Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Hai ca incep eu ca se stie ca sunt impotriva lui Basescu si a sistemului securist promovat de el.

 

In orice stat normal acuzatia dovedita de plagiat (furt intelectual de cea mai joasa speta) se lasa cu eliminarea din viata publica. Publicarea in revista "Nature" a acestei constatari ar trebui sa duca la demisia lui Ponta si discreditarea lui.

Efectul pe moment este minor dar afecteaza enorm pe termen lung munca de cercetare a sute de alti romani, discrediteaza invatamantul romanesc si universitatile din Romania.

 

Consider ca Ponta este infantil si cei care au "ajutat" la publicarea intr-o asemenea revista sunt iresponsabili si efectul se va intoarce si impotriva lor.

 

Aceasta infrangere a lui Ponta nu cred ca are efect politic pe termen scurt si nu poate schimba voturile romanilor in favoarea PDL la viitoarele alegeri..

Share this post


Link to post

Un spectacol penibil, nedemn de scoala lui Iliescu, pus in scena neglijent. Pun pariu ca pana si taica Iliescu e enervat pe ei. Adica cum mah, iti tragi 4 gloante in mufa si n-ai pic de sange pe tine, aia de la salvare te iau fara masca de oxigen sau aparat de monitorizare, iar in salvare tu stai calm, cu fularul Burberry la gat? :D Poate showul asta are efect la pensionari sau la aia mai saraci cu duhul dar la aia care au un dram de creiere...neah, no way.

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Daca era hotarat sa o faca o facea pana sa ajunga politia la el si intr-un loc unde nu-l "deranja" nimeni si nu intervenea nimeni, daca era hotarat...asa ca, asta e spectacol ieftin pt umplut spatiul de emisie al televiziunilor.

Share this post


Link to post

Parca mai e si vanator din cate stiu. Slab tintas :mrgreen: . Putea sa apeleze si el la un profesionist.

Nici sa se omoare nu stie calumea si a vrut sa conduca o tara.

Edited by danutza

Share this post


Link to post

Bre, da' nu va imaginati scena asa cum fu descrisa ? cu politistul agil care vede faza, sare sa-i devieze pistolul fix cand tragea, asa incat glontul trece razant si nu nimereste ? scenariu de Steven Seagal, nu alta !

Share this post


Link to post

A dreacu gaura ca nu curge sange pe ea. N-am vazut nici macar o pata de sange in nici o poza.O avea sange incolor?

Share this post


Link to post

Unii au sange albastru, asta are verde, ca fularul. :)

Share this post


Link to post

Cine se baga la o cheta pentru o bazooka? :D Nu de alta dar cu asta poate se nimereste :D

Share this post


Link to post

Sau poate se ofera cineva din zona sa-i fie secundant! :D

Share this post


Link to post

Parca mai e si vanator din cate stiu. Slab tintas

 

Este mai bun pescar decat vanator...

Share this post


Link to post

Sau poate se ofera cineva din zona sa-i fie secundant! :D

Macar vecina ta Jianu a avut demnitate si s-a predat de bunavoie :D

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Un vinator stie intotdeauna: ca sa omoare un animal, trebuie sa traga ori in inima, ori in cap. Restul e can can.

Share this post


Link to post

Lasa ca ii incalzeste SOV patul la Rahova/Jilava :D

Share this post


Link to post

SOV e baiat destept, apare intr-un carucior si spune ca nu suporta detentia, nu are nevoie de pusca.

Share this post


Link to post

Poate isi saboteaza franele la carucior, sa para accident :D

Share this post


Link to post

Nu injura nimeni. Mai bine 6 luni decat 4 ani!

Precis!

 

Ce imi place cand am dreptate.

Share this post


Link to post

Zmeule, e grav daca ai ajuns sa iti dai singur dreptate :) . Eu as recomanda (oricui, nu doar tie) o atitudine mai rezervata, nu stiu pe ce iti bazezi "placerea" de mai sus.

Edited by Salex

Share this post


Link to post

...Eu as recomanda (oricui, nu doar tie) o atitudine mai rezervata...

Mai rezervata pentru ce? In nici 2 luni de guvernare, domnul ponta a trebuit sa arate ca poate mai mult decat basescu. Punem botul la "aranjarea" marinarului fara sa vedem ce se poate ascunde in spatele acestor masinatiuni. In ultimii 4 ani, la guvern, parlament si presedintie lupta nu se mai da pentru popor ci pentru orgolii.

L.E. Ma bucur sa vad ca prioritar pentru guvern este sa-l puna pe basescu cu botul pe labe in loc sa gaseasca(sa aplice) solutiile acelea miraculoase pentru salvarea economiei.

Edited by zeneseu

Share this post


Link to post

Daca iei lucrurile punctual, poti crede ca Ponta reprezinta o tinta. Dupa parerea mea nici Victoras, nici d-alde Gionel sau alti copii rasfatati ai "politicii" romanesti n-au avut vreodata sanse de afirmare reala, sint personaje efemere. Simplele ambitii personale au fost si sint alimentate de diverse partide pe fondul unei sustineri populare date de saturatia fata de porcariile patronate de PDL. In momentul asta, dupa mine, PDLul nu are ce sa mai scoata la inaintare si, mai grav, inca se agata de anumite personaje ... dubioase. Se apropie alegerile "mari" si tare mi-e teama ca "al treilea" vine tare din urma !

 

LE: Tot dupa parerea mea, chiar daca Ponta si-o ia in freza, USLul o sa obtina o majoritate simpla la alegeri.

Edited by Salex

Share this post


Link to post

O atitudine mai rezervata fata de ce? Fata de sunatul la ora 5 dimineata a "partii vatamate", parte vatamata care dupa o ora isi retrage plangerea, atitudine rezervata fata de o mascarada nationala in prime time, rezervare fata de modificarea unei comisii universitare cu o zi inaintea unei anchete cu privire la doctoratul primului ministru, atitudine rezervarta fata de ignorarea completa a unei decizii a Curtii Constituionale (desi cu 6 luni inainte, vroiau sa il suspende pe Basescu pentru o declaratie mult mai neutra cu privire la o posibila decizie a CC: "chiar daca decide CC ca salariile trebuie date inapoi, tot nu sunt bani"), atitudine rezervata fata de trecerea Monitorului Oficial in subordinea Guvernului pentru ca Felix sa scape de condamnare? Oamenii astia se chinuie sa simuleze Statul de Drept iar au ar trebui sa am o atitudine rezervata? Ce e foarte interesant e ca nu o mai pot face pe ascuns. Bine, disperarea e mare. Ce e interesant e ca Nastase chiar va face puscarie, ca Vantu va face iar puscarie si sa speram ca si Voiculescu. Ar fi chiar amuzant ca Ponta sa fie suspendat din functie pentru mica sa escapada de la Bruxelles (lucru destul de posibil).

 

Si din nou, Salex, aici nu e vorba de tinut cu PDL, USL etc, ca poate tu nu, dar eu sigur nu fac parte din niciun partid politic si nici nu sunt bugetar si nici nu lucrez intr-o firma de stat ca sa existe pozibilitatea sa depind de vreo schimbare de cadre. Aici e vorba de o analiza logica. Aici e vorba de pericolul pentru democratie. Poate tie iti place sa fii condus de o organizatie de tip mafiot care pune batista pe țambalul justitiei cand ceva se intampla, dar mie nu. Politicieni din toate taberele fura si isi trag comisioane, insa o organizare atat de bine pusa la punct in acoperire si furt, precum are USL-ul, nu are nimeni. Ei sunt cel mai bun exemplu pentru crima organizata, cu arhitectura de tip piramidal, care marcheaza banul pe linie de partid in sus, pentru indelpinirea unor servicii pe plan orizontal.Cu o mana iau si cu una se acopera si impreuna se spala.. PDL-ul a luat dar nu s-a acoperit (sau nu la nivelul asta). Cine a mai avut pana acum, de exemplu, primari condamnati cat timp au fost la putere?

 

Ah, si nu poti inlocui o conducere de hoti cu solutii economice schioape, cu alta echipa de hoti fara solutii economice. E ilogic.

Share this post


Link to post

Ce e foarte interesant e ca nu o mai pot face pe ascuns. Bine, disperarea e mare.

Fara dubiu.

 

Oare aici nu trebuia o atitudine mai rezervata: http://www.realitate...nta_957477.html ?

 

Uite si tu ce crede CTP: http://www.realitatea.net/ctp-despre-plagiatul-lui-ponta-lucrurile-incep-sa-arate-ca-in-germania-dupa-alegerea-lui-hitler_957467.html

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

O atitudine mai rezervata fata de ce?

Nimic din cele mentionate de tine :) . Doar de faptul ca, la urmatoarele alegeri, se va schimba optiunea alegatorilor. Chiar si prin prisma celor petrecute in ultima vreme (plagiate, etc, etc)

 

... poate tu nu, dar eu sigur nu fac parte din niciun partid

Si eu, sigur nu. Poti sa contezi pe obiectivitatea mea :)

 

Ah, si nu poti inlocui o conducere de hoti cu solutii economice schioape, cu alta echipa de hoti fara solutii economice. E ilogic.

Total de acord, nici nu voi sustine vreodata altceva.

Share this post


Link to post

Cei doi bufoni, pontel si cretinel (+ eminenta cenusie, felix), continua singurul program politic si economic pe care l-au avut si inainte si dupa: jos basescu. Altceva chiar nu stiu sa faca in tara asta.

 

Si culmea, chiar am sperat ca lucruriile poate vor merge in mai bine cu noul guvern. :-j

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...