Jump to content
Sign in to follow this  
Speranta

Femeile La Volan

Recommended Posts

Evident ca si gagica a vazut ce am scris si m-a luat la rost. Dar parerea ramane. Referitor la a ma lua de sotia ta AbramBurel...sincer nu inteleg ce vrei a zice.

 

... text cenzurat

 

Mircea: In afara se circula suficient de civilizat cat sa te indemne sa nu injuri dar si amenzile de circulatie sunt aspre in caz de nereguli in trafic. Si te asigur ca iti e mai mare dragul sa conduci in orase ca Viena , Moscova, Sankt Petersburg, Budapesta.

 

:spumelagura:

 

... text cenzurat

Te comporti de parca esti singurul care a condus afara sau a fost lovit de o masina condusa de o femeie. Esti prea necopt ca sa emiti astfel de dogme. Las-o balta, asa cum a picat! Crezi ca noi nu am fost implicati in accidente sau nu ne-a taiat nimeni fata? Ca numai tu ai patit-o? Hai da de! Te lauzi ca ai mers p-afara cu masina. Pai, pustiu, in Germania daca scoti capul pe geam si injuri birjareste faci parnaie! Si in codul penal roman insulta este fapta penala. Asa ca mai civilizeaza-te nitel, ca nu-ti strica. Nimeni nu e perfect si cu atat mai putin tu, ca sa-ti permiti sa "emanezi" ideile pe care le scrii pe forum de trei zile-ncoace. Am inteles, ai patit un necaz, ai suferit o paguba, ai vorbit la nervi, dar ajunge! Sunt ferm convins ca la experienta pe care o ai, ai si tu momente in care esti varza la volan! Agresivitatea are multe forme, de la cea fizica la cea verbala. Si toate se trateaza! Nici nu vreau sa ma gandesc ce i-ai face prietenei tale daca din greseala ti-ar zgaria masina "platita cash".

Share this post


Link to post

Pai decat o fugareala cu ranga, ce sa-i faca mai mult? :D

Share this post


Link to post

Desii nici nu m-am schimbat, am stat sa citesc in intregime discutia, si pana acum singurul care a spus un 'adevar adevarat' este A.B acum 50 min.

 

D-l Tudor sa stiti ca nu neaparat trebuie sa catalogati soferii agresivi pe acelasi rand cu teribilistii sau inconstientii. Eu sunt de firea mea mai 'agresiv la volan' si asta din simplul fapt ca nu-mi place sa-i vad pe toti cum merg ca ***** si de asemenea injur foarte mult (deseori trec in paralel cu 'suspectul' , deschid geamul si cat am ocazia il ...bipuiesc.. > :)

Share this post


Link to post

Si asta-i de lauda, sau cum?

Share this post


Link to post
Si asta-i de lauda, sau cum?

 

Nu, chiar din contra ,dar vroiam sa se puna in vedere faptul ca un sofer agresiv nu este neaparat inconstient sau teribilist

Ii da bip (sau beep) pe mobil. > :) . Cum vrea Domnul Robert.

 

 

As specifica ce bipuri dar totusi sunt respect membrii acestei comunitati iar Mircea,Satori..etc. mi-ar da rosu imediat.

 

Ps: Scuzati-ma daca sunt cam greu de inteles dar sunt foarte obosit. :|

Edited by robert333

Share this post


Link to post
Ps: Scuzati-ma daca sunt cam greu de inteles dar sunt foarte obosit. :|

neah, nu trebuie sa te scuzi, este destul de simplu de inteles ce ai scris.

"bipuiala" este o activitate foarte energofaga si foarte putin neurofaga.

s-auzim numa` de bine, sau de-loc!

Share this post


Link to post

"Femeile la volan in marea lor majoritate sunt mai periculoase decat continutul de sub sarcofagul de peste reactorul 4 de la Cernobâl"

 

Cine dintre noi stie ce-i sub sarcofagul acela pentru a putea concluziona ca asocierea femeilor la volan cu energia de acolo ar fi ceva defaimator ?

Share this post


Link to post

"Reactorul numarul 4 era un reactor cu grafit, care folosea ca agent de racire apa. In acest tip de reactor, neutronii eliberati prin fisiunea nucleilor de uraniu-235 sunt incetiniti (moderati) de grafit, pentru a se mentine o reactie in lant. Caldura produsa de fisiunea nucleara in acest tip de reactor este folosita pentru a fierbe apa, iar aburul astfel obtinut pune in miscare turbinele centralei nucleare. Acest tip de reactor a fost criticat de multi experti in energie nucleara, in primul rand pentru ca nu include o structura de siguranta, dar consuma mari cantitati de grafit pe post combustibil. "

 

Bravo baieti! Nu ma gandeam ca pe topicul asta veti ajunge sa luati apararea soferitelor.

D-nule Tudor Popescu, mai bine incearca sa iti schimbi parerile extremiste despre femeile la volan (desi am o banuiala ca nici in alte domenii cu exceptia cratitei, nu te omori cu laudele). Aici sigur nu vei gasi adeptii extremelor.

Share this post


Link to post

6! Citeşte şi Ileana la ora asta!

 

Nu mai închideţi odată topicul ăsta?

 

Că mă gândesc să mai deschid şi eu câteva:

- Ochelariştii la volan;

- Piţipoancele la volan;

- Pistruiaţii la volan;

- Chelioşii la volan;

- Burtoşii la volan;

- Peştii la volan (mă refer la zodie)

şamd...

Deci... care să fie primul? Eu aş începe cu peştii...

Share this post


Link to post

Nu inchideti topicul. Ne mai facem si noi, femeile, o parere despre barbatii la volan. Proasta in cazul d-nului Popescu, buna despre ceilalti care au postat. Dar ca orice padure, mai sunt si uscaturi.

 

Subscriu la urarea lui @crematory!

Edited by ileana

Share this post


Link to post
... D-nule Tudor Popescu, mai bine incearca sa iti schimbi parerile extremiste despre femeile la volan (desi am o banuiala ca nici in alte domenii cu exceptia cratitei, nu te omori cu laudele). Aici sigur nu vei gasi adeptii extremelor ...

 

fals

 

... Femeile , cum sa zic , nu sunt bune la volan ci doar la cratita (unele nici acolo) ...

Share this post


Link to post

De cand imi doream sa prin un topic, exact pe gustul meu.

 

Sunt multi barbati care conduc prost. Dar sunt si mai multe femei care conduc extrem de prost, spre moderat.

 

Femeile in general, daca au masina buna, si sunt atente atunci conduc extrem de incet, de unde reiese ca ar conduce bine, pentru ca nu incurca traficul chiar asa de rau. Dar din pacate, sincer, in 90% din cazuri, cand ma uit la semafor in stanga si in dreapta, unde vad femeie in masina, poc, vorbeste la telefon, sau si mai rau, vorbeste cu cel/cea de langa ea, gesticuland si uitandu-se la el/ea, in loc sa fie atenta in trafic.

 

Am prins si tipe mai incordate, cu masini de cel putin 2 ori mai scumpe si mai tari ca a mea. Am facut concursuri seara/noaptea pe bulevarde, le vedeam cum se incorda cu Captive si X3-uri si mai stiu eu ce Toyote cat casa si cand ne faceam semn ca plecam, le mancam cu Aveo-utzul meu de 94 de Cai, de apucam sa imi aprind o tigara la urmatorul semafor pana apareau ele. Da ele sunt tari tari. Iti iei masina mare, ca zic ele ca se simt in siguranta, dar macar frate' dai-dai-dai. Si in oras si inafara, parca au limitare. Am facut multe curse din astea, ca ele se oftica cand vad ca treci ca vantul pe langa ele, dar din pacate pentru ele, am vazut ca si la Opeluri H, Corse, C4-uri si altele tunnate de pretenii lor (desigur, ca ele nu au rabdare sa stea in service-uri sau pe langa mecanici/electricieni) toate parca sunt limitate la 100 maxim in oras. Iar o sa aud din alea cu "poate nu sunt inconstiente fetele", hai sa nu exageram. 130-140 ii dai daca esti sigur pe tine, daca stii bine masina, daca ai mai condus inafara cu 180-190, nu daca mergi bara la bara prin oras si cand iesi in weekend ii dai 90-120, ca si aia ti se pare mult.

 

Ce mi se pare cel mai ciudat. Eram la un raliu, cu masini din alea gen Renault 5 turbo, din astea de curse, si erau si 3 fete care concurau. Bah, sa mor eu, ca si cu casca pe cap, fara nume pe masina sau altceva, din prima toti ne dadeam seama care e fata. Si, sa fim seriosi, ca astea de la curse ar trebui sa se stie la condus gramada, ca sigur au multi-multi km. Ele se dadeau peste cap, ele franau cu frana de picior cand trebuiau sa se intoarca, ele rasturnau obstacole. Pana si organizatorii cursei isi puneau mainile in cap cand vedeau ca fetele rateaza traseul cursei. Una era sa ramana cu schimbatorul in mana. Urla conducatorul cursei: "Acuma ai cu ce invarti la mamaliga". Deci mi-e mai mult decat clar.

 

Mai sunt periculoase si alea care duc copii la scoala. Alea care atata incredere au in ele ca conduc bine, ca isi tin copii de 8-12 ani in spate, ii si pun pe copii sa-si puna centura in spate. Bah, eu duc de aici pana la Paris cu condus foarte agresiv un copil de 2 ani langa scaunul meu si nu patim nici unul nimic.

 

Cam atat deocamdata. Scuze fetelor care conduc cat de cat ok.

Cand se gaseste vreo fata din TM care sa afirme ca ea conduce bine, sa ma cheme la o tura de oras pe scaunul din dreapta (eu).

In 2 minute ii zic daca e asa sau nu.

Share this post


Link to post
In 2 minute ii zic daca e asa sau nu.

 

Macar ele nu sunt asa de cocky. :D

Share this post


Link to post

Adrian_C, esti intr-adevar foarte tare .. dar de ce insisti sa te masori cu femeile .. pe strada?

Ai ceva de demonstrat poate?

Share this post


Link to post

Adrian 167KM/h ... Rar mi-a fost dat sa vad un post atat de penibil. Ma gandesc ca aveai si ceva tare in pantaloni cand ai vazut ca le faceai cu aveoutzu tau =))

 

Cat despre viteza in oras inteleg ca ii dai da sa te pacalesti ca mai esti si sigur pe tine la 130 - 140... si in general nu vorbesc pe langa.

Share this post


Link to post

@Steph, normal. Mobilul! În rest, după cum chiar autorul zice, nu-s multe chestii care să necesite "concentrare" o perioadă îndelungata în scopul de a se ajunge la o... soluţie(concluzie?).

In 2 minute ii zic daca e asa sau nu.

 

toate parca sunt limitate la 100 maxim in oras... 130-140 ii dai daca esti sigur pe tine, daca stii bine masina, daca ai mai condus inafara cu 180-190, nu daca mergi bara la bara prin oras si cand iesi in weekend ii dai 90-120, ca si aia ti se pare mult.

Ţi-as fi spus că în anumite cazuri/situaţii şi 60 e mult, în oraş, dar e inutil, tu eşti sigur pe tine şi cunoşti maşina suficient de bine încât să ieşi din orice situaţie apărută chiar şi atunci când circuli cu 130-140. Oricum asta:

Mai sunt periculoase si alea care duc copii la scoala... ii si pun pe copii sa-si puna centura in spate. Bah, eu duc de aici pana la Paris cu condus foarte agresiv un copil de 2 ani langa scaunul meu si nu patim nici unul nimic.

spune tot. L.E Apropo, de ce doar dus? :D No need to answer ;)

 

Am pus, acum ceva timp, nişte filmuleţe pe forum... unul din ele era intitulat "No time to think", constat că unora le lipseşte cu desăvârşire timpul...aşadar pun din nou, altul, cu dedicaţie specială pentru aşii volanului, fini cunoscători ai fiarelor din dotare, siguri pe ei, nelimitaţi la 100kmph în oraş, etc.

 

test1410.wmv

Edited by EM!L

Share this post


Link to post

Eu cred ca toti cei care nu sunteti de acord cu el sunteti invidiosi ca nu sunteti barbati adevarati(asa ca el).

 

Haideti, recunoasteti... :)

Share this post


Link to post
...Mai sunt periculoase si alea care duc copii la scoala. Alea care atata incredere au in ele ca conduc bine, ca isi tin copii de 8-12 ani in spate, ii si pun pe copii sa-si puna centura in spate.

 

Pfuaaaaaa ce tupeu pe ele sa isi tina copilul pe bancheta din spate pe deasura si legat cu centura de siguranta. Astea intr-adevar nu merita sa conduca.

 

Bah, eu duc de aici pana la Paris cu condus foarte agresiv un copil de 2 ani langa scaunul meu si nu patim nici unul nimic...

 

Te rog Batman sa ma inveti si pe mine cum sa fac asta. Copilul meu are aproape 3 ani (oare o fi prea mare?) si nu mai vreau sa il tin pe bancheta din spate. Tin foarte mult la imaginea mea si nu vreau sa par ca nu merit sa am permis.

Te rooog!!

 

P.S. Chiar nu ma intereseaza siguranta copilului in caz ca ...

Deci vreau sa fiu si eu Batman!

 

Revenind la titlul topicului, ieri am asistat la o faza ciudata.

O femeie avea un Ford Fiesta parcat intr-o parcare in afara carosabilului perpendicular pe bordura.

In stanga ei era o masina iar in dreapta loc liber. In spatele ei pe zona carosabila era parcata o Dacie, paralel cu bordura, la o distanta de vreo 1.5 m de Fiesta. Doamna respectiva voia sa iasa din parcare insa a preferat sa astept soferul Daciei sa revina la masina, cu toate ca din 3 manevre iesea lejer din parcare.

Edited by ZeNeSeu

Share this post


Link to post
Cand se gaseste vreo fata din TM care sa afirme ca ea conduce bine, sa ma cheme la o tura de oras pe scaunul din dreapta (eu).

In 2 minute ii zic daca e asa sau nu.

 

 

Vai ma Adrian ce tare esti,uff...de ce nu ma facut mama fata??? :) ) sigur ma indragosteam de tine la cat esti de tare,oare exista astfel de specimene pe drumurile publice??Doamne ai grija de el. :osanale:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...