Jump to content
Sign in to follow this  
EM!L

Cielo Reloaded

Recommended Posts

Da, arata mai bine, cel puitin la interior. Tabloul de bord (ceasurile) nu se potrivesc pe bordul clasic datorita noii forme si kilometrajului electronic. Chiar se impunea modificarea asta! Ramane de vazut ce impact are asupra clientilor. Ma bucur ca aceasta masina inca isi prelungeste existenta! :thumbl:

Share this post


Link to post

imi place mai mult bordul de kadett (cum avem noi)

iar ceasurile sunt ok - doar afisajul de km stramb nu prea inspira calitate de asamblere

Share this post


Link to post

Intradevar interiorul este super am vazut ca au pus motoarele de 1.6 16V de 109 cai si cuplu de 150 Nm :)

Edited by George2005

Share this post


Link to post

Si cat consuma un motor de asta? :-?

LE:

Am gasit: Dohc 1.6 > 9,3 in oras si 8,5 mixt (cred).

A naibii rusa asta! :scarpin:

Edited by cris06

Share this post


Link to post

Pai din cate am inteles eu de acolo, ala sohc de 1.5 cu 80cp consuma 8.5 in oras, si probabil mixt sau afara 7.7 litri.

Iar asta dohc de 1.6 cu 109cp consuma 9.3 in oras si 8.5 afara sau mixt.

Zic afara sau mixt ca nu prea inteleg limba asta... oricum, am presupus ca, consumul cel mai mare il are in oras ;) nu? :)

Share this post


Link to post

Si totusi...mi se pare cam tras de par consumul ala de 8.5% urban pentru motorul de 1.5.

Share this post


Link to post

E o masina facuta pt zona Uralilor, nu putem vorbi despre o zona dezvoltata, de asemenea tara este in continua dezvoltare economica exact cum eram noi prin 95 cind Cielo era fitza maxima. Abia acum au aflat cum sa-si vanda resursele naturale iar nivelul de trai creste. Acum este buna aceasta masina dar peste 5 ani o sa fie invechita si acolo .

Share this post


Link to post

omg! Lasati dinozaurii sa moara in tihna

Share this post


Link to post

...ca vor dainui pe veci...crocodilii! :D

Share this post


Link to post

Are ABS si airbag?Per ansamblu imi place cum arata,dar totusi nu mi-as cumpara una,e deja un model batrin,lumea tinde catre modern ,tehnologie,si super design(cu bani cat mai putini)

Edited by hohaele

Share this post


Link to post

Sincer mi se pare incomparabil de frumos vechiul Cielo decat pocitania asta de plastic...

Share this post


Link to post
Are ABS si airbag?Per ansamblu imi place cum arata,dar totusi nu mi-as cumpara una,e deja un model batrin,lumea tinde catre modern ,tehnologie,si super design(cu bani cat mai putini)

 

Ti-ai lua Nano? Modern,design,cu bani putini!

Share this post


Link to post

Si o prezentare

Share this post


Link to post

Cat de prost e facutaaaaaa. Logan 2. Potentiometru de volum de la clarion-ul ala e descentrat, capacul de benzina e de unica folosinta, plastice si volan gen clio...Bleah.. Nu-mi place deloc. Si asta la prezentare =)) .

 

Imi place totusi motorul ala de nubira. Dar daca e peste pretul logan-ului 1.6 16V la aceleasi dotari nu l-as cumpara.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

In afara de motor nimic nu ma uimeste.Din contra mi-se pare mult mai prost lucrata.

Share this post


Link to post

mda... o amestecatura de repere din bordul "clasic" de nexia varate intr-un nou bord/interior cu un design indoielnic

pe afara ... ciudat, incercari destul de ciudate - doar farurile imi par ok

 

iar motorul... 100 cp pe 1000kg (hai oleaca mai mult ca o fi mai greu ca OHC-ul) ... s-ar putea sa se miste binisor masina

Share this post


Link to post

Calitatea pare mai indoielnica si sincer un facelift/upgrade care ar fi trebuit sa fi fost prin 2002-2004. Acum pare tot asa depasita moral

Share this post


Link to post

Mie asta :

imi place cum arata, poate daca era ceva mai coborata arata si mai bine...

Share this post


Link to post

Pai in afara de spoilere si jante e aceeasi masina. :-?

Share this post


Link to post
Pai in afara de spoilere si jante e aceeasi masina. :-?

 

Tapiseria, volanul imbracat in piele, fetele la usi piele perforata...? mi se par lucrate bine

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

Cu un efort de vointa poti schimba un Cielo de-al nostru la fel. Pe fata doar bara si farurile si pe spate imi pare ca si capota la portbagaj. Vorbesc de asta:Nexia 2

Share this post


Link to post
Pai in afara de spoilere si jante e aceeasi masina. :-?

 

 

Arata destul de bine, mi se pare calitativ lucrata la interior un plus e motorul de 1.6 , faruri xenon , climatronic, etc.

Iar varianta 1.6 DOHC full options costa 325.000 ruble , unde valoarea in euro este de 7.351 Euro adica vreo 32.000 RON

 

Nu e chiar asa de scumpa.

Edited by George2005

Share this post


Link to post

Ce fac niste jante si un body kit. Intr-adevar arata mult mai bine decat precedenta. Ma mai gandesc la afirmatia de mai de sus cu loganul :D .

Ce face o prezentare buna :) .

Share this post


Link to post

N-are csenoane - are halogen cu lupe - ca meganu 2.2

Share this post


Link to post
Tapiseria, volanul imbracat in piele, fetele la usi piele perforata...? mi se par lucrate bine

 

 

Rectific.In afara de motor,spoilere si jante e aceeasi masina.Din punctul meu de vedere aceste suprafete imbracate in piele nu ma prea incalzesc,gen volan,fete usi.Eventual daca montau o punte spate cu discuri,o instalatie xenon,o trapa de calitate,as fii fost mai inantat.A,ce imi placa e ca au montat comp.debord,dar si aici s-au calicit.Puteu sa puna unul putin mai mare si cu mai multe functii.Oricum ceea ce e de remarcat e ca Nexia,Cielo,sant masini reusite drept urmare au reintrat in atentia auto si restilizate.Lucru bun.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...