Jump to content
Sign in to follow this  
DANNY WOO

Ce animale de casa aveti?

Aveti animale de casa?  

325 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Cei ambitiosi din fire isi pot incerca puterile cu o pisica, dar nu-ti recomand. Pisicile sunt modele dificile, neascultatoare.

Hai ma? :P

 

kia4bq1.th.jpg kia3hv8.th.jpg kia6jn8.th.jpg

 

Toata smecheria este sa sti cum sa vorbesti cu modelu, cum sa-l faci sa se simta bine, sa rada, sa-si schimbe singur pozitiile in asa fel incat sa para mai artistic. Si bineinteles nu oricine e facut pt asa ceva... modeling-ul se invatza de cand esti mic si trebuie exersat daca vrei rezultate.

 

Vezi la ce ma refer?

 

kia24zy5.th.jpg kia27tb9.th.jpg

 

Avea doar 2 luni atunci... acum are 1 an jumate. Si o cheama KIA

 

LE:

 

Daca vrei ca limba motanului sa fie scoasa din al lui bot, inainte de a-l poza, manjeste-l discret pe mustati cu lapte, mustar, pireu, sau oricum, ceva comestibil.

Sau doar il spui sa faca asta.

dsc33080001vl9.th.jpg

Edited by Apocalips

Share this post


Link to post

Cine ma ajuta si pe mine?

 

Ce rasa de caine este cainele care a jucat in filmul ''MASCA'', filmul cu Jim Carrey daca va mai aduceti aminte? Numele catelului era Milo.

Share this post


Link to post
Milo from The Mask (Moose)

 

Moose is a veteran canine actor. He is a Jack Russell Terrier and is most famous for his performances as Eddie (Crane) on the television sitcom Frasier. Later in the series, Moose's son Enzo was used as a stunt double to perform the more physically challenging tricks for his aging sire.

 

Moose and Enzo also appeared with Frankie Muniz in the 2000 feature film My Dog Skip. Moose has numerous television appearances and several magazine covers to his credit. There is an official Moose calendar and an 'autobiography', My Life as a Dog.

 

Moose was born on Christmas Eve, 1990 in Florida United States. He was the youngest of his littermates but was the largest puppy in the litter. Like Pal, the original Lassie, the obstreperous puppy was too much for his original owner. Moose and Enzo live in West Los Angeles, with Mathilde DeCagny, their trainer.

 

Unfortunately Moose passed away on June 28th 2006.

 

Famous jack russells

Share this post


Link to post

Multumiri multe!

Share this post


Link to post

Thomas, adus de Ligia de prin vecini:

IMG_0381.jpg

SKY, la 5 luni si 32 de kg:

IMG_0390.jpg

Fraternizand cu dusmanul:

IMG_0376.jpg

Share this post


Link to post

Şi nu ne araţi şi nouă zmeoaica?

Share this post


Link to post

"Faceam plaja de asa mult timp, incat a trecut soarele de mine"

DSC01889.JPG

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Vrea cineva sa adopte un motan birmanez de 5 ani? E castrat, educat, nu face decat la ladita si doarme ~ 16 ore / zi.

post-556-1218284092_thumb.jpg

post-556-1218284098_thumb.jpg

post-556-1218284102_thumb.jpg

post-556-1218284105_thumb.jpg

post-556-1218284111_thumb.jpg

post-556-1218284115_thumb.jpg

Share this post


Link to post

SKY a ajuns la 6 luni, 65 cm talia si 40 kg.

 

IMG_0445.jpg

7505c1ec.jpg

5773addb.jpg

7528086d.jpg

Share this post


Link to post

Am un caine pe nume Rudolf si i se zice Rudi.Fimiu are o broasca testoasa.Am votat caine.Poze mai tarziu umpic.

Share this post


Link to post

SKY si LISA:

2c17be0d.jpg

la un pas de-a pune laba pe LISA:

c1e01fa9.jpg

Share this post


Link to post

Salut,

am si eu nevoie de o recomandare de cabinet veterinar in Craiova, pentru un tratament de otita, la un Ciobanesc German de 2ani.

Altul decat cel al Dr. Safta.

Am fost de cateva ori la el, si nu a facut altceva decat sa curete zona si sa dea un "fas" de antibiotic. Nu a facut altceva decat sa trateze efectul. In niciunul din randuri nu s-a facut o depistare clara a cauzei si sa se dea un tratament care sa fie urmat acasa. O singura data a zis ca la 2-3 zile sa incercam sa-l curatam in ureche..dar cine se poate pune cu namila... :) ... Si singura lui concluzie a fost ca daca revine boala (de parca ar fi tratat-o) sa revin.

 

Asa ca...recomandati-mi si mie un alt cabinet la care oamenii sa-si dea interesul mai mult.

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Incearca la Rotonda, chiar langa Wave 84. I-a rezolvat (in sensul bun) lui Mishu cainele, ceva probleme grave la ochi, dupa ce Safta l-a plimbat cam cum zici tu.

Alta varianta pe George Enescu, inainte de zona Segarcea, pe stanga, chiar dupa benzinaria Lukoil, la parterul blocului.

Share this post


Link to post

Cel din zona Segarcea e ok, la fel şi cabinetul de aici (cum vii dinspre gară spre centru, faci stânga pe străduţa ce ajunge să se intersecteze cu V. Alexandri -îmi scapă numele acum-... în apropiere de restaurantul Magnolia) sau cel de aici (pe bvd. 1Mai, peste drum de stad. Tineretului).

Share this post


Link to post

Hai sa va fac cunostinta cu Trix, Staffordshire Bull Terrier-ul meu de 3 ani si doua luni. Ma bucur sa vad ca au inceput sa se inmulteasca iubitorii acestei rase si in Romania :)

 

trixilicus_miculus1.jpg

 

trix5.jpg

 

trix4.jpg

 

trix2.jpg

 

trix6.jpg

 

trix3.jpg

Share this post


Link to post

Multumesc de informatii.

O sa incerc inati la cel de la Rotonda...este cel mai aproape de mine si are si referinta buna. ;)

 

Sa auzim de bine.

Share this post


Link to post
Ma gandeam sa-l plimb joia cu mine, dar e periculos. ne mananca toate semintele.

post-1167-1211720250_thumb.jpg

 

Caldura mare!

post-1167-1211720340_thumb.jpg

Pisica ta fumeaza ca vad ca i-ai pus scrumiera :)

Share this post


Link to post
Ma gandeam sa-l plimb joia cu mine, dar e periculos. ne mananca toate semintele.

post-1167-1211720250_thumb.jpg

 

Caldura mare!

post-1167-1211720340_thumb.jpg

Pisica ta fumeaza ca vad ca i-ai pus scrumiera :)

Share this post


Link to post

SKY al meu a implinit 9 luni, are peste 70 cm la geaban si 62 kg:

9abccbe2.jpg

joacadeseara.jpg

prindehotul.jpg

IMG_0713.jpg

Share this post


Link to post

Buna ziua. Eu mi-s Maia ( alintata Misha) si sunt un ciobanesc german de aproape 5 ani. Sunt mare-mare, am peste 50 de kg de mushi si 100 kg de inteligenta. Sunt extrem de bine crescuta si stiu o gramada de comenzi. Sunt un membru cu drepturi depline a familiei si imi place de mor sa ma plimb cu masina stapanului. Ca sa ma laud, vreau sa va spun ca parintii mei sunt caini de frontiera care patruleaza cat e ziua de lunga impreuna cu granicerii. Ultima mea traznaie, la tara, a fost sa ingrop de vie o gaina lasandu-i doar capul la suprafata, ca dupa doua zile sa-mi vad stapanul tavalindu-se de ras la vederea inaripatei pusa la pastrare in pamant. Nu mica mi-a fost mirarea sa vad ca gaina era in viata dupa 2 zile de stat nemiscata in pamantul rece...stapanul nu mi-a facut nimic, nici macar nu m-a certat...doar a ras vreo cateva zile ca nebunul de isprava mea, dupa ce m-a popularizat la toti cunoscutii sai...dar eu nu m-am suparat .

Ce s-o mai hamaiesc degeaba, hai la revedere ca trebuie sa fac miscare sa ma tin in forma.

post-3072-1226690411_thumb.jpg

post-3072-1226690468_thumb.jpg

post-3072-1226690496_thumb.jpg

post-3072-1226690554_thumb.jpg

post-3072-1226690615_thumb.jpg

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Frumoasa tare Maia, sa-ti traiasca! S-o-nveti si sa latre la camerele fixe... =))

Edited by Wolfman

Share this post


Link to post

Multumim de apreciere si urare ! Acum cautam un catel focos capabil sa ne faca niste urmasi pe cinste...deh, cam greu de gasit, dar cautam !! La bafta mea cu radarele...nici Maia cu 100 de urmasi nu ar putea sa ma scoata din cacao. Cu toate ca daca m-ar opri vreun cop avand-o pe Maia in masina...nu cred ca i-ar mai trebui sa dea amenzi in viata lui... > :)

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Eu ii am pe cei doi. :) )

Share this post


Link to post

Catelul parca e facut din plush viu ! cred ca e bestial sa-l mangai ! chiar asa, sigur nu e din plush? pare foaaarte serios si demn !

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...