Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Pai e tot o laie si daca votezi si daca nu. Aceeasi hoti ies la putere. Adica mai fac prin rotatie.

Oricum ar fi, noi tot o luam prin gurita.

 

P.S. Chiar asa te-a vrajit cucuveaua? :D

Share this post


Link to post

Da, sunt in limba.

 

De fapt situatia de acum e misto. Stii cum pana acum cu cine s-a aliat PD-ul/Base a luat-o in barba? Prin metoda inductiei matematice putem presupune... :D

 

PS: Cateodata mai ies si cretini nu numai hoti, cum e primarul nostru general, care tine banii luati din imprumuturi in banci si pierde si bani de la buget, in timp ce opreste lucrari si viseaza la carnati mai mari decat el.

Share this post


Link to post

Zau,Oprescu? In tara are o imagine buna ,as putea spune! Cica unde a fost el director la spital pe cine prindea cu spaga ,out,direct! Ajunsesera sa l-e fie frica ! Cica nu se mai apropia nimeni de bani! Sa vina la noi!

Share this post


Link to post

Ok, de cand a iesit el primar nu s-a mai miscat nimic la pasajul Basarab. In schimb e ditai santierul, noroi, circulatie blocata, haos. Si se sta. Si exista bani. Bucurestenii i-au luat cu credit de la banci, platesc (platim) si dobanda la ei iar dobitocu' ii tine in banci "ca stau bine acolo, sa produca bani", zice el. Pai, bai ***, cu cine crezi tu ca vorbesti? Daca ar fi la fel de simplu am lua toti imprumuturi de la banci pe care sa le investim in depozite la aceleasi banci, sa facem bani.

 

Anul trecut a ramas cu bani necheltuiti la buget si i-a pierdut iar acum se gandeste la telegondole (va face, sunt sigur, si studii de dezvoltare/fiabilitate), la fantani muzicale si alte tembelisme de genul asta, in timp ce cele mai mari realizari ale lui intr-un an de mandat au fost cel mai lung carnat din lume si blocarea unui bulevard cu niste tarabe parasite.

 

 

Cine zice ca nu se apropia nimeni de bani in spitalele alea inseamna ca nu a fost in spitalele alea.

Share this post


Link to post
... Zau,Oprescu? In tara are o imagine buna ,as putea spune! Cica unde a fost el director la spital pe cine prindea cu spaga ,out,direct!

Romanii sunt mari amatori de balade cu haiduci, acei agenti de redistribuire a venitului national. Cine are un contract de munca stie ca nu poate fi demis de catre conducator/patron in lipsa unei hotarari judecatoresti ramasa definitiva.

Share this post


Link to post

Macar de ar fi asa dar in Spitalul Municipal exista doctori care nu opereaza gravida cu copilul mort inauntru pana ce nu plateste 3 milioane de lei, chit ca trebuia barba-su sa stranga bani de la ei din sat pentru asta, chit ca isi pierdea des cunostinta...

 

Si cearsafuri murdare si mizerie la reanimare...

Share this post


Link to post
Zau,Oprescu? In tara are o imagine buna ,as putea spune! ...

 

Zau? In care tara? Eu habar n-am avut de el pana nu l-am vazut la tembelizor.

 

@Zmeu Bre, ce stii tu de finante? Poate omul e mai evreu ca evreul. O fi luat bani cu imprumut, iar acum cu criza asta o fi ajuns sa crediteze el bancile. =))

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Nu ştiu când vor recunoaşte bucureştenii că în mandatul lui Videanu Bucureştiul a progresat cel mai mult. L-au înjurat că le-a umplut oraşul de şantiere. Da, aşa a fost, dar acolo unde s-au terminat lucrările e cu totul altă viaţă (Colentina, Moşilor, Iancu de Hunedoara, Ştefan cel Mare etc.). Unele dintre lucrările începute de el au fost inaugurate cu mare pompă de boul ăsta de oprescu (repunerea în circulaţie a tramvaiului 34, spre exemplu). Treaba e că timpul trece şi boul nu face absolut nimic la nivel de infrastructură. Deşi am avut o iarnă foarte blândă (so far), Bucureştiul se umple de găuri în asfalt, încet şi sigur. Iar boul, evident, nu mişcă nimic. Visează la c_c_tul lui suspendat şi în rest îl doare fix în c_r. Mă bucur că măcar îl părăsesc "consilierii personali".

Părerea mea e că majoritatea bucureştenilor care ies la vot sunt atât de idioţi încât l-ar fi votat şi pe Voiculescu, dacă ar fi "investit" în tot oraşul cât a "investit" în sectorul 4. Asta e, sunt ai noştri şi ne reprezintă!

Eu unul îl regret pe Videanu. L-am regretat încă de pe vremea când a anunţat că nu mai candidează. Mulţumesc con-orăşenilor pentru minunatul primar pe care mi l-au ales (nu eram în ţară la data turului 2)!

Share this post


Link to post

@rm.popa: pe Videanu sa il regrete? In curand il vor regreta chiar pe Lis.

 

 

Dar lasa ca sunt convins ca Oprescu ne pregateste o supriza. S-a abtinut pana acum dar de acum incolo...

Share this post


Link to post

Da. Acum in perioada crizei, cand guvernul e mai mult decat depasit si ne va impozita si secsul gratuit, primarul oprescu va asigura slujbe pentru someri. Acestea vor avea loc joia si sambata si vor fi oficiate de preoti crestini ortodoxi de la mitropoolie.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
Da..., primarul oprescu va asigura slujbe pentru someri...si vor fi oficiate de preoti crestini ortodoxi de la mitropoolie.

 

Sigur, nu vor avea enoriasi, daca nu este o sarbatoare importanta si nu vor fi sarmale sau macar mititei. Superba analogie pentru slujbe!

Share this post


Link to post
Nu ştiu când vor recunoaşte bucureştenii că în mandatul lui Videanu Bucureştiul a progresat cel mai mult. L-au înjurat că le-a umplut oraşul de şantiere.

He-he, spune-le asta şi prietenilor mei bucureşteni. Se uitau strâmb la mine când le ziceam că îl înjură inutil... şi că-l vor regreta...

Share this post


Link to post

Pai cred ca pe asta si-a bazat Oprescu campania electorala, a promis ca nu face nimic. Bine, el ii spunea nimicului astuia "autostrada suspendata".

 

Apropo, am avut curiozitatea sa citesc prima pagina a topicului astuia. E din 2006. Se faceau niste previziuni pe atunci...

 

Congresul PSD s-a incheiat cu victoria (cica previzibile!!!) a lui Mircea Geaona ..I s-au mai "dat" 4 ani pentru a pune pe butuci (si mai mici) stanga romaneasca !....Oprescu cred ca e mai bine se inscrie la PD ca oricum la valoarea lui nu mai are ce cauta prin PSD...Am inteles ca si "Almanahe" a puscat un post destul de tare !!...

 

Ceva pareri, opinii!?!?

 

 

Oprescu cred ca mai bine s-ar pensiona.La valoarea lui nu ar trebui sa stea alaturi de o nulitate gen Vanghelie.Dar probabil e valabila vorba aia:

"cine se aseamana , se aduna".

 

 

Nu stiu daca e chiar bine ca stanga sa nu mai aibe nici-un partid pe eshicher !..Eu nu-s deloc incantat de viitor!...Pacat de Oprescu chiar imi placea e haios si parca are naiba personalitate nu ca Mircica asta care e atat de plat din pacate!!....Ei om vedea noi!!!

 

 

Nu va muri niciodata stanga, dar sa lasam asta. Priviti dincolo de Geoana! A fost aleasa o persoana verticala, stilata, cumpatata, cu discurs coerent... Titus Corlateanu. Daca el si restul tinerilor rebeli din PSD nu vor schimba soarta partidului, atunci se cheama "lucru manual" si, cum spunea un coleg mai sus, posibil sa cada sub 5%.

Corlateanu n-a fost ales pe un post de conducere si atat, ci l-a invins pe boxerul social-democrat. Mmrrr...

 

 

Eu ma bucur pt. alegerea pe care au facut-o.

In felul asta se vor bate de la egal la egal cu partidul lui Jiji.

 

Gioana pare mult mai usor de condus/influentat decat doctorasul, cred ca de aia l-au ales, daca ajungea doctorasul la putere, eu cred ca reforma partidul, adica cam ce a facut Base la PD.

 

 

La aia singura reforma poate trece prin crematoriu. Felia lor va trece cu greu de 15%. @Vijelia.. membra sau doar simpatizanta? :)

Share this post


Link to post

Va asteptati mai mult de la un fiu de general comunist?

Atat Oprescu, cat si Geoana au acest statut. Nu intamplator au ajuns in acelasi partid.

Share this post


Link to post

Ce sa-i faci Zmeule.. cel mai prost optimism nu e mai rau decat cel mai bun pesimism.. ne-am dat si noi cu parerea prin prisma asta. Un vot egal un vot.. Cum o fi insa cu cei care merg la vot si cu cei care produc, cu proportia dintre ei?

Share this post


Link to post

Pe mine m-ai pierdut. Poti sa repeti intrebarile? Da' mai rar...

Share this post


Link to post

Mai bine iti dau direct raspunsul, intrebarea nu importa ;)

La vot merg relaxatii in general, nu aia care au treaba, desi aportul la pib e taman invers :) )

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Asta era singura chestie pe care o intelesesem si cu care, de altfel, sunt de acord. Oricum, nu au treaba in ziua votului, daca are importanta. Restul e prolix.

Share this post


Link to post

Nu are, relatia e de buna seama alta. Dar ma bucur ca macar am fost destul de rar pentru tine a doua oara ;)

Share this post


Link to post

Inca mai poate!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...