Jump to content
Sign in to follow this  
sebian

Surprize Video

Recommended Posts

asa, care e problema? iti cad "oole" daca mergi cu 60 in localitate cu a 4-a??? sau moare bijuteria care consuma 3% =)) . mergi frumos cu 60 cu 3 sau 4 si cu 100 afara cu a 5-a. explica-mi de ce moare masina ca sa nu mai comentez.

Edited by steph

Share this post


Link to post
- 8 carute pline varf cu lemne, busteni, etc

Mai sunt astia prezenti? Eu daca voi trece pe acolo si-i mai gasesc fac poza si pun mana pe telefon si anunt politia. Era sa-mi fac zob odata noaptea matizul din cauza lor.

Share this post


Link to post
asa, care e problema? iti cad "oole" daca mergi cu 60 in localitate cu a 4-a??? sau moare bijuteria care consuma 3% =)) . mergi frumos cu 60 cu 3 sau 4 si cu 100 afara cu a 5-a. explica-mi de ce moare masina ca sa nu mai comentez.

Ma,se merge cu 70km/h TOT drumul si in localitati si afara...

Share this post


Link to post

Pai folositi fratilor DN1A (BUC-Tirgoviste) este foarte bun si faci pina la munte fix 2h mers normal ,nu exista radare ,este liber (inca) si peisajul este pitoresc .

Share this post


Link to post

hai ma, ma lasi ... cu mersu` 70 afara.

Share this post


Link to post

Bucuresti-Sinaia via Targoviste este genial. Mai ales serpentinele de pe Paduchiosu'... Mmmmm

Share this post


Link to post

Aia cu 70 in afara e tampenie... Romanul e mai catolic decat Papa uneori... Mare chestie, io merg tot drumul Bucuresti - Adjud cu 58 in localitate si 110-120 in afara. Si am de mers 270km pana la Onesti si fac 3 ore jumatate cu tot cu opririle de pipi ale lui Junior... A, si a 5-a intra in lucru inca de la 55 la ora...

Share this post


Link to post

Da, cand se vede un radar toata lumea reduce la 40... numai eu ce-i depasesc cu 60 si ei fac semne disperate sa franez ca e radar in fata...

Share this post


Link to post

Aberant... Pe drumul Rm Sarat - Buzau era in fata o masina de Politie... Mergea cam cu 70 in afara localitatii... In spatele ei, ghici? COADA!!! Nimeni nu o depasea!!! Doamne, cata prostie! Normal ca am trecut cu 100 pe langa el! Puteam si mai mult, dar nu era drumul drept.

Share this post


Link to post

Politia ca politia dar unii nu au curajul sa depaseasca nici macar duba Jandarmeriei. :mda:

Share this post


Link to post

Da asta e cea mai tare sau mai sunt unii care nu depasesc nici Daciile obosite de la patrulele de cartier :) ).

Share this post


Link to post

Pina urma se pare ca sistemul de supraveghere da roade ,in prima zi peste 2000 de contravenienti ,totusi cam putini zic eu tinind cont ca pe DN1 circula zeci de mii de masini zilnic .

Atentie in BUC au aparut 2 Passaturi cu radar cu lasser adica "lasser frate" si inca ceva au inceput sa mute raderele de pe Vento pe Passat ,Ventourile se caseaza cine vrea sa se razbune le gaseste in VITAN :) )

Share this post


Link to post

:D sa intelegem ca Politia Romana si-a dat Vento-urile samsarilor? :P

Share this post


Link to post
Bucuresti-Sinaia via Targoviste este genial. Mai ales serpentinele de pe Paduchiosu'... Mmmmm

sunt si pe acolo cate-o data si 6 radare

si sunt satele alea luuuungi

Edited by ZLI

Share this post


Link to post

dn1a nu e prin targoviste. dn1a e prin buftea-ploiesti-cheia

Share this post


Link to post

poti merge si prin targoviste in doua variante buftea-dn7- targoviste sau direct buftea - targoviste

Share this post


Link to post

pana la urma, din documentarea pusa aici,daca sunt ale firmei respectrive, marja de eroare este de + sau - 2km/h pana la o viteza de 100km/h..

din cate stiu mai sunt trase si fire prin asfalt asa ca nu camerele sant singura metoda de detectie a vitezei..

Share this post


Link to post

Nu am vazut nici un fir prin asfalt pentru ca nu au gaurit asfaltul :D sunt doua camere puse in paralel si una dintre ele are blitz si infrared .

Share this post


Link to post

Inductiv nu inseamna gaura in asfalt. "Inductiv" inseamna un dispozitiv cu o bobina care sa creeze un camp magnetic intr-o anumita zona din spatiu. La trecerea unui obiect metalic prin respectivul camp se modifica proprietatile campului indus, proprietati care sunt citite de acelasi dispozitiv.

Share this post


Link to post

Un dispozitiv din asta n-are cum sa fie prea precis (doar daca sunt poate mai multe bobine in locuri diferite) si am foarte mari dubii ca e omologat incat sa poti fi amendat pe baza lui. N-are cum sa distinga intre un obiect mic apropiat si unul mare mai indepartat, intre o masina sau mai multe care trec simultan prin zona aia de spatiu, etc. AR putea fi probabil construit asa ceva folosind mai multe bobine in cateva puncte diferite, insa ar fi mai scump si mai complicat decat un radar clasic.

Ar fi bine daca ar avea cineva informatii direct de la sursa.

Share this post


Link to post

Nu va ganditi ca nu sunt prea precise. Aceeasi senzori inductivi se folosesc si la masurarea turatiei in motoarele auto. Se ia o excentricitatea al unui arbore si se numara de cate ori intra in raza de actiune a senzorului pe durata unui minut.

In general au zone de vizibilitate si zone invizibile. Ignora tot ce este mai departe decat x cm. Una dintre cele mai importante caracteristici cand se achizitioneaza un astfel de senzor este distanta de sesizare.

Share this post


Link to post

un pic offtopic pentru ca nu este despre DN1, dar ontopic pentru ca s-ar putea sa fie o surpriza de la politia romana :wallbanger:

 

aveti idee ce este aparatul ca o camera video de la intrarea in pasajul unirea (partea dinspre budapesta)? am observat-o de o saptamana, ma uit la ea in fiecare zi. si ea parca se uita la mine si-mi zice sa o las mai moale cu viteza :mda:

 

pentru cei care nu au vazut-o, este la intrarea in pasaj, langa unul din semafoarele care clipesc portocaliu. am senzatia ca obiectivul este inconjurat de o lumina rosie. daca va uitati cu atentie nu aveti cum sa o ratati.

Share this post


Link to post

E si camera si radar...ca sa ne faca poza cand iesim din pasaj ca dopul din sticla de sampanie X( ...

Share this post


Link to post

vecine, eu cred ca ne face la intrarea in pasaj. de fapt naiba stie, poate ca este valabil si pentru cealalta banda.

 

a primit cineva felicitare cu poza din locul respectiv ?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...