Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Dacia Logan (fosta X90)

Recommended Posts

Gandire tipic romaneasca : în loc sa dai banii pe ceva util gen cauciucuri,jante,etc omul se ingramadeşte la prostii care sa impresioneze manelista de pe trotuar. Da' stopuri cu difuzoare nu puneti domnilor pe logan?Ca poate nu se aude bine maneaua.

Share this post


Link to post

Offf... cata dreptate ai... :( (din pacate, desigur; dar asta este situatiunea... ce poti sa-i faci) :-?

Edited by Mike1

Share this post


Link to post

Urasc briz briz-urile :banana:

Share this post


Link to post

Si-atunci de ce ti-ai luat logan?

Share this post


Link to post
Orice masina poate fi tunata modificata..daca e cu gust! Sa fim seriosi lasand la o parte toata caterinca logan e o masina cu multe parti bune, daca era asa proasta o mai cumparau europenii??

Va rog insistent nu mai postati de dragul de a posta. In cele 100 si de pagini ale topicului asta s-a spus asta cred ca de vreo 10 ori. Daca aveti ceva nou de spus scrieti daca nu nu e obligatoriu sa mai facem 100 de pagini in care sa ne repetam.

 

PS: Subiectul este la sectiunea stiri, cand aveti ceva nou despre Logan asteptam cu nerabdare, dar nu va mai repetati in contradictii.

Share this post


Link to post

haideti sa fim seriosi !daca aparea asa ceva ptr cielo sau matiz, etc cred ca nu mai zicea nimeni nimic ...nu aveati decat cuvinte de lauda !

da asa ...cum apare un logan tunat sau ceva elemente de tuning toata lumea ...uuu ce urat ...aoleo ma dor ochii ..s.a.m.d ... :-W

Share this post


Link to post

Eu am mutat aici topicul dedicat stopurilor "Lexus style" pentru Logan si cel cu Loganul negru.

Deoarece nu dorim sa devenim un forum Daewoo in care sa se discute pe enspe topicuri despre o masina non-daewoo, cine are vreo informatie NOUA despre comoara nationala e rugat s-o posteze aici.

Ramin inca in vigoare topicurile cu break-ul si cel cu testul diesel-ului, deoarece deocamdata e pacat sa fie concatenate cu acest foarte popular topic :) :) :)

 

Orice alte posturi care vor genera sau vor contine pareri NUMAI despre Logan vor ajunge aici. Cu rugamintea de a nu da prea mult de lucru moderatorilor, e si ei oameni. :D

Share this post


Link to post
Orice masina poate fi tunata modificata..daca e cu gust!

Serios??? Arata-mi o dacie papuc tunata misto ca o mananc bucata cu bucata... Am vazut prin oras cateva lighene "tunate" insa nici unul nu mi-a starnit mai mult decat un zambet...

Share this post


Link to post

ba poate fi tunata dar cu gust ca altfel dai f usor in kitch ...

orice masina poate fi tunata ...ce trabanturi tunate n-ati vazut ?

eu daca as avea o dacie papuc si bani sa nu mai am ce face cu ei as face dacia papuc in stilul pick-up truck-urilor americane ...si lowrider .. :tongue:

Share this post


Link to post

Asta fac soferii de la firma la care lucrez. Si foarte ieftin. De fapt castiga banii facand asta. Pur si simplu, pun dublu incarcaturii maxime din talon. :)

Share this post


Link to post

Cu toate ca au pretul dublu fata de cele de serie,triplele cu geam clar or sa se vanda destul de bine(numai eu stiu cateva zeci de persoane doritoare de asa ceva).Eu unul insa nu as lua asa ceva,pentru ca mult mai bine vin astea de acum,masina fiind rosie.

Revenind la noutatile Loganului,catalogata de unii drept "cea mai proasta masina",numai pentru simplu fapt ca e Dacie :-W ,au aparut elemente noi la diesel,elemente care vor fi "preluate" si la benzinar.Si ma refer la discuri ventilate fata,directie electro-hidraulica,o antifonare mult mai consistenta pe dedesubt(nu ca nu ar avea si acum,chiar am ramas surprins sa vad cat de gros e stratul de antifon,peste el fiind aplicat un strat negru unsuros<nu stiu exact denumirea lui>care face ca apa sa nu se lipeasca in zona respectiva de masina).

ps..orice masina poate fi tunata,indiferent ce marca sau model este,totul tine de gustul si banii fiecaruia.

Edited by osirus

Share this post


Link to post

O fi acceasi servodirectie de pe megane 2, cu probleme pe drumurile pur romanesti.

 

sursa reno.ro

 

Un amic cu Megane 2 a schimbat de doua ori servodirectia in garantie, apoi a vandut masina. Pretul unui sistem este de aproximativ 5000 ron.

Share this post


Link to post

Nu este aceeasi.Cea de pe megane e variabila,asistata electric,la logan fiind electro-hidraulica,caseta de directie fiind aceeasi ca si la modelele existente de logan.Oricum e bine ca nu mai "fura" si asta din puterea motorului :D .

Share this post


Link to post

Se simte si mai bine.Motorul ala electric al pompei da in alternator de sta motorul in loc.

Share this post


Link to post

Poate ca am investit deja in jante..cauciucuri, sistem audio, daca deja am facut asta am voie sa imi iau stopuri clare?! :D Apropo..Topser are mare dreptate ..daca aparea pentru o masina woo asa ceva toata lumea era mutlumita, nu se mai comenta nimic, pacat ca nu o sa apara..

Edited by BAD_MF

Share this post


Link to post

Exista de mult pentru woo si inca unele frumoase pentru ca sant masini desenate de bertone sau giugiaro nu de georgica care este tratat cu mazare sau fasole stricata la cantina din colibasi.Pina la lampi mai e mult de munca si multi bani de investit ca sa o aduci la nivelul de masina.Poti sa incepi cu inlocuirea sarmele de la ambreiaj , faruri sau recircularea aerului.

Share this post


Link to post

Hmm miroase a oftica..total aiurea. Oricum nu am de gand sa incep sa critic superbele woo desenate de giugiaro bertone etc..ca ce dracu doar sunt si fan woo! :D

Share this post


Link to post

Stai linistit.Daca era ceva bun imi cumparam imediat logan.Dar asa ma orientez spre altceva sh dar mai bun :D

Share this post


Link to post

OK. TOate aceastea fiind spuse vis-a-vis de stopuri clare pt logan, eu zis totusi sa asteptam sa apara o masina cu asftel de stopuri montate si sa vedem cum vine!

Share this post


Link to post

Corect.Dar loganul aduce a masina sh.De cand o cumperi incepi sa stringi bani pentru piese pentru o aduce la stadiul de masina.

Share this post


Link to post

Asta e parerea voastra sau asta vreti sa creada lumea.Singurii bani care au fost bagati in masina pana acum(1 an si o luna) au fost in benzina si revizie(150ron).Eu unul prefer ambreiajul pe cablu in locul celui hidraulic,pentru simplu motiv ca se apasa mai usor.Si daca si hidosenia aia facuta de Giugiaro,e masina frumoasa,atunci nu mai are rost sa comentam.Zici ca e desenata de el cand era beat.

:o

Edited by ovi_jer

Share this post


Link to post

Deci cum ti sa mai spus nu e masina ta si nu bagi tu bani in ea :) ).

Si nici nu necesita atita timp cat e folosita pe post de microbuz in bucuresti in interesul firmei.

Share this post


Link to post

@osirus:Ovi_jer se referea ca trebuie sa bagi bani in ea ca sa o aduci la

un nivel cat de cat acceptabil, daca te multumesti cu putin, poti trai si cu varianta stock...

Share this post


Link to post

Wolfman, omule de oftica vorbeam ca au aparut stopuri transparente pt logan si pt woo nu, iar sincer leganza imi place dar m-a calcat pe nervi ovi_jer si am vrut sa-i arat ca se pot gasi de spus multe chestii de caternica si despre leganza! AI inteles gresit! Nu sustin in nici un caz ca leganza e mai proasta ca logan! Trebuie sa recunosti ca logan nu e cea mai tare masina dar nici cea mai jaf cum o fac toti, se exagereaza mult prea mult aici!

Share this post


Link to post

BAD_MF tu chiar nu intelegi ca aici se discuta de DACIA LOGAN?E problema noastra ca ti-ai luat tu logan si aici in subiectul asta este criticat?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...