Jump to content
Sign in to follow this  
martiz

Parbriz

Recommended Posts

Dupa cum spune si denumirea topicului, parbrizul matizului meu trebuie schimbat. Motivele: este fisurat si in iunie am ITP-ul. Am gasit pe acest site http://www.marctec.ro/ la pretul de 198 Ron. E bun de ceva? Dupa experienta voastra, unde imi recomandati sa il schimb? Multumesc anticipat.

Edited by martiz

Share this post


Link to post

Ai mei (Transserv piatraneamt) cereau 6 mil,pentru parbriz cu parasolar integrat, montajul inclus.L-am schimbat pe garantie.Pocnise singur , iarna trecuta.Cred ca tu iesi f ieftin :)

Share this post


Link to post

Un parbriz costa cam 1,5-2 milioane si montajul inca un milion deci scapi foarte ieftin.

Schimba-l,n-are rost sa te mai taraganesti cu el pina ai ITP-ul

 

@augustinionut-My god,da ce parbriz au pus de 6 mil?Astia la Transserv is nebuni,ce dreaq practica preturile astea?

Share this post


Link to post

Incearca la Ager, in Bucuresti.

Share this post


Link to post

Am trimis mail la 4 firme si astept raspuns. Chiar daca nu primesc nici un raspuns, in cateva zile incing telefonul contactandu-i!

Share this post


Link to post

Te rog sa ne tii la curent... Si eu trebuie sa scimb parbrizele la Matiz si la Clio...

Share this post


Link to post

Momentan am primit 2 raspunsuri:

 

1 - 316 LEI CU MONTAJ CU TOT.PT MONTAJ SUNATI LA TEL 0314254542/0733935355

nicu.marcu@marctec.ro

 

2 - <parbrizeb@gimarom.ro> 445 lei cu montaj

Share this post


Link to post
Incearca la Ager, in Bucuresti.

 

Ager sunt foarte scumpi. Eu i-as lasa ca ultima optiune.

 

Un pret corect este intre 3-4 milioane cu tot cu montaj.

Share this post


Link to post

Nu sunt. Am pus la Un Tucson la ei cu 850 ron in conditiile in care in alte parti sarea de 2000. Plus ca monteaza doar geamuri/parbrize Saint-Gobain, nu turcisme ca altii.

Share this post


Link to post

eu am pus parbtiz la matiz in mai anul trecut la Unilot (gheorghieni 34, sector 5) cu 268.00 lei ; parbrizul este cu tenta verde si parasolar...informatii poti gasi pe www.unilot.ro

Edited by m.marcel

Share this post


Link to post

Oferta nr. 3 :

 

"royal glass" <office@royalglass.ro>

-parbriz - 340 ron

-montaj - 110 ron

 

@m.marcel, am intrat la ei pe site si am gasit la 153.84 Ron. Nu am gasit insa cat costa mesajul asa ca le-am trimis mail. Esti multumit de el? Ai avut incidente de genul sarit o piatra, ciuputuri de la pietricele aruncate de cel din fata?

 

Hmm. Am primit si oferta lor:

Buna ziua,

 

Avem pe stoc parbriz pentru Matiz la pretul de 250 lei. (montaj inclus). In caz ca ornamentul parbrizului nu se recupereaza, acesta este 20 lei. Ambele preturi includ TVA.

 

Cu stima,

Moise Radian _ UNILOT SRL

 

Care ornament?

Edited by martiz

Share this post


Link to post

pietricele au mai sarit insa pana acum fara urmari...ornamentul de care zic ei este un cheder subtirel care inconjoara parbrizul..daca te uiti atent ete vizibil pe marginea de sus...la mine l-au schimbat si cred ca este mai bine..cel vechi se intarise si probabil ca nu se mai prindea bine..

Share this post


Link to post

Salut,

 

Ager ce-au zis?Eu am schimbat la ei o data parbrizul si mi s-au parut extrem de seriosi.

 

Bafta!

Share this post


Link to post

Cei de la Ager (autoglas.ro, parbrize.info, autoglass.ro) nu-mi raspund la telefoan si nici la mail-uri!

Share this post


Link to post

Pretul pare bun la Unilot, sa ne zici si noua ce ai rezolva pls... Daca ai fost multumit de montaj, cum s-au miscat, cat a durat, etc.

Tre' sa schimb si eu parbrizul la a mea.

 

Merci!

Share this post


Link to post

baietii de acolo sunt chiar ok..eu l-am schimbat la ei in urma unor recomandari de la mai multi prieteni..acum depinde si cati bani vreti sa investiti in parbriz, pana la urma ca este chinezesc, englezesc sau nemtesc daca e sa se sparga se sparge indiferent de provenienta

Share this post


Link to post

Incearca la autocarpati, vezi ca au si site, pe mine anu trecut m-a costat 250 robn cu tot cu montaj, parbriz cu parasolar. Is foarte de gasca baietii si lucreaza bine.

Share this post


Link to post
Cei de la Ager (autoglas.ro, parbrize.info, autoglass.ro) nu-mi raspund la telefoan si nici la mail-uri!

Nu cred. Mie mi-au raspuns dupa 2 apeluri. Parbriz de matiz cu parasolar si cheder, inclusiv montaj este 370 ron la ei. Daca se recupereaza chederul mai scade circa 40 ron.

Share this post


Link to post
Nu sunt. Am pus la Un Tucson la ei cu 850 ron in conditiile in care in alte parti sarea de 2000. Plus ca monteaza doar geamuri/parbrize Saint-Gobain, nu turcisme ca altii.

 

Mie pentru un lateral fata de Espero imi cereau aproape 4 milioane cu tot cu montaj. Pana la urma l-am luat cu 150 RON turcesc si l-am montat singur.

 

PS. Espero are turcisme din fabrica :D . La tucson e alta mancare de peste insa la matiz...

Share this post


Link to post

Vezi ca am pus eu pret de matiz. La nubira facusem prostia sa pun unul turcesc Olimpia, iar dupa 7 luni ma rugam sa iau un pietroi sa-l schimb iar ca se zgariase ca toti dracii. Mi-a ascultat Dumnezeu ruga pana la urma :) .

Share this post


Link to post
Incearca la autocarpati, vezi ca au si site, pe mine anu trecut m-a costat 250 robn cu tot cu montaj, parbriz cu parasolar. Is foarte de gasca baietii si lucreaza bine.

Autocarpati=Unilot=250 (montaj inclus).

Edited by martiz

Share this post


Link to post

eu il am de un an montat si nu au aparut zgarieturi..si din cate imi aduc aminte este chinezesc

Edited by m.marcel

Share this post


Link to post

Ai schimbat parbrizul?Te rog sa ne dai si noua ceva detalii.

Sunt nevoit sa-l schimb si eu :(

Share this post


Link to post

banuiesc ca ei inteleg prin ornament ghidusia aia de vine pe geam de la retrovizoare.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...