Jump to content
Sign in to follow this  
DANNY WOO

Ce animale de casa aveti?

Aveti animale de casa?  

325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Momentan mai am pe langa casa o catelusa lup de cateva luni (e neagra, dar incepe sa i se deschida la culoare blana), doi motanei ca doua ghemotoace (doi mi-au disparut), ma-sa la astia mici, un motan negru cu ceva alb si frac-su, care nu prea mai da pe acasa.

Cam atat.

Share this post


Link to post

Ce colibri frate... :) )

 

E "fluture de noapte" cel putin in denumirea populara.

Vine mai ales pe seara la la florile de liliac.

"Ciocu" de fapt e trompa fluturelui pe care si-o baga,(ma scuzati), dupa nectar.

 

D'astia prindeam eu cand eram copil prin vacantele de vara la bunici, ca sa-i bag la insectar..

Edited by Miste_R

Share this post


Link to post

Am fintina,dar nu pot s-o prind, ca fuge > :) mai bine :rambo:

Share this post


Link to post

Nu stiu cu ce is umplute bateriile Toshiba, dar motaneii mei au luat-o razna...

A fost o lupta foarte dura, desfasurata incepand cu veranda si terminand cu dormitorul, iar la final... au fost dati afara ca faceau prea mult zgomot :D . Le-am mai dat o baterie sunlight, sa nu se mai certe :) ).

post-75-1250761009_thumb.jpg

post-75-1250761073_thumb.jpg

post-75-1250761154_thumb.jpg

post-75-1250761223_thumb.jpg

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Ce incordat e cel din poza a II-a :) )

Share this post


Link to post

Bulinuţă o fi alergic la baterii, mai stii?

Share this post


Link to post

Pluto (gloden retriver) la 4.5 luni si vreo 13-14kg.

post-484-1253094747_thumb.jpg

post-484-1253094774_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Lord "stapanul" curtii noastre intr-un momenst de relaxare ! Ciobanesc german mascul 7 ani , 50 (sau mai multe) kg , entuziast , tandru si uneori mai inteligent decat anumite "bipede" .

 

post-153-126163730536_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Chow-chow, 4 luni, luat de la cineva care nu a avut timp pentru el (din pacate).E foarte speriat si circumspect, dar sper sa-si revina in curand.

 

post-9020-126167222292_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Superb, are viata grea vara din cauza caldurii dar in rest banuiesc ca este fericit de zapada. :)

Share this post


Link to post

Eu unul sunt fericitul posesor al unei superbe pisici de rasa nespecificata si fara pedigree ( a se citi maidaneza dar foarte frumoasa) si a inca 5 pui de matza adoptati din curte unde i-a abandonat mama lor. Evident stau la casa, dar puii o sa zburde afara la primavara ca imi ajunge dezastrul ce il fac prin casa in fiecare zi.

Share this post


Link to post

Am si eu doua animalute!rolleyes.gif

Share this post


Link to post

Că tot s-a topit zăpada, a ieşit soarele şi lopata stă nefolosită

 

Imag009.jpg

 

 

Share this post


Link to post

"Maslina" is back

post-558-126296224946_thumb.jpg

Edited by Gerula

Share this post


Link to post

Ea este Maia, o avem de luna... Este o alintata si o nebuna...cum nu am mai vazut :D

 

post-11852-127798537308_thumb.jpg

post-11852-127798537827_thumb.jpg

post-11852-127798538672_thumb.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post

Ti-a fatat pisica? =)) Ia-ti si tu un motan, scapi de crescut pui de matza... Eu am doi motani, unul gri si unul galben, cu cel gri s-a jucat Uskt-ul azi dimineata. Avantajul la motani (in afara ca nu puiesc la mine in curte) e ca pleaca cate 2-3 zile dupa pisici si nu tre' sa le mai dai mancare :) ) . Ala gri a smotocit azi un catel al unui vecin care intrase pe sub poarta sa caute de mancare, saracul catel scheuna ca din gura de sarpe... :) )

Share this post


Link to post

Asta e mama, Sony ([pisica sonata la cap :D ) Mai are un pui , motan, de vreo juma de an cred.Nu le tin evidenta ca-s la parinti acasa :)

post-13903-127800628472_thumb.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post

Un dulau... vegetarian :) SBT-ul meu e nebun dupa portocale!

 

Share this post


Link to post

Scai si cu Tom, in floarea tineretii (3,5 ani)

 

Scai-1.jpg

Tom.jpg

Edited by Wolfman

Share this post


Link to post

1-0 pt motan, la 'fiorosenie' :) )

Edited by Miste_R

Share this post


Link to post

Buna,

El este Sasha, motanelul meu gasit asta iarna in fata blocului , cred ca are in jur de 10 luni, principala lui preocupare este gradinaritul , imi tunde florile eficient si rapid, in citeva minute ramine ghiveciul gol , nici eu nu am asa mare dexteritate, sapa pamintul la flori si-l rastoarna pe covor,apoi cu labutele murdare scrie la autografe prin toata casa, se antreneaza probabil pt vremea cind va deveni vedeta....(oricum el este vedeta noastra ) , mai scapa cite un ghiveci pe jos , ii face mare placere sa-l vada cum pica. Adora sa fie iubit, scarpinat pe burtica ,sa trindaveasca si sa privesca live filmele cu gugustiuci la fereastra, este guraliv si curios din fire , ii plac provocarile si in special sa facem "liniute" prin casa, mai derapeaza pe gresie si pe parchet , este asa comic...

post-22449-0-86000300-1305911347_thumb.jpg

post-22449-0-79104200-1305911361_thumb.jpg

post-22449-0-94169700-1305911371_thumb.jpg

post-22449-0-99408800-1305911382_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...