Jump to content
Sign in to follow this  
Guest Mecmar

Politia Romana Si Posesorul (conducator) Auto

Recommended Posts

Nu stiu...daca am postat unde trebuie...dar am si eu nevoie de ajutor...Cum pot afla sau cine ma poate ajuta sa aflu cate puncte de penalizare am acumulat.Este foarte URGENT!

Share this post


Link to post

Te duci la un birou de politie rutiera si rogi frumos sa-ti spuna.

Share this post


Link to post

Am fost si cei din localitatea in care ma aflu momentan nu ma pot ajuta.Nu ma aflu din pacate intr-un municipiu.Nu reusesc sa aflu sa stiu unde sa intervin...pentru ca am mai incasat cateva si sar putea sa se faca 15 cu astea.Asa ca daca ma poate ajuta cineva rog sa sune la 0745.197.174.Poate avem vre-un politist printre membrii clubului.

Share this post


Link to post

Hai ca esti foarte tare.. vrei si sa te sune careva sa-ti spuna cate puncte ai =)) =)) =))

Share this post


Link to post

Uite un membru politist...asta e ID lui de mess: cuutzu

Share this post


Link to post

@Sergiu tu chiar crezi ca in momentul in care ai facut 15 puncte vine agentul 007 si iti ridica permisul ????? Se trimite o scrisoare RECOMANDATA, in care esti instintat ca ai primit 15 puncte si trebuie sa le faci o vizita sa le predai carnetul . Pana nu semnezi recomandata inseamna ca nu ai luat la cunostinta si nu ai nici o problema .

Share this post


Link to post

Am rezolvat-o, partial deocamdata, prin telefon.

Share this post


Link to post
Se trimite o scrisoare RECOMANDATA, in care esti instintat ca ai primit 15 puncte si trebuie sa le faci o vizita sa le predai carnetul . Pana nu semnezi recomandata inseamna ca nu ai luat la cunostinta si nu ai nici o problema .

Si daca iti schimbi adresa, si mai acumulezi puncte dupa asta, ce se intampla?

Share this post


Link to post

Pai hai sa vedem ce se intampla, posta trimite la politie recomandata cu mesajul destinatarul si-a schimbat adresa, stie politia sa se ocupe de asta ca sunt bani de luat. Oricum nu vad cum te-ai muta si nu ai schimba actele, tot ai nevoie de buletin de citeva ori pe an .

Share this post


Link to post

La Galati au inceput sa schimbe radarele de pe Logan-uri, iar din ce am observat pe un drum de Buc. dus-intors si in jud. Braila , Buzau , Prahova.

Share this post


Link to post

Pai si cu ce le schimba ?

Share this post


Link to post

Cu d-alea noi :D

Share this post


Link to post

Omologate pentru fata, spate, stanga, dreapta,ceata, ploaie, ninsoare,zi, noapte,mers, stationare si INSTANT-uri din ce am inteles.

Si cica nu ar mai fi detectabile de detectoarele actuale.

Share this post


Link to post

Da man, stiu. Va spuneam de ele cu ceva timp in urma si radeati de mine. M-au pus unii si la gazeta. Sunt in KU, dar oricum detectorul e inutil daca tipa cand iti face fotografia.

Share this post


Link to post

Am vazut acum o ora la stiri pe prima cum un sofer a primit instiintare de la politia rutiera ca a fost depistat cu o viteza de 500 Km/h. Omul avea un renault de vreo 15 ani.Sa inteleg de aici ca mergea omul asa tare sau ca verificarea metrologica la radare se face in stilul romanesc?

Share this post


Link to post

Acum, vor motiva că în sfârşit nu fac instanturi şi că toate acţiunile lor au drept scop reducerea nr. de accidente, prevenirea ..etc.. Boooon. Părerea mea e că, prin aceste măsuri nr. accidentelor va fi în creştere. Dacă peste tot vor fi puse camere, radare (mă refer aici la sate-localităţi) pe extraurban se va "alerga" în draci, pentru recuperarea timpului pierdut. Şi cum infrastructura e (?) aşa cum e...

Share this post


Link to post
Am vazut acum o ora la stiri pe prima cum un sofer a primit instiintare de la politia rutiera ca a fost depistat cu o viteza de 500 Km/h. Omul avea un renault de vreo 15 ani.Sa inteleg de aici ca mergea omul asa tare sau ca verificarea metrologica la radare se face in stilul romanesc?

Si pe langa mine a trecut unul pe autostrada cu aproape 698 km/h.Ma crezi pe cuvant nu???

Au mintit poporul cu televizorul...

Share this post


Link to post

Kornelush scria NEGRU pe ALB, 500km/h. Omul era din Ploiesti si fusese prins pe DN1, omu chiar a spus ca circula incet pt ca avea masina incarcata . Oricum este geniala faza . Aia la stiri spuneau ca normal era ca Politia sa-i trimita omului o mare felicitare pe langa procesul verbal =))

Share this post


Link to post
... Sunt in KU, dar oricum detectorul e inutil daca tipa cand iti face fotografia.

 

 

Ce vorbesti bre? Cum sa fie inutil? Cel putin eu as fi multumit ca stiu ca trebuie sa pun bani deoparte pentru amenda :D

Share this post


Link to post
Da man, stiu. Va spuneam de ele cu ceva timp in urma si radeati de mine. M-au pus unii si la gazeta. Sunt in KU, dar oricum detectorul e inutil daca tipa cand iti face fotografia.

 

Nu e chiar asa inutil. Doar ca trebuie sa mergem "la iepure" mult mai mult, nu ? :)

Share this post


Link to post

Mda, e important si sa nu stai in suspans ... De pilda eu stau asa de vreo 3 luni. M-au prins in Iulie in Gura Vaii (Vilcea) si mi-au trimis instiintare acasa prin curier. Mi-a ajuns dupa fix 7 zile de la data expeditiei, adica la 2 zile dupa ce am trecut pe acolo. Mi-au cerut datele personale (masina era de firma) si de atunci ... nimic. Poate mi-a facut cadou Politia din Vilcea o "ratacire" de documente, desi tare mi-e teama ca s-a ratacit recomandata si eu figurez bine merci in calculator cu amenda neplatita :-W .

Share this post


Link to post
Nu e chiar asa inutil. Doar ca trebuie sa mergem "la iepure" mult mai mult, nu ? :)

Nu musai :) Trebuie sa tii statia deschisa :D

Share this post


Link to post

Mda, cred c-o s-o montez definitiv pe masina ... :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...