Jump to content
Sign in to follow this  
lascarica

Duze Jet Perdea Pe Cielo

Recommended Posts

Se vede foarte bine. Ar fi buna si o poza cu locul exact unde le-ai montat pe grila si traseul de furtun pe unde l-ai trecut pana acolo. :) .

 

@uskt. As da si eu comanda de un set insa nu stiu cum o sa ne intalnim vineri, intre ce ore esti in Bucuresti ? Eu sunt disponibil dupa ora 4 jumate 5 fiindca pana atunci nu cred ca vrei sa ajungi unde lucrez eu, vei face o ora cel putin.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

DJ ai PM

Share this post


Link to post

@Lascarica: regleaza-le mai jos ca speli si luneta asa, se cunoaste dupa cata apa siroieste in jos dupa ce stropesti :) ) .

Share this post


Link to post

S-ar putea sa fie apa directionata de stergatoare care se scurge dupa trecere. M-am hotarat imi pun si eu :) .

 

@uskt Merci!

Share this post


Link to post
@Lascarica: regleaza-le mai jos ca speli si luneta asa, se cunoaste dupa cata apa siroieste in jos dupa ce stropesti :) ) .

Precum spuneam mai sus treaba cu reglatu pe masina daca nu ai ce-ti trebuie poate deveni un motiv sa cauti tesla...

Urmeaza sa-mi fac ceva mai acatarii pe la servici si o sa le reglez mai bine. Oricum raza de imprastiere e f...re de mare :) era ud si asfaltu pe linga masina...

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

Un cod de piesa ne zice si nou careva?

Share this post


Link to post

Mirceo si tu Brutus? =)) pui pe Lacetti?

Mosule tirziu am aruncat ambalaju...

Poate focsaneanul nostru sau unul din amatorii din Bucuresti care vor intra in posesia lor cit de curind vor pune codurile.

Cred ca sint 2 itemuri deoarece au venit in pungi separate nu la set cum am vazut la Dacii cautind furtunase.

Share this post


Link to post
Un cod de piesa ne zice si nou careva?

 

GM# 12782509

 

GM#12782508

 

Astea? Sau caut alte coduri?

Share this post


Link to post

Sint si codurile ceva mai jos in poze.

Share this post


Link to post

Azi mi'au ajuns si mie 2 seturi de la userul: uskt2005 ! User super de treaba coletul a ajuns in stare perfecta .

 

Revin cu poze mai pe seara sau maine facute cu camera ca cu tel nu ies.

Share this post


Link to post

Am reusit sa le montez si eu in week-end. Nu am mai facut filme fiindca se stie cum bat deja. Am folosit instalatia existenta pe masina, putin modificata. Diuzele au fost montate in grila de plastic in dreptul celorlalte.

 

Primele impresii:

Pompa asigura un debit suficient, inbunatatire substantiala a spalarii parbrizului insa nu toate lucrurile sunt roz. Detaliez:

Daca se regleaza duzele sa bata bine stand pe loc, la viteza de peste 50 km/ ora apa se prelinge pe parbriz in partea de jos fiindca "perdeaua" este foarte usor influentabila de curentul de aer (picaturi mici=greutate infima).

Drept urmare eu am ajuns la un compromis in care bat binisor si la viteza dar la semafor ud luneta (si probabil si parbrizul celui din spate, n-am incercat cu cineva in spate).

 

Per total ma declar multumit, avantajele depasesc micile neajunsuri.

Share this post


Link to post

Cum credeti ca vor "bate"daca sint montate in locul celor de pe capota?

Share this post


Link to post

Nu stiu sincer. E posibil sa bata mai bine (unghi mai mic fata de orizontala) sau mai prost (debit insuficient de puternic la pompa).

In orice caz vor arata foarte urat pe capota, la mine iese din discutie.

Share this post


Link to post

La Matiz credeti ca ar arata urat(montate in locul celor standard)?

Share this post


Link to post

Dj_Dark. Stii care este distanta de la baza orificiului pina sus si diametrul duzei?

Share this post


Link to post

Multam lascarica.

Ma gindeam sa prelucrez duzele (care inca nu le am) si sa le las cit mai jos in capota. Citeam acu pe astraforum, cum ca, cele de Clio tot tip perdea sint doar ca nu gasesc nici una sa vad cum arata.

Share this post


Link to post

Nu prea ai ce la aste sa prelucrezi sin cam subtiri in "carne".

Oricum nu se vad intra sub capota :)

Share this post


Link to post

Aha. Zic, daca duza ii scoasa prin capota pina la baza orificiului (insemnat in poza) poate nu arata naspa. Voi verifica totul in amanunt, sa vad ce si cum se poate. :-?

Share this post


Link to post

Mosule Nexia ta nu e Cielo? Parca asa stiam... La Cielo se pune pe masca de plastic de sub stergatoare... ce treaba ai cu capota?

Nu ai citit ce am scris pe la inceput?

Share this post


Link to post
ce treaba ai cu capota?

 

Pai ce treba sa aiba, ma gindeam sa fie montate in locul celor actuale.Cum vor arata si cum vor bate :-? ramine cu semnul intrebarii.

Share this post


Link to post

Domnu' daca le pui pe capota bat ca xxxx ...peste parbriz plus ca arata si nasol... :aloooecineva:

Astea sint facute sa le pui cit mai razant cu parbrizul.

Plus ca nu modifici capota deloc sau circuitul vechi... X(

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...