Jump to content
Sign in to follow this  
augustinionut

Mâtzu' si Motanu'

Recommended Posts

Bre`, poate la anu` te bagi si matale, nu ma asteptam sa mai gasesc atatea Daewoo-uri pe plaiurile patriei.

post-29127-0-59692000-1441737441_thumb.jpg

post-29127-0-27710200-1441737449_thumb.jpg

post-29127-0-61144100-1441737457_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pe unde-s plaiurile alea?

nu bagi un topic?

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Motanski a trecut itpul dupa o revizie la frane. Inca nu stiu amanunte.

Share this post


Link to post

Asa: franele sunt aproape de limita, se impune o schimbare de lichid iar gazele au iesit tzutz... si-a facut seful de service copie la bonul de gaze :D In rest nici un comentariu despre matzaraia de sub capota.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ulei 5W30, cauciucuri iarna Barum...apa paie si bataie. Porma iar pauza. Bateria e data in ma-sa, nu renunta.

Share this post


Link to post

Cum ma laud singur pe aici, sper ca pana de Paste sa aduc motanul pe remorca la mine in Spania. Toate rotile, 6 litri de ulei, ceva antigel, sculele, actele, Ma gandesc si la un set de furtune ale instalatiei de racire.

Share this post


Link to post

Aici il paste o desfundare a instalatiei de racire.

Share this post


Link to post

O, buna treaba, astfel daca se formeaza condens iarna, n-are treaba, ca se scurge.
Da' numai la rusi te uiti; intelegi oare ceva din chineza aia...

Share this post


Link to post

Da, google chrome, click dreapta, tradu pagina in romana :P

Share this post


Link to post

Stiam ca asa faci, dar in video... :P
Sa spui cum ti-a reusit curatarea instalatiei. :D

Share this post


Link to post

Ia-ti niste praguri de tabla galvanizata si nu mai ai nici o treaba, eu le-am luat de la Radacini, tabla era de la Mital. N-ar fi rau sa ii (re)faci si protectia cu ceara in pragurile noi, contraaripi si zona din spatele portbagajului ca sa eviti probleme pe viitor.

 

  • Like 1

Share this post


Link to post

Da chiar bre, Ionele. De ce nu-i tragi doua praguri noi si iti ei de-o grija ?

 

Intr-o singura zi, ai ezolvat-o, de ai pragurile noi la indemina.

Share this post


Link to post

Pentru ca is in Spania ... tot n-am scapat de gandul de a o aduce aici.

Am vorbit acasa, m-ar ajunge 100 euro cu materialele lui. Cred ca asta e. Ii dau bataie.

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Pricepem, Ionele.

Share this post


Link to post

O, buna treaba, astfel daca se formeaza condens iarna, n-are treaba, ca se scurge.

 

Balauri

post-13903-0-37031000-1470851605_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ionele, gavaresti paruski ? :mrgreen:

 

Mizeria din carcasa filtrului are totusi o explicatie, dar prezenta unei pietre (destul de marisoara) cum se explica ?

 

Zilele trecute suna o gagica in ideea sa-i verific nitel jucaria .Ohooo ... cu mare drag, domnisoara . Apoi imi fac timp sa arunc un ochi , daca tot m-o rugat asa frumos ... E vorba de un matiz (asta, doar asa ,sa nu fim intelesi gresit > :) ) ce in carcasa filtrului de aer cara o piatra , fir-ar sa fie ..

Share this post


Link to post

Deci pana la urma trebuia sa pui un filtru de ulei cu decantare pe furtun inainte de intrarea in carcasa :p . gasesti la accesorii pt compresoarele de aer. Filtrul de aer era si el imbacsit de ulei? Daca da, poate nu e rau sa te intorci la solutia din fabrica, nu de alta, dar risti sa "sufoci" Matizul :) .

Share this post


Link to post

Later edit: poza e ruseasca. Al meu matiz mai pufaie din cand in cand, in rest doarme cu siguranta generala scoasa.

Share this post


Link to post

La rusi e mereu "cancer" :) )

Share this post


Link to post

Aia trag aer direct de pe galeria de evacuare.

Ontopic, posibil sa ii schimb pragurile. Eu sunt hotarat, sa vad ce zice mecanicul, ca e in concediu.

Share this post


Link to post

Ca tot vorbesc singur: pragurile raman care sunt, maine seara se incarca in remorca. Va tin la curent :D

Posibil ca saptamana viitoare sa se numeasca Gatito :D

Edited by augustinionut
  • Like 1

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...