Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Mircea chiar asta sper si eu. Acum...sa vedem rezultatul. Chiar nu stiu pe langa cine sa ma "invart" ca sa obtin dauna totala.

Edited by Alex.T

Share this post


Link to post

La ce povestesti tu acolo, nu trebuie sa te invarti pe langa nimeni ca sa obtii dauna totala. Dar o sa te tot invarti cu taxiul pana cand o sa iti dea, practic, banii.

Ai reusit sa faci niste poze pe sub masina?

Share this post


Link to post

Poze nu am reusit sa fac dar arata rau. Luni poate o sa reusesc totusi.

De taxi nu se pune problema pentru ca am o masina de la serviciu la dispozitie. Este o dubita (are doar 3 zile), dar macar am cu ce sa ma invart.

Share this post


Link to post

1. Sambata ora 13 20, iesirea din Constanta spre M Kogalniceanu, zona Carrefour (as se asemana cu CAREFUL) un mic incident dintre un Citroen C3 si acest vehicul gri - Ford ?? Reteta nu mai trebuie prezentata, in ecuatie intrand: 1 idiot, viteza si distanta neregulamentara. As zice ca nu stiu nimik de alte ingrediente bahice. Admirati rezultatul soldat doar cu sperietura unei muieri din Ford, vadit afectata de impact.

De mentionat ca in prima poza se vede indicatorul de sfarsit de localitate. Oare dobi' a realizat impactul doar la 59 km/ h?

 

2. Un mare potential din ecuatie il are respectarea distantei minime. Dar ce te faci cand in fata ai un incepator ambitios, nesimtit si mai ales inconstient, pe care Legea 18 de retrocedare a terenurilor, l-a improprietarit cu banda 2 de pe A2 =)) si de unde nici in ruptul capului nu vrea sa plece? :mda:

post-2099-1220774609_thumb.jpg

post-2099-1220774617_thumb.jpg

post-2099-1220774625_thumb.jpg

post-2099-1220774634_thumb.jpg

post-2099-1220774641_thumb.jpg

post-2099-1220774962_thumb.jpg

post-2099-1220774968_thumb.jpg

post-2099-1220774976_thumb.jpg

Edited by safari hunter

Share this post


Link to post

Am facut cateva poze sub masina insa nu stiu in ce masura va veti putea da seama de ceva...

post-14502-1220862142_thumb.jpg

post-14502-1220862160_thumb.jpg

post-14502-1220862199_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Q7 versus autocar la Posada.

 

http://www.monitorulph.ro/articol.php?id=9923

 

http://www.motociclism.ro/forum/index.php?showtopic=264196

 

?A fost un accident de cosmar. Sunt de 12 ani medic de ambulanta dar asa ceva nu am mai vazut pana acum. Pur si simplu n-am mai avut ce sa resuscitam. De regula mai era o mica speranta, mai respirau, mai aveau puls. De data aceasta insa, nu. Va rog sa ma credeti ca am avut parte de explozii craniene, toti aveau creerii intinsi pe sosea iar ochii erau scosi din orbite. Fata de la volan avea ornamentele masinii infipte in torace. In zona cordiana avea o rana de intra pumnul. De regula nu dau astfel de amanunte dar poate ca a venit momentul. E bine sa dam publicitatii detalii infioratoare in speranta ca macar unul din miile de soferi teribilisti isi va schimba atitudinea?, a declarat Horatiu Mandaianu, medic la Ambulanta Sinaia.

 

un autocar de peste 20 de tone a fost azvarlit 5 metri in spate

Share this post


Link to post

Groaznic! Poate o fi invatatura de minte pt. taticii si mamicile, mari patroni, care pun sub fundul copiilor asemenea bolizi! Dumnezeu sa-i ierte pe copii ca pe ce-i batrani ...

Share this post


Link to post

Singura diferenta intre ce a facut gagica aia cu q7 fata de ce ar fi facut cu o masina mai mica ma gandesc ca e data doar de pagubele aduse autocarului :|

Share this post


Link to post

Cu o masina mai mica poate ar fi ramas pe banda ei.

Share this post


Link to post

La 150km/h, cat se vehiculeaza ca ar fi avut...nu cred ca mai ramanea pe banda ei cu ceva.

Share this post


Link to post

Acea curba la dreapta pe sensul spre B nu-i in localitatea Comarnic ? Daca-i aceea, eu stiu ca "varsa" si "se inchide" pe final, e greu sa treci prin ea cu 150 km/h fara sa folosesti toata latimea drumului chiar daca ai ani multi de pilotaj. Oricum, masina nu era potrivita pentru asa ghidusie, daca nu era autocarul pe acolo, s-ar fi lovit de zidul de piatra de acolo.

Share this post


Link to post

Oradea, sofer de transport AGABARITIC @-) se pare ca a adormit la volan, a acrosat 2 microbuze, 3 morti deocamdata. Reporterita de la Antena 3 aproape plangea la telefon...

 

Incredibil frate, sa adormi la volanul unui asemenea transport.

Share this post


Link to post

Offtopic:

Unii dorm la volanul tarii si nu le ia cineva, macar, carnetul de conducere !

Ontopic:

Tu n-ai adormi sa te deplasezi cu asa viteza mica ?

Share this post


Link to post

Astazi pe la 14.30 pe strada radu beller un AMG intrase intr-un scuter, amg-ul venea dinspre dorobanti si cred ca si scuterul la fel, dar a vrut sa depasesca prin stanga mertanul si soferul nu l-a vazut. Cred ca vroia sa faca stanga, dar cum astia prin zona nu prea au in dotare si semnal... scuteristul e posibil sa nu il fi vazut...ma rog erau bine ambii "participanti la trafic" (imi place mie expresia asta :P )

Share this post


Link to post

Mai adaug 2 poze la "album". Am prins masina pe platforma...

Devizul a ajuns in acest moment la 29124.52 RON. Maine ma duc la asigurari cu acest deviz. In caz de dauna totala aveti idee in cat timp se vor platii banii?

post-14502-1220988674_thumb.jpg

post-14502-1220988733_thumb.jpg

Edited by Alex.T

Share this post


Link to post

Mai sări unu'n Dâmboviţa cu tot cu maşină, arătară acum la ştiri...

Share this post


Link to post

Tineti minte ultimul accident prezentat de mine? Eh...asta seara din nou accident in acelasi loc. Din spusele martorilor o tipa la vreo 27-30 ani vine cu un jaf de Dacie tare pe linia de tramvai (pe sosea coloana bara la bara) si pierde controlul...loveste o Mazda nou nouta cu numere rosii, o duba, un matiz pe care il impinge intr-un pomisor pe care il rupe si se opreste PE TROTUAR in gardul de la spatiul verde. Noroc ca nu au fost pietoni pe acolo.

post-109-1221153783_thumb.jpg

post-109-1221153792_thumb.jpg

post-109-1221153800_thumb.jpg

post-109-1221153813_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Dupa cum a zis un prieten: Isi fac aparitia aia cu carnete din Arges!

Share this post


Link to post

Nu era si blonda? :) ) A avut viteza, nu gluma, de a maturat atatea masini!

Share this post


Link to post
....."tare pe linia de tramvai (pe sosea coloana bara la bara) ..."

 

Asta imi dovedeste inca odata ca am avut dreptate cind am spus ca prevederea din codul rutier care iti da voie sa circuli pe linia de tramvai e una din cele mai timpite modificari care s-au adus in ultimii ani.

Share this post


Link to post

Pe bulevardul Basarabia te ajuta, pentru ca altfel din cauza masinilor parcate sunt zone unde ar fi teoretic doar o banda. Ideea e ca pe sos Viilor e linie de tramvai inaltata, nu e facuta sa mergi pe ea, iar daca mergi macar mergi incet...sa te deplasezi dar sa poti evita oricand orice pericol. Dar omu pana nu o pateste nu se potoleste (poate nici atunci). In timp ce descarcerarea tragea de fiare pe acolo unii se opreau sa se uite, blocau, altii nervosi fortau siaccelerau printre oamenii stransi la fata locului...nu exista civilizatie in trafic nici macar in astfel de situatii!

Share this post


Link to post

La iesirea din Craiova spre Selgros :

 

dsc00038rl6.th.jpg

 

dsc00030bl7.th.jpg

 

dsc00049uc1.th.jpg

 

Nici'un airbag sarit :-? ( nu au fost raniti grav )

 

- pozele nu'mi apartin .

Edited by Razv

Share this post


Link to post

Tare cascadoria, sa ajunga in halul ala pe liniile de tramvai. Care a fost filmul accidentului? Doar "indemanare" la volan? Nu pare sa fi lovit altceva. Cred ca si-a facut-o cu mana lui, sau a vrut sa evite ceva? :-?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...