Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Iar noua coalitie guvernamentala va fi se pare PSD-PC +UDMR. Tare! Ne meritam soarta!

Share this post


Link to post

Nu le ajung voturile, nici macar daca baga si toate minoritatile in Camera ... poate daca-l momesc si pe Moliceanu, fac majoritate ...

Share this post


Link to post

Boc premier.

Share this post


Link to post

Poc-Poc

Share this post


Link to post

Dupa 3 zile va urma renuntarea lui Boc si anuntarea lui Oprescu ca prim ministru. Suntem de vis! Mai ca-mi vine sa emigrez in Congo!

Share this post


Link to post

Si l-a adus si Gigi pe Lacatus inapoi la Steaua...

Share this post


Link to post
Si l-a adus si Gigi pe Lacatus inapoi la Steaua...

 

...si abia e luni, oare pana vineri cate se vor mai intampla... surprize, surprize.

Share this post


Link to post

Pentru distractie apasa tasta 2.

 

Prea tarziu.. a apasat base.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Eu zic că Vadim ar fi fost un ministru al justiţiei cu adevărat independent.

Sau era mai bun la sănătate??

Share this post


Link to post

Cea mai tare nominalizare e pt ministrul turismului. Pana acum erau curve politice, acum e o curva la propriu...

Share this post


Link to post

Mie cea mai "tare" propunere îmi pare a fi nea Bercică la Transporturi... să vezi acu' dezvoltare :dizzy:

Share this post


Link to post

Fiecare cu meseriasul lui. Oricum, asta-i muiutz mic pe langa cei 3-4 marii devalizatori de seifuri alesi uninominal de catre beat-ul popor roman. Pe cel mai ratan dintre ei l-au pus si vice la Senat, ca are vechime in sectoarele calde (turnatorie).

Edited by tolin

Share this post


Link to post
Cea mai tare nominalizare e pt ministrul turismului. Pana acum erau curve politice, acum e o curva la propriu...

 

 

Stii ca asta e material de Romania Mare (revista) si asemenea mesaje nu au efect decat in ochii pulimii, nu? Cred ca aici se potriveste cel mai bine "Ce-are sula cu prefectura?"

 

Eu sunt curios daca trece guvernul totusi...

Share this post


Link to post

Personalitatea numita pt postul respectiv detine competente exceptionale, un cv beton si o inteligenta agera. Tocmai de aia a fost nominalizata, sunt absolut sigur. Una peste alta un guvern de incropeala, care nici prost cum e nu cred ca va tine prea mult, ceea ce e rau pt noi toti...

Share this post


Link to post

Pai vad ca, deocamdată, cel mai mare defect al ei e ca e blonda cu ţâţe mari.

Share this post


Link to post

Pai, umbla astia cu cioara vapsita si zic ca-i privighetoare. Sper sa faca o statiune de schi in RO unde sa-i adune pe toti presedintii tarilor nordice si pe cel al Marii Britanii.

Edited by tolin

Share this post


Link to post
cel mai mare defect al ei e ca e blonda cu ţâţe mari.

Am avut nenorocul sa o aud la vreo 2 emisiuni si am ramas profund marcat de calitatile oratorice si intelectuale. Cu toate astea, bine ca ai observat, are tate mari... Ceea ce pare sa conteze destul de mult. Who to name: vreun idiot cu scoala si experienta multa in domeniu sau o absolventa de studii superioare la nu stiu ce universitate privata, care nu are legatura cu domeniul dar are tate mari...Grea decizie pt base'

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Mah, acum fiecare cu (pre)conceptia lui. Si eu am auzit-o de cateva ori si nu sunt de parerea ta. Am o parere neutra in privinta ei, parere ce tinde spre pozitiv atata timp cat ia contact cu pareri mircea-badiliene sau cu chestii repetate obsesiv.

Vorba aia, la ce adunatura de incompetenti au fost astia dinainte (numai daca ma gandesc la modul in care au aplicat taxa de prima inmatriculare)...

Share this post


Link to post
Grea decizie pt base'

Marinarul tot marinar ramâne - ahtiat dupa pasarica.

Share this post


Link to post
... Vorba aia, la ce adunatura de incompetenti au fost astia dinainte (numai daca ma gandesc la modul in care au aplicat taxa de prima inmatriculare)...

Astia de acum, dupa ce au ajuns la borcanul cu miere, au ajuns la o concluzie contrara decat cea din perioada de imperechere cu electoratul: taxa de prima inmatriculare trebuie mentinuta ! Eventual, poate fi revizuita, ceea ce imi spune ca va fi si mai rau. Ma intreb acum: toti astia sunt dealeri Citroen sau asta a fost un faringosept pentru pelicani ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...