Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Astept cu mare interes ca Ponta sa-si respecte "angajamentul" de a demisiona luat intr-un interviu acordat unui reporter spaniol (cred ca nu ma insel). Nu pot sa inteleg nici in ruptul capului cum de leaderii PSDului nu au invatat absolut nimic din lectia incasata de PDL, tiparul este acelasi. Putem inscrie: sustinerea prim-ministrului de catre toate personajele "importante", manevrele facute din partea Ministerului Invatamintului asupra consiliilor/comisiilor de acreditare/etica, etc.

 

LE: Oricum ar fi, o gramada de institutii s-au facut si se fac, in continuare, de rahat. Cunosc destul de bine etapele prin care ar trebui sa treaca o lucrare de doctorat inainte de acordarea titlului de doctor. Stiu, de asemenea, cazuri in care titlul de doctor a fost acordat dupa multi luni sau chiar ani de zile. Bate la ochi cum unii trec foarte usor prin toate comisiile de la nivel local (universitate) si central (Academia Romana)

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Ponta asta e prostanac rau de tot.

- Nu trebuia sa nesocoteasca o hotarare CCR.

- La capitolul cu diploma de doctor, cred ca il face varza cu carnati Basexu. Daca nu demisioneaza, praful se alege de procentele USL, care oricum vor fi mult mai mici daca maestro Basesco o tine tot asa.

- Daca se mai schimba multi ministri in guvernul asta, deja e un fel de ruleta ruseasca

- Basexu e meserias rau de tot. Si Ilieascu e meserias rau de tot, ca i-a zis lu' Ponta sa mai astepte pana in toamna. Tot respectul pentru ilici aici.

- La toamna cred ca votez cu DDD.

Share this post


Link to post

- La toamna cred ca votez cu DDD.

Macar stim la ce sa ne asteptam de la asta. :D

Acum, la modul serios, sper sa nu fie cazul sa facem asta.

Share this post


Link to post

Voi iarasi ma faceti sa ma duc la coada la vreo ambasada de tara civilizata. Pe la jumatatea anilor '90 vizam Albania :) .

Share this post


Link to post

Prin '90 parca era la moda Africa de Sud.

Share this post


Link to post

Hai că suntem pe drumul cel bun!

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Mai rezervata pentru ce? In nici 2 luni de guvernare, domnul ponta a trebuit sa arate ca poate mai mult decat basescu. Punem botul la "aranjarea" marinarului fara sa vedem ce se poate ascunde in spatele acestor masinatiuni. In ultimii 4 ani, la guvern, parlament si presedintie lupta nu se mai da pentru popor ci pentru orgolii.

L.E. Ma bucur sa vad ca prioritar pentru guvern este sa-l puna pe basescu cu botul pe labe in loc sa gaseasca(sa aplice) solutiile acelea miraculoase pentru salvarea economiei.

 

Cat de corect. Si de trist... :(

Share this post


Link to post

Atentie la limbaj si atacurile la persoana

Share this post


Link to post

Ai la dispozitie PM-ul pentru astfel de intrebari, data viitoare dau warn, in concordanta cu Regulamentul!

Edited by Mircea
Intrebarile si contestatiile privind actiunile de moderare se fac doar prin PM

Share this post


Link to post

Bun. Deci n-am nici o întrebare, doar o părere, în concordanţă cu Regulamentul: Tolin tre' să se bucure la ora asta, nu?

Share this post


Link to post

Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Eu ma bucur daca se bucura Tolin ca e om bun si merita sa fie fericit :mrgreen:

Share this post


Link to post

Vai, ce bucurie universală, în sfârşit!

 

Cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia.

Lasă, nu îmi mai duce tu atâta grija! :mrgreen:

Share this post


Link to post

Raspunsul in pagina... 256 ;)

Share this post


Link to post

Bravo lui. E tare-n cojones. Din pacate e tare pe ale noastre cojones. Economia duduie, bani sunt din plin, autostrazi avem peste tot, infrastructura e sublima (dar lipseste cu desavarsire); da! Putem spune ca e momentul sa le dam m_UE celor de la UE.

Share this post


Link to post

Si fuse si referendumul, n-am scapat de Base da macar scapam de Crin Antonescu daca se tine de cuvant si pleaca din politica, dar nu pleaca pentru ca e la fel de mincinos ca Base.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Fii serios! O sa zica ca cei care au votat impotriva lui Basescu sunt de fapt sustinatorii lui si ca ii va dezamagi daca pleaca din politica...

Share this post


Link to post

O gramada de Pinocchio in politica din Romania...sunt satul de toti, interesele personale sun pe primul loc pentru ei. :(

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...