Jump to content
Sign in to follow this  
MethodRO

Bug-uri Pe Forum!

Recommended Posts

Prima parte de subiecte e dedicata posturilor "sticky", adica alea marcate cu 16pximp.png. Dupa aia, sunt sortate in ordinea ultimului mesaj.

 

Pentru View New Content, apar; incearca un logout, empty cookies/cache, si login iarasi.

Share this post


Link to post

Arata BESTIAL emblemele cu Daewoo si Chevy. Contrastul galben/verde/albastru + bara portocalie e nimicitor de fain.

BTW, ati observat ca acum 45 de minute numarul de useri on line a devenit record, 145 ?

Pun pariu ca are legatura directa cu noul look.

 

La multi ani si in noua formula, dear forum ! :drinkers:

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Am observat o chestie ciudata si anume in timp ce citeam un subiect aveam senzatia ca-l citesc pe "diagonala". Practic citeam raspunsul la o intebare pe care n-o pusese nimeni...e ce sa vezi, aveam cativa useri pusi pe ignore...da eu nu-i ignorasem niciodata :rolleyes: cred :)

Share this post


Link to post

La fel si la mine, am doi super moderatori pusi pe ignore, cum au ajuns acolo? :scarpin:

Share this post


Link to post

Şi la mine e un supermoderator pe ignore, dar nici eu nu-l puteam alege atât de bine...

Share this post


Link to post

Bre, se poate fara prostia aia flash la poze?

Share this post


Link to post

Asa va doriti voi sa scapati de mozi :) )

  • Like 1

Share this post


Link to post

Votez si eu pt poze deschise separat.

Daca sint pozele mari tre' sa faci scroll stg-dr + cind se incarca poza/pozele poti sa citesti in continuare...

Inca o chestia naspa daca incerc sa dau un reply de pe pda s-a blocat...banui ca nu e optimizat pt PPC... am incercat si Lo-Fi ver. acelasi rezultat...

In versiunea veche era ok.

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

La mine, in momentul de fata, nu pot trece din simple edit in full edit. Practic nu se intampla nimic la apasarea butonului de "use full editor".

 

Aceeasi problema cu useri ignorati am avut-o si eu, aveam vreo 5 useri pe Ignore, pe care eu nu-i selectasem niciodata.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Şi la mine e un supermoderator pe ignore, dar nici eu nu-l puteam alege atât de bine...

 

In varianta 2.x de IPB, lista de utilizatori ignorati functiona doar la PM-uri. In 3.x listele cu utilizatori ignorati au fost convertite in "globale" si se aplica nu doar la PMuri, ci si la mesaje.

 

Bre, se poate fara prostia aia flash la poze?

 

Uploaderul de poze sau afisarea pozelor mari ?

 

La mine, in momentul de fata, nu pot trece din simple edit in full edit. Practic nu se intampla nimic la apasarea butonului de "use full editor".

 

Empty cache, empty cookies, reload pe curat.

Share this post


Link to post

Subscriu si eu la problema cu lista userilor adaugati la Ignore. Aveam doi supermoderatori acolo...

Share this post


Link to post

Mai lipseste un buton sau nu-l vad eu : ala cu posturile de la ultima vizita.

 

L-am gasit: View new content :)

Parca totusi se misca in reluare fata de versiunea veche.

 

Bravos! Nici eu nu il gaseam.

Share this post


Link to post

Vedeti ce browser folositi. Mie-mi dadea erori pe IE 6.0. Am facut update la IE 8.0 si acum zbarnaie.

Share this post


Link to post

Salut!

In pagina de inceput nu pot vedea:

- scurtatura pt. pagina curenta. Ex. GM Club>Daewoo-Cielo, Espero, Nubira, Leganza>Probleme tehnice CNEL. La vechiul look era pozitionat deasupra "View the latest news". Ajuta la navigarea rapida spre subcapitole. Acum trebuie sa tot dau "back" din browser;

- butoanele pt. , setari, search etc.

Prea mare spatiul alocat pt. user in topul paginii.

Sa fie, oare, problema de la Internet explorer?

Parere personala: era mai simpla, mai usor de utilizat si mai frumoasa vechea forma a forumului.

Share this post


Link to post

 

Empty cache, empty cookies, reload pe curat.

Tot nu merge "Use full editor". Sters Cookies, Cache, tot si degeaba. Folosesc mozilla 3.0.14. De asemenea am incercat si pe Google Chrome 3.0.195.27 si la fel este. De asemenea, pe Internet Explorer v7.0.5730.13 da urmatoarea eroare la apasarea butonului "Use Full Editor":

post-5484-125594141088_thumb.jpg

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

 

Uploaderul de poze sau afisarea pozelor mari ?

 

 

 

Afisarea pozelor, indiferent de dimensiuni.

Share this post


Link to post

- scurtatura pt. pagina curenta. Ex. GM Club>Daewoo-Cielo, Espero, Nubira, Leganza>Probleme tehnice CNEL. La vechiul look era pozitionat deasupra "View the latest news". Ajuta la navigarea rapida spre subcapitole. Acum trebuie sa tot dau "back" din browser;

 

Adica asta ?

 

Screen shot 2009-10-19 at 11.49.40 AM.png

 

- butoanele pt. , setari, search etc.

Prea mare spatiul alocat pt. user in topul paginii.

 

Regulamentul e link, setarile sunt in lista de langa avatar (dreapta sus), searchul e vizibil tot in dreapta sus. Pe scurt, trebuie sa arate ca in poza:

 

Screen shot 2009-10-19 at 11.52.40 AM.png

 

Tot nu merge "Use full editor". Sters Cookies, Cache, tot si degeaba. Folosesc mozilla 3.0.14. De asemenea am incercat si pe Google Chrome 3.0.195.27 si la fel este. De asemenea, pe Internet Explorer v7.0.5730.13 da urmatoarea eroare la apasarea butonului "Use Full Editor":

 

Si acum face la fel ?

 

Afisarea pozelor, indiferent de dimensiuni.

 

Ala e lightbox, nu flash; in afara de faptul ca trebuie sa le faca resize automat (AM ZIS CA STUDIEZ), ce-are ?

Share this post


Link to post

Acum le vad exact cum ai postat. Vaxxi, multumesc!

Share this post


Link to post

 

 

 

 

Si acum face la fel ?

 

 

 

Fix la fel, si in Mozilla si in Internet Explorer dupa ce s-au sters iarasi cache, cookies, form data, etc. Eroarea este si ea prezenta. Este vorba de Use Full Editor de la Editarea unui post. La Fast Post functioneaza butonul.

Numai eu am problema asta??

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Practic nu se intampla nimic la apasarea butonului de "use full editor".

Same here, Opera 9.6, deşi nu prea văd la ce te ajută full editorul :scarpin:

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

 

Ala e lightbox, nu flash; in afara de faptul ca trebuie sa le faca resize automat (AM ZIS CA STUDIEZ), ce-are ?

 

E un bling-bling, se aseaza peste text, nu poti sa dai back, nu pastreaza filozofia si tipicul navigarii de pana la momentul cand faci clic pe poza... E bun doar cand vrei sa iti protejezi proprietatea intelectuala. Aici pozele sunt utilitare, nu artistice.

Share this post


Link to post

Fix la fel, si in Mozilla si in Internet Explorer dupa ce s-au sters iarasi cache, cookies, form data, etc. Eroarea este si ea prezenta. Este vorba de Use Full Editor de la Editarea unui post. La Fast Post functioneaza butonul.

Numai eu am problema asta??

 

Verificati browserul, daca e suportat browserul pentru RTE. Daca nu e suportat, debifati "Enable visual editor".

Share this post


Link to post

Si cu el bifat si debifat face fix la fel.

@Emil: Daca vreau sa adaug o poza ulterior postarii trebuie sa dau Add Reply din nou.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Corect.

 

VAXXi, cum zice şi @closchkutza, la fel face indiferent că e bifat sau debifat  :rolleyes:

 

 

Share this post


Link to post

In afara de a incerca actualizarea browserului la ultima versiune, nu prea imi dau seama de ce n-ar merge. Pe Safari 4 imi apare ca nu merge, dar merge :)

Screen shot 2009-10-19 at 1.19.00 PM.png

 

 

Gata, am rezolvat si redimensionarea pozelor de dimensiuni prea mari.

Screen shot 2009-10-19 at 1.38.58 PM.png

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...