Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Din pacate nu cred ca se va rasturna acum regimul de la Chisinau.

Istoria nu iarta, ati ales niste oameni ce au declarat ca se vorbeste limba 'moldoveneasca' nu cea romana.

Oricum, eu am alergie la cei care sustin anexarea Moldovei. Este exact ultimul lucru de care am avea nevoie.

Share this post


Link to post

Pot fi inclus si eu in rindul ne-patriotilor. Nici eu nu cred ca e cazul revenirii Rep. Moldova acasa. Cel putin nu acum, nu cind populatia romana de acolo (cei care se simt romani si care vorbesc limba romana) are o pondere destul de redusa.

 

Pe de alta parte mi-as dori sa scape si ei de comunisti. Ma rog, nu ca noi am fi scapat, insa sintem la mare distanta (culmea, in bine) fata de ei. Deci, macar asa de fatada mi-as dori sa se apropie si ei de niste standarde de civilizatie contemporane.

 

In plus, cita vreme regimul actual din Rep. Moldova nu se schimba, inca stam gramada cu rusul in coasta ...

Share this post


Link to post

Rusul e in coasta intregii europe, daca nu intregii lumi. Un tar cu atatea resurse energetice sub tron are greutate mare.

Unirea inca la stadiul de utopie, e si parerea mea.

Share this post


Link to post

Unirea ramane uropie, dar o apropiere reala fata de UE si Romania nu este. Trebuie sa mergi in md ca sa-ti dai seama cat de saraci au ajuns din cauza comunistilor, sa simti ca nu ar fi bine sa spui ceva legat de regim si sa vezi cum e intr-o tara care e tratata ca mosia lui Voronin (fiisu are mai TOT ce este productiv in Moldova, fabrici, terenuri).

 

Diferenta dintre Iasi si Balti (ca sa luam un termen de comparatie) exista si acum 8-10 ani, dar acum discrepantele sunt enorme! Trebuie sa vezi live in ce conditii au ajuns sa traiasca si cat de necajiti sunt oamenii pe strada.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Pai acolo salariul unui dascal cu ceva ani in spate nu depaseste 100 de euro!

In afara de tigari si bautura altceva nu au atat de ieftin!

Preturile sunt foarte apropiate de ale noastre!

 

Voronin a reintrodus vizele obligatorii pentru cetatenii romani!

Edited by sergiuhusca

Share this post


Link to post

Mie mi se pare declaratia zilei: "Multumesc mogulilor de presa Sorin Ovidiu Vintu, Dan si Camelia Voiculescu care au fost sensibili la cea mai importanta valoare spirituala, libertatea. Datorita acestor moguli atacati de Traian Basescu, Romania nu e pierduta".

Share this post


Link to post

Corect, nitel pupat in fund nu strica. Deci in spatele mirobolantului, hipnoticului si bizarului mic ecran.. avem hahalere si moguli.. dar ei ne fac liberi, pentru ca adevarul ne va face liberi.

Share this post


Link to post

Ne bucuram din suflet ca d-nul Gigi Becali a fost eliberat.Ii dorim Paste Fericit alaturi de familie.Nu a meritat sa pateasca asa ceva.Sufletul sau sa ramana la fel de nobil ca pana acum.

Share this post


Link to post

Aşa. Şi?

Cine semnează?

 

off: Bine că am văzut ştirea înainte de a da o tură prin Ikea, că mă bătea gândul s-o iau prin Pipera... #-o

Share this post


Link to post

FREE GIGI

Share this post


Link to post
Aşa. Şi?

Cine semnează?

Poporul roman, cum cine? E dintr-un val de comentarii de pe diverse siteuri.

Share this post


Link to post

Care popor frate? Poate rom nu roman!

Share this post


Link to post

Abia acum?

Share this post


Link to post

"E clar, studiul ala a fost condamnat de Baselu si de amanta sa blonda. Huo! Noi, ziaristii, nu ne dam pantalonii jos cand ne vedem mogulu mogulu'. Ne intoarcem si cu spatele."

Share this post


Link to post

Asa, sa le confiste ID-ul de mess astora virgini cu capul, generatia kk pe kreier avand-o in frunte pe katy kandronescu ! Scoala naste prosti. Afara cu politica din scoli !!!

Edited by tolin

Share this post


Link to post

De ce sa nu fie cu 322 de parlamentari sau un parlament cu 322 de camere ?

Share this post


Link to post

E foarte simplu de ce a ales 300, pentru ca a vazut filmul si i-a placut.

Share this post


Link to post

VAXXI esti belea =))

" Nu este exclus ca una dintre aceste sanctiuni sa includa confiscarea id-ului de messenger. "

Mandat de perchezitie si toate id-urile de mess se confisca :compupunch:

 

Zmeule am ris cu lacrimi...Mare e gradina si proasta aia iar a sarit gardu'...

Rezolvare pt madam ministra:

http://www.times.ro/sci-tech/daca-iti-faci...sigur-esti-beat

http://www.times.ro/lifestyle/test-de-virginitate-online

http://www.times.ro/sci-tech/test-de-sarcina-online

Share this post


Link to post

Si asa parlamentarii sint useless, eu as fi redus si la 150 numarul acestora.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...