Jump to content
Sign in to follow this  
ovidiuc

Bancuri

Recommended Posts

atletismthumb.jpg

Share this post


Link to post

Acum inteleg de ce masinile nemtesti rulezz !

Share this post


Link to post

Toata lumea cunoaste TEOREMA SALARIULUI, care spune ca inginerii si oamenii de stiinta nu pot NICIODATA sa castige la fel ca oamenii de afaceri si comerciantii. Aceasta teorema poate, in sfarsit, sa fie demonstrata prin rezolvarea unei ecuatii matematice simple. Ecuatia noastra se bazeaza pe doua postulate foarte cunoscute: -Postulatul nr.1: Cunostintele inseamna Putere. -Postulatul nr.2: Timpul inseamna Bani. Orice inginer stie ca: Puterea = Munca/Timp. Deoarece Cunoasterea = Putere si Timpul = Bani, obtinem: Cunoasterea = Munca/Bani. Rezulta: Bani = Munca/Cunostinte. Prin urmare, cand Cunostintele tind spre zero, Banii tind catre infinit, oricare ar fi valoarea atribuita Muncii, aceasta putand fi foarte slaba. Invers, cand Cunostindele tind spre infinit, Banii tind spre zero.

Share this post


Link to post

Probabil ca cele doua doamne se confruta cu dilema de a schimba vitezele la turatia de putere maxima sau la cea de cuplu :P

post-825-1147351257_thumb.jpg

Share this post


Link to post

@mike - acelea sunt 2 domnisoare, te rog nu le jigni numindu-le doamne :P

Share this post


Link to post

Vechi, da' bun si cat adevar contine :) ) :

One day a father gets out of work and on his way home he remembers that it's his daughter's birthday. he pulls over to a toy store and asks the salesperson:

"How much is the Barbie in the display window?"

The salesperson answers, "Which one? We have: Work out Barbie for $19.95, Shopping Barbie for $19.95, Beach Barbie for $19.95, Disco Barbie for $19.95, and Divorced Barbie for $265.95."

The amazed father asks: "What? Why is the Divorced Barbie $265.95 and the others only $19.95?"

The salesperson annoyingly answers: "Sir... Divorced Barbie comes with: Ken's Car, Ken's House, Ken's Boat, Ken's Furniture, Ken's Computer 22:02 and one of Ken's Friends."

Share this post


Link to post

Se da un film deja hit in box office, cu un buget mai mare decat PIB-ul .ro. Se da un actor promovat la greu, adulat de femei. Se da o masina de 1.3 milioane de dolari.

 

Si totusi, se poate sa o dai in bara =))

Share this post


Link to post
Work out Barbie for $19.95, Shopping Barbie for $19.95...

E tare de tot!!! =))

Share this post


Link to post

Trei cupluri, unul batran, unul de varsta mijlocie si unul de tineri abia casatoriti vor sa se alature bisericii. Preotul le spune:

- Am o cerere speciala pentru voi. Ca sa intrati in comunitate trebuie sa va abtineti de la sex doua saptamani.

Cei sase sunt de acord si se intorc la sfarsitul celor doua saptamani. Preotul se adreseaza celor mai in varsta, intreband:

- Ati reusit sa va abtineti de la sex doua saptamani?

- Fara nici o problema, parinte, spun ei.

- Felicitari! Bine ati venit in biserica!

Preotul pune aceeasi intrebare si cuplului de varsta medie. Sotul spune:

- Prima saptamana a mers. A doua a trebuit sa dorm pe canapea, dar pana la urma am reusit!

- Felicitari! Bine ati venit in biserica, le spune si acestora.

Apoi se adreseaza cuplului tanar. Sotul ii raspunde, trist:

- Nu, parinte, noi n-am putut sa ne abtinem.

- Ce s-a intamplat?

- Sotia mea s-a ridicat pe varfuri sa ia o cutie de vopsea, dar a scapat-o. Cand s-a aplecat sa o ia, am fost cuprins de pofte, si am facut-o chiar acolo.

- Va dati seama ca nu sunteti bineveniti in biserica mea, le spune preotul.

- Stim parinte, spuse tanarul. Si nici la magazin nu mai suntem bineveniti. . .

Share this post


Link to post

E greu cand nu ai loc !!

 

tico.jpg

 

tico3.jpg

Edited by nrares

Share this post


Link to post

Chestia asta s-a intamplat in Complexul Studentesc din Tm. Si cum baietzii veseli erau pe acasa... nu au ratat pozele... Eu cred ca intram cu tico-ul si pe lateral acolo... :D

Share this post


Link to post

Intr-o seara, un individ se intoarce de la serviciu ostenit Plin de obida, constata ca nu functiona lumina pe scara blocului in care locuia. . Din intuneric se face auzita o voce feminina: "Fiti amabil, nu aveti cumva un foc?" Tipul evalueaza rapid situatia si, insufletit de o idee, raspunde: "Ba da. Desigur. Cu o singura conditie insa: facem sex oral. Da?" Nu foarte incantata, vocea feminina accepta: "Mda, dar prima data vreau sa vad focul." Tipul ii da o bricheta cu care respectiva isi aprinde o tigara. cei doi incep actiunea planificata. Surpriza insã, lumina pe scara se aprinde pe neasteptate. tipa,ridicandu-si privirea, nu-si poate stapani un strigat: "A, tata, tu erai?" Taica-sau: "Amalia! Tu fumezi?!

Share this post


Link to post

Super funny =))

 

Share this post


Link to post

Strul, soldat in armata israeliana. Intr-o zi, se prezinta la

comandant si-i preda un tanc inamic in perfecta stare de functionare...

Ce mai captura, primeste o saptamana de concediu ca recompensa.Doua

zile dupa concediu, se prezinta iar la comandant cu un nou tanc in stare

si mai buna...

Comandantul, mirat, ii zice:

- Mai Strul, iti dau concediul, dar trebuie sa-mi spui cum ai

facut...

- Pai, simplu. M-am dus la linia de demarcatie si am strigat:

- Ahmed, vrei concediu?

- Da.

- Atunci hai sa facem schimb de tancuri... :D

Share this post


Link to post

De retinut!

 

1. Dragostea eterna dureaza 3 luni.

2. Nu te baga in lumea drogurilor...suntem si asa destul de multi

3. A avea constiinta curata inseamna a avea memorie proasta.

4. Cel care se naste sarac si urat are mari sanse ca atunci cand o sa creasca... sa isi dezvolte ambele calitati.

5. Cei cinstiti sunt inadaptatii societatii.

6. Pestele care lupta impotriva curentului...moare electrocutat.

7. Nu este important sa castigi...este important sa-l faci pe celalalt sa piarda.

8. Nu sunt complet inutil...cel putin servesc de exemplu negativ pentru altii.

9. A gresi este omeneste...totusi, a da vina pe altul este si mai omeneste.

10.Cel mai important nu este sa stii!Mai important este sa ai telefonul celui care stie.

11. Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fiecare minut.

12. Este bine sa lasi bautura...insa rau este sa uiti unde ai lasat-o.

13. Banii nu fac fericirea...o cumpara gata facuta.

14. Inteligenta ma urmareste...dar eu sunt mai rapid.

15. Fugi de tentatii...dar incet sa te poata ajunge.

16. Exista o lume mai buna... dar este foarte scumpa.

17. A studia insteamna a te indoiesti de inteligenta colegului de birou.

18. Daca o pasarica ti-a soptit ceva...atunci inseamna ca ai inebunit pentru ca pasarelele nu vorbesc.

19. Munca nu a omorat niciodata pe nimeni...dar de ce sa risti?

20. Alcoolul omoara incet incet...nu conteaza, nu ma grabesc.

21. Exista doua cuvinte care iti deschid multe usi...trage si impinge.

22. De ce sa bei si sa conduci ...cand poti sa fumezi si si zbori?

Share this post


Link to post

Doi betivi intr-o bodega stau de vorba: - Am viata grea, de cate ori ma intorc acasa beat, nevasta-mea nu vrea sa ma primeasca in casa. - Iti spun eu cum sa faci: te dezbraci in fata usii, suni la sonerie si cand deschide arunci hainele in casa. Ca doar nu o sa te lase sa dormi pe palier in pielea goala! Ora tarzie din noapte... in fata lui se deschide o usa. iute arunca hainele inauntru si in clipa urmatoare aude: - Atentie se inchid usile. Urmeaza statia Universitate cu peron...

Share this post


Link to post

La întrunirea recenta a Consiliului de Securitate, unde se discuta

problema Irakului, dupa o ora de discutii, Tony Blair scoate un ceas cu

capac sa vada cat este ora. Pe capac era gravat: "De la George Bush

pentru Tony".

 

Dupa o perioada de discutii, scoate si Bush un ceas de argint cu capac,

iar pe capac era gravat: "De la Tony Blair pentru George".

 

Dupa alta ora de discutii aprinse, Vladimir Putin scoate un ceas din aur

cu diamante... Pe capac era gravat: "De la Matei Basarab pentru Vasile

Lupu".

Share this post


Link to post

A dog looks at its owner and thinks "You feed me, care for me, and love me...you must be a god!" A cat looks at its owner and thinks "You feed me, care for me, and love me...I must be a god!"

 

De aia mi-am luat eu catel...

Share this post


Link to post

Hai sa va zi si eu unul . Deci :

 

Un popă mai in vîrsta si mai gras se prezintă la doctor fiindcă îl durea burta . Ăla îl consulta şi-i zice :

- Parinte , e grav , trebuie operaţie !

- Bine taică , zice popa , daca altfel nu se poate ...

Îl operă ăla pe popă , rezolva ce era de rezolvat . La iesirea dupa operaţie , cînd popa înca nu se trezise , doctorul nostru întîlni alt doctor , ginecolog :

- Ce avuseşi ? zice ginecologul .

- Eh , un popă , mîncase prea mult - zice ăsta - da' tu ?

- Dom'le , ce nasol , începe ginecologul . Mi-a murit una la naştere si a ramas bietul copilaş orfan si aia n-avea rude , or sa-l duca la orfelinat !

- Ştii ce - zice doctorul nostru - hai să-i spunem popii ca am scos copilul din el ca sa-l ia sa-l creasca el ca are bani , facem şi noi o faptă bună !

Zis şi făcut . Se trezeşte popa din anestezie cu copilul pus alături . Doctorul :

- Parinte , de-asta te durea burta ! Se cruceşte popa si zice :

De taică , daca a voit D-zeu minunea asta , acu' ce sa fac ? Sa-l cresc !

Trec anii , ajunge popa pe patul de moarte . Işi cheama fiul :

- Fiule inainte de a muri sa-ţi spun un secret foarte mare ! Eu nu sunt tatăl tău ! Eu sunt mama ta ! Tatăl tău e clopotarul !

Share this post


Link to post

Vreau si eu un pad d-asta! :D

post-2330-1147788796_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...