Jump to content
Sign in to follow this  
sebian

Surprize Video

Recommended Posts

Tre' sa aibe si camerele alea vreun calcai al lui Ahile... Nu avem de unde sa facem rost de una, s-o studiem in voie???

Share this post


Link to post
Am fost azi pe DN 1 !Am ajuns de mai mare rasul , pe un asemenea drum (relativ liber) cu 50 pe ora , e jenant si imi e scarba de poporul asta !

Acu' intrebare de baraj: de ce in Prahova in localitati e voie cu 60 +10 ( deci 70 ) iar in SAi e 50+10 (deci 60) ?????????

 

Ei na! Pui si tu niste intrebari.. ce naiba, doar traiesti in Romania!!!

 

Eu sunt curios daca proprietarii jeepurilor alea mari si frumoase care gonesc in fiecare weekend spre munte vor primi, de asemenea, amenzi acasa!

Share this post


Link to post

pe DN1 ma deranjeaza mai mult faza cu intrare in localitate urmata la citiva m de limitare la 60/h

Share this post


Link to post

parca vad ca in cativa ani se extinde in toata tara..

Share this post


Link to post

Domnilor, desii nu imi place prea mult ideea de a fi supravegheat si para studiat, as fi totusi mai mult decat incantat daca aceasta masura de a instala camere de supraveghere ar da ceva rezultate... Desigur aceste rezultate se vor putea vedea in timp (cu optimism... in cativa ani :-? )

It remains to be seen... :)

Share this post


Link to post

Ce rezultate frate, decat stress, timp pierdut si nervi... Noi copiem de la europeni doar ce ne convine, cand vom avea si noi infrastructura lor sa monteze si sisteme de monitorizare... Cand E85 trece printr-o gramada de sate, medii orare de 40-50 vor fi maxime de-acum inainte! Adica in loc de 4 ore pana la mare o sa fac cel putin 8-9 ore cand va fi implementat sistemul in toata tara...

Share this post


Link to post

@wolfman

Exact asta voiam si eu sa spun , sa faca nene autostrazi si dupa aia sa puna mijloace de supraveghere , dar ca de obicei noi punem caruta inaintea boilor.

Share this post


Link to post

Atunci cand va fii implementat in toata tara sistemu' asta idiot o sa facem din Satu-Mare pana in Constanta cat facem de la granita din Romania pana la granita in Franta X( .

Asta e daca majoritatea sefilor din M.A.I sunt in functie dinainte de '89 nu avem ce face...traiasca tovarasul Nicolae Ceausescu :drinkers: .

Share this post


Link to post

desi un coleg de servici se plangea ca "sa vezi ce se aglomereaza acum dn1 ca merge lumea mai incet" eu unul cred ca o sa se elibereze, pentru ca cine o sa vrea sa mearga repede o s-o ia prin targoviste sau dn1a.

 

edit: eu merg intotdeauna "legal" (+10km) si mai mult de 4 ore pana la mare sau 2 pana la munte n-am facut niciodata (bineinteles, excluzand blocajele).

Edited by ticolino

Share this post


Link to post

Stai linistit ca radarele de pe DN1 o sa le mute pe Targoviste...ca tot e drumul mai bun decat A2 X( .

Share this post


Link to post

eu sper sa nu le mute spre buzau :) )

Share this post


Link to post

Nu face nimeni o petitie pe care sa o semnam online ca sa cheltuie statul banii pe drumuri si nu pe jucarii pentru Militie? :D

Share this post


Link to post

Noroc ca s-a mai schimbat legea si nu mai au voie sa te opreasca cum ii taie capu'...si cum Bel'ul meu piuie(piuia)in linie dreapta de la 4km distanta nu o sa aiba motiv sa zica ca am incetinit brusc la vederea radarului :D

Share this post


Link to post

Spre Buzau si spre Moldova e oricum plin de radare, nu-i bai. Sunt minim 3-5...

Share this post


Link to post

He-he, am prins si 7 radare Bc-Bucuresti, insa daca aveam o masina la 2-300 de m de la care sa am reflexii in caz de instant-on, mergeam si eu linistit cu 80-90 prin satele alea cu cateva case (pe unde se putea, bineinteles) si cu 130-140 in rest. Insa cu noul sistem prevad c-o sa schimb 940-ul cu un cruise-control...

Share this post


Link to post

viper, in jurul bacaului s-a micsorat numarul de radare :) (cred ca s-a schimbat saf militie)

asa ca momentan e de bine :)

Share this post


Link to post

Le-or mai fi stricat, ca pana sa se prinda cum se face instant-on scoteau-bagau mufa...

Share this post


Link to post

Nu stiu unde s-au micsorat ca numar... Acum 2 saptamani am facut Bucuresti - Onesti si retur sambata + duminica. Si la dus, si la intors, cel putin 3-4 radare, printre care un radar VECHI! A, si le place mult mobilitatea, nu stau locului! In plus le place sa se plimbe in localitatile alea 2 crescute aiurea peste noapte...

Edited by VIPER

Share this post


Link to post

Radarul vechi e la plesneala si prins fraieri. Din cate stiu eu nu mai au autorizatie metrologica deci ciu-ciu.

Share this post


Link to post

viper.. inainte de bacau, dupa adjud( acolo tu faci stanga :) )

pai doua-s clare: buzau - adjud si le stia lumea, numai cate-un viteaz le prinde :)

si centura focsani cateodata... in rest GOOOOO KIMI :) )

ah si era sa uit inainte de focsani .. la statuie, imi scapa momentan cum se cheama

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
Stai linistit ca radarele de pe DN1 o sa le mute pe Targoviste...ca tot e drumul mai bun decat A2 X( .

Mda... Cred ca te refereai la A1, si de o saptamana incoace am radar aproape permanent la Buftea... :-W

Share this post


Link to post

Unul era intre Urziceni si Buzau, unul intre Buzau si Ramnic, unul nu mai stiu pe unde, si cam toate mobile! Si te iau frumos si in afara localitatii.

Share this post


Link to post

n-am mai fost de la jumatea lui octombrie, asa-i toate erau mobile

e greu si cu detector, stau cu ele oprite majoritatea timpului, intorc in mers,

inclusiv noaptea, si mai pun cateodata si 2 in aceeasi localitate(racaciuni de ex.)

Share this post


Link to post

In racaciuni l-am luat eu cu tot cu detector. A intors omu pe podetul ala enervant si m-a luat. Si acum de curand cred ca am mai luat unu prin Bogdan Voda :( . Prind lejer 11 din Iasi pana in Bucuresti, sunt garla, cel mai nasol e in Roman (l-au pus acu pe un Golf rosu, te ia din mers dinafara).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...