Jump to content
Sign in to follow this  
Costi VLN

Daewoo Cielo 1995

Recommended Posts

:rolleyes: pe unde v-ati intors pe autostrada sau pe drumu vechi ma mir ca nu ne-am intalnit ca acum putin timp am ajuns si eu de la amara...slobozia

Share this post


Link to post

rolleyes.gif pe unde v-ati intors pe autostrada sau pe drumu vechi ma mir ca nu ne-am intalnit ca acum putin timp am ajuns si eu de la amara...slobozia

 

 

Pe autostrada.Crede-ma ca daca te vedeam sigur te recunosteam,cu Nubirica ta frumoasa.ok.gif

Share this post


Link to post

LMA! :drinkers:

Le recunosc :) sper sa fie multumita de ele.

Sa aiba grija cu dunloapele alea de vara pe zapada. Ii ating pe spate pana la urma sau ai rezolvat "problema" cu ciocanul? :D

 

PS. Mi-am luat jante artec (germany) 15" 7J ET 38. Sper sa nu atinga prea rau si sa pot pune 195 fara sa fie profilul stramb la cauciuc.

Share this post


Link to post

Da,din pacate ai ating.Va trebui sa ma apuc sa ai indoi si ei muchiile aripii spate,eventual sa-si puna si niste cauciuce cu inaltimea de 60.

 

Si poze cu jantele cand pui,sa vada si ochiu nostru?

 

 

 

 

Share this post


Link to post

Nu le-am facut poze insa am gasit pe net acelasi model:

post-2698-12626730526_thumb.jpg

Din pacate nici eu nu am capacele din mijloc, arata aproape la fel ca astea ca uzura si pe masina vor veni frumos. Nu sunt la fel de aratoase ca celelalte insa mai usoare si probabil mult mai rezistente. Mai multe poze mai la primavara cand le voi monta.

Share this post


Link to post

Frumos modelul,imi plac si par si rezistente.O vopsea si lac si sant ca noi.Incearca sa gasesti si capacele ca arata ca draq asa.

PS.Ai si gume la ele sau tre' sa cumperi?

Share this post


Link to post

Nu am, trebuie sa cumpar, o gramada de bani :) .

Capacele ma gandeam sa adaptez unele de leganza sa am si sigla, o sa vad la momentul respectiv. Nu moare nimeni daca merg cu ele o perioada asa, de reconditionat iar nu cred ca le fac momentan, imi plac asa "muncite". In schimb o sa incerc sa vopsesc gaura aia neagra sa vad cum da cu tamburii si etrierii negri si daca nu-mi place, vad eu ce adaptez.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Era mult mai bine daca cumparai jantele cu tot cu gume,ieseai mai ieftin.Acum tre sa cauti cauciucuri si pe 15 te va costa ceva.Asta e.Bafta oricum.ok.gif

Share this post


Link to post

Caucicuri Sh gasesc la maxim 100 Ron bucata, tot aia era ca bani. Eu vorbeam de gume noi de firma.

Plus ca 195/55 e dimensiune rara, nu gaseam decat cu 195/50 sau 60 majoritatea jantelor cu totul.

 

Merci, o sa iasa frumos o sa vezi :) . Sa vezi ce te alerg pe transfagarasan la vara :P .

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Dupa inlocuirea a multor tipuri de becuri pt faruri,Pilot XE,Philips Blue Vision,etc,fara rezultat deosebit m-am hotarit sa montez o instalatie xenon H4 6000k.Am vb cu Serban si pe marti cred ca facem operatia.Va tin la curent.Sper sa merite.

Edited by velican_costi

Share this post


Link to post

ooooo bafta dar vezi ce faci cu geamu la far parca este cu dispersor ? sau e clar

Share this post


Link to post

Da e cu dispersor.L-e reglez sa bata o idee mai jos,sa nu deranjez ceilalti conducatori si merge fara probleme.ok.gif

Edited by velican_costi

Share this post


Link to post

Poate-i pui si niste faruri cu lupa de la nexiile de pe la rusi. Oare o sa ajunga si pe la noi piese de nexia 2? S-or potrivi? Oricum abia astept sa vad xenon-ul. Bafta!

post-10825-126316887654_thumb.jpg

post-10825-126316889247_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Daca schimbi si spoilerul fata, poate.

Share this post


Link to post

Mai bine mai pui un ban si montezi lupe (draciile alea de vin in far in locul becului) in farurile existente

Dupa mine este singurul sistem de "xenon" cu adevarat ok - restul sunt cam improvizatii...

Edited by madkat

Share this post


Link to post

Daca schimbi si spoilerul fata, poate.

 

Parca farurile din prima poza au partea de jos dreapta, ca si cele de pe cielo-urile noastre, la alea ma refeream in postul de mai sus. Cealalta poza am pus-o ca idee..

Share this post


Link to post

Da, e posibil daca le gasesti de cumparat.

 

Gata ca poluam topicul omului aiurea :) .

Share this post


Link to post

Intradevar frumoase faruri ,dar nu am vazut de vanzare acest model.Modelul din poza 2 sant mai marfa dar asa cum zice si Florin trebuie inlocuit si spoilerul;iar cel mai important e ca nu gasesti acest model decat la rusi.

Si-au montat si catva baieti de pe Cieloclub xenoane pe cielo si sant super multumiti.Vom vedea.45000000.gif

Share this post


Link to post

Dupa baita ca tare murdara era.20000000.gif

post-18944-126327753638_thumb.jpg

post-18944-126327754528_thumb.jpg

post-18944-126327754766_thumb.jpg

post-18944-126327754941_thumb.jpg

post-18944-126327755109_thumb.jpg

post-18944-126327755301_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Incepand de ieri cielito are xenoane 35W 6000K.S-au miscat super baietii,in 45 min a fost gata cu tot cu demontare-montare faruri si grila fata.

Super incantat de rezultat,nu se compara nici cu mama becurilor.Ceva poze.

 

PS.Recomand tutror pe Serban,baiat de incredere.

post-18944-126336443764_thumb.jpg

post-18944-126336443902_thumb.jpg

post-18944-126336444046_thumb.jpg

post-18944-126336444534_thumb.jpg

post-18944-126336444738_thumb.jpg

post-18944-126336445042_thumb.jpg

post-18944-126336445416_thumb.jpg

post-18944-126336446192_thumb.jpg

post-18944-126336446327_thumb.jpg

Edited by velican_costi
  • Like 1

Share this post


Link to post

Arata super! Cat a ajuns toata afacerea, cu tot cu montaj, ca ma bate si pe mine gandul(daca nu se poate, da-mi un pm te rog)? De-abia astept sa le vad live. Sa-ti lumineze calea cat mai mult timp!

Share this post


Link to post

380 lei si am primit reducere 20 lei.Crede-ma ca merita fiecare leu.Alta solutie nu ai pt cielo,in general cielo e slab la capitolul lumini,ori kit xenon ori montezi lupe in faruri.Le vei vedea si live si sigur te v-a tenta ideea.30000000.gif

Edited by velican_costi

Share this post


Link to post

Doar lupe in faruri fara xenon e mai rau crede-ma. Ideal este si lupe si xenon.

Sa te bucuri de el :thumbl:

Share this post


Link to post

Ms la fel,DJ-ule.Stiu ca ideal ar fi xenoane de 55W pe faruri cu lupa dar deh,fac si eu ce pot.Le vezi joi.

 

PS.Abea astept sa plec de la scarbici ca e o bezna in spatele Mall-ului,sa vad cum sta treaba cu faruril.10000001.gif

Edited by velican_costi

Share this post


Link to post

De ce trebuiesc demontate farurile si grila fata? Nu se monteaza instalatia si se schimba pur si simplu becurile normale cu cele xenon? Nu e mai simplu fara sa demontezi?

 

Sa ai drumuri luminate :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...