Jump to content
Sign in to follow this  
nrares

Uefa Champions League 2008/2009

Recommended Posts

True, nu prea e momentu' pentru "dang-dang"isme (ar zice Badea, cred). A fost un meci pentru romani, nu pentru 'ultrasi stelisti'. Poate asa va creste si fan-base'ul CFRului ca, pana la urma, macar pe mine... m-au facut mandru.

 

Sper s-o faca si Steaua la fel maine.

 

 

Microbu'

Edited by Immortal

Share this post


Link to post
Du-te de te culca nu vezi ca toti iti zic ca esti beat.Nu merita neuronul meu sa-l trezesc pentru unul ca tine.

Felicitari CFR .

 

 

Eu zic sa nu-l mai trezesti deloc .Si asa nu-ti foloseste la nimic . Lasa-l sa doarma ca si pana acum si vei vedea in continuare viata in roz .

 

 

Eu nu am nimic cu jucatorii de acolo , cu exceptia lui trica . A uitat cine l-a crescut ( craiova ) , a uitat cine l-a facut jucator de echipa nationala ( steaua ) si acum face spume la gura . Eu am ceva impotriva celor din conducere care uita cine i-a calificat direct in grupe . Cu punctajul pe care ei l-au adus pentru Romania nu meritau sa fie nici macar in cupa oraselor-targuri . Ca daca stau si-mi aduc aminte de meciurile lor cu bistrita si u cluj mai umplu inca 20 de pagini pe aici .

Share this post


Link to post

Bravo CFR! Asteptam si alte rezultate.

 

@balky

Carevasazica.. jucatorii lu' CFR au jucat pe bani acum, dar cei ai Stelei anul trecut au jucat ca sa aduca puncte Romaniei. Du-te si te culca.

Share this post


Link to post

Aplauze pentru CFR, toata admiratia pentru ei! Au demonstrat ca nu au aere de vedete si au jucat fotbal cu adevarat! Le-au dat clasa romanilor, ceea ce o echipa majoritar romaneasca nu ar fi putut realiza datorita mentalitatii noastre...de romani! Bravo CFR !!! Apropo...sunt stelist :D

Share this post


Link to post
... Eu nu am nimic cu jucatorii de acolo , cu exceptia lui trica . A uitat cine l-a crescut ( craiova ) , a uitat cine l-a facut jucator de echipa nationala ( steaua ) si acum face spume la gura . Eu am ceva impotriva celor din conducere care uita cine i-a calificat direct in grupe ...

Voi nu invatati ceva din viata si nu veti depasi nivelul unei galerii de cartier care vine la un meci pentru a se bate cu oricine (jandarmi, politie, jucatori, conducatori si galerie ai unei echipe). Asta-i atitudine din vremea cand oieritul era ocupatia de baza in Romania. Cand Trica joaca la CFR Cluj are datoria sa bata, pe teren, Steaua si sa ia campionatul. Pentru asta joaca direct in grupe, pentru ca CFR Cluj este campioana Romaniei, iar Jiji este anchetat la Parchet pentru valiza cu bani. Nu mai emiteti ineptiile unui analfabet care face de ras Romania prin toate actiunile lui izvorate din orgoliul sau de nemasurat. JUCATI FOTBAL statea scris pe un zid si este valabil si pentru Steaua.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Bravo CFR şi la mai mare!

Cand va aud imi vine sa mor . Ce dracu sunteti asa de ... ( nu stiu ce sa scriu ca sa nu se creada jignire ) . Crezi ca alora li se rupe de Romania sau de voi ? Ei joaca pentru bani , ca de aia sunt platiti . Daca erau acum la o echipa din Cipru ziceau ca joaca pentru aia , si tot asa . Ei joaca pt bani si pentru ei . Nu mai fiti asa de creduli . Ne vedem maine pe stadion la singura echipa care intr-adevar reprezinta Romania. :P

:uff: M-am liniştit! Uitasem că cei de la Steaua nu joacă pentru bani ci pentru lână şi brânză. Şi, desigur, pentru România.

Hai, omule, las-o că măcăne! Am fost "stelist" în copilărie şi adolescenţă. La maturitate mi s-a tăiat, cu sprijinul direct al Becalilor din ţara asta.

Am rămas doar "suporter". Mă interesează doar confruntările internaţionale şi ţin cu "ai noştri". Atât.

Share this post


Link to post

Bre, numai Borcea plange cand castiga alte echipe romanesti in cupele europene si, indiferent de jucatori (aici e inclusa si atitudinea lui Trica), CFR este o echipa romaneasca. Aduce puncte pentru Romania in clasamentul UEFA.

Share this post


Link to post

Ce meci ... Am trait sentimente de-a dreptul comice (de neinteles pentru suporteri straini de romanica): eram consternat cand vedeam chefereul ca iese la atac! Deja a inceput sa mi se sape in ADN stilul de joc romanesc: bagam toti 11 curu' in poarta.Cu ocazia asta poate afla marii strategi de la nationala aceasta descoperire revolutionara: o echipa de fotbal poate sa dea goluri cand ataca.

Share this post


Link to post
Deci se poate ca o echipa romanesca sa joace de la egal la egal cu echipele "mari",

"Romaneasca" e un fel de-a spune. Doar 3 romani in teren si unul a si fost inlocuit. Da' oricum, desi joaca pt bani, se va spune ca au fost din Romania! ;)

 

 

Domnu' balky, nu-mi vine sa cred cat de ascutit este unghiul dvs de vedere. In loc sa fii ranchiunos ca CFR-ul a facut un meci bun (desi sunt convins ca esti ranchiunos pt ca stii ca Steaua nu va face prea curind un asa meci!), ar trebui sa te bucuri ca au adus 3 puncte. Asa cum anul asta a profitat Clujul de punctele aduse de Steaua, poate la anul va profita Steaua de astea 3 puncte! Da' e greu sa GANDIM! Mai bine dam cu huo!

Share this post


Link to post
Eu nu am nimic cu jucatorii de acolo , cu exceptia lui trica . A uitat cine l-a crescut ( craiova ) , a uitat cine l-a facut jucator de echipa nationala ( steaua ) si acum face spume la gura . Eu am ceva impotriva celor din conducere care uita cine i-a calificat direct in grupe . Cu punctajul pe care ei l-au adus pentru Romania nu meritau sa fie nici macar in cupa oraselor-targuri . Ca daca stau si-mi aduc aminte de meciurile lor cu bistrita si u cluj mai umplu inca 20 de pagini pe aici .

 

Da-o incolo de magarie !!! Si eu care m-am uitat la meci (incredibil de bun pentru o echipa romaneasca jucind in depasare) in loc sa caut dosarele de cadre ale celor de la CFR ... Poate ne explici si noua ce are de-a face cu prefectura ... Mai exact ce are de-a face meciul de aseara si ce ti-am ingrosat mai sus.

 

Amuzant mi s-a parut si mie faptul ca, daca nu ma uitam la TV si ascultam doar comentatorii, nu as fi zis ca joaca o echipa romaneasca :) Asta nu face decit sa evidentieze faptul ca meseria jucatorilor e fotbalul, ca asta trebuie sa faca pentru a cistiga un ban cinstit ;) Asa au procedat si ai nostri cind au plecat in afara. Si Hagi si Popescu si Petrescu si toti cei care au alergat pina la epuizare pentru Chelsea, Barcelona, Galatasaray, etc ... si au fost apreciati pentru asta. Iete ca sosi vremea sa tinem si noi cu Ysuf si altii.

 

PS: sint total dezinteresat de orice club de fotbal, ma uit la cite un meci fara nici un fel de patima insa, evident, tin cu orice echipa romaneasca ar juca.

Share this post


Link to post

Nu am spus ca rezultatul de aseara nu este unul mare . Dar sa nu uitam ca Steaua a adus cea mai clara victorie in Grupe in primul an de participare dupa 10 ani . Kiev - Steaua 1-4 . Sa nu uitam Lyon - Steaua 1-1 . Sa nu uitam Betis - Steaua 0-2 . Sa nu uitam Steaua - Valencia 2-0 . Asta asa la prima strigare . Ca daca rascolim putin in trecutul nu foarte indepartat dam de meciurile cu besiktas , standard , sampdoria , herta si multe altele .

 

Revenind , eu nu sunt fan fotbalul romanesc . Eu sunt suporter Steaua ( al cincilea sezon cu abonament plus multe alte meciuri fara ) si nu o sa pot sa tin niciodata cu alta echipa . Daca pentru voi fotbalul este doar un sport in care 20 de insi alearga dupa o basica si atunci cand o ajung dau cu piciorul in ea , e treaba voastra . M-am bucurat nespus de eliminarea lui dinamo de catre lazio asa cum ma voi bucura pentru fiecare insucces al unei echipe alta decat Steaua .

 

Daca vreti discutie legata de fotbal facem la orice ora si nu cu lucruri luate de pe wikipedia . Dar nu ma luati pe mine cu balarii " ca nu esti roman adevarat , ca esti ingust in gandire , " pentru ca desi am tacut pana acum si am incercat sa prezint logic unele lucruri de acum in colo nu voi mai ataca ideea ci si omul din spatele ei . Doar am dreptul fiind in legitima aparare , nu ?

Share this post


Link to post
Eu nu am nimic cu jucatorii de acolo , cu exceptia lui trica . A uitat cine l-a crescut ( craiova )...

A uitat cine l-a crescut, la propriu :|

 

Felicitari CFR-ului, sper ca şi în seara asta să văd un meci la fel de frumos şi cu un final la fel de fericit.

Share this post


Link to post
ma voi bucura pentru fiecare insucces al unei echipe alta decat Steaua .

 

Aha, deci te-ai bucurat ieri ca si-a luat-o Roma, alta decat Steaua, nu? De fapt stai, nu te-ai bucurat, ca in acelasi meci a si castigat o echipa, alta decat Steaua, CFR. Grea dilema, eu zic sa ingustezi axioma de mai sus: te vei bucura de orice insucces al altei echipe din Romania decat Steaua. Desi si noua forma are mari neajunsuri: ce te faci cand joaca doua echipe romanesti, altele decat Steaua? Ar trebui sa se bage in ca pot pierde amandoua, daca sunt altele decat Steaua.

 

Uite replica mea la tristetea ta, ca ieri o echipa romaneasca, alta decat Steaua, a avut succes: tu si cu italienii v-ati luat-o. Ura!

(Observa te rog abordarea diferita de colegii de forum, nu am spus ca nu esti bun roman. Esti pur si simplu un tip care nu a tinut cu CFR. Ghinion).

Share this post


Link to post

:o fftopic:

Dar nu ma luati pe mine cu balarii " ca nu esti roman adevarat , ca esti ingust in gandire , " pentru ca desi am tacut pana acum si am incercat sa prezint logic unele lucruri de acum in colo nu voi mai ataca ideea ci si omul din spatele ei . Doar am dreptul fiind in legitima aparare , nu ?

 

Din :

2.3 Folosiţi un limbaj decent, fără atacuri la persoană, jigniri, ameninţari şi expresii vulgare, chiar şi atunci cand folosiţi mesageria privată.

Nu te ataca nimeni, singur ai inceput sa urinezi contra vantului.

Share this post


Link to post
.. pentru ca desi am tacut pana acum si am incercat sa prezint logic unele lucruri de acum in colo nu voi mai ataca ideea ci si omul din spatele ei . Doar am dreptul fiind in legitima aparare , nu ?

 

Logica si patima sunt un pic incompatibile, dar.. e-o tara libera, ai dreptul sa ataci si omul, poti sa dai si-un cap in gura la care nu-i cu steaua :)

 

Bagam si-un pronostic pe diseara? :D

Share this post


Link to post
Nu te ataca nimeni, singur ai inceput sa urinezi contra vantului.

 

Omul e necajit, ieri CFR (alta decat Steaua) a facut un meci formidabil de frumos si a invins. Asa ca i se iarta, la suparare omul spune multe.

Share this post


Link to post
Nu am spus ca rezultatul de aseara nu este unul mare . Dar sa nu uitam ca Steaua a adus cea mai clara victorie in Grupe in primul an de participare dupa 10 ani . Kiev - Steaua 1-4 . Sa nu uitam Lyon - Steaua 1-1 . Sa nu uitam Betis - Steaua 0-2 . Sa nu uitam Steaua - Valencia 2-0 . Asta asa la prima strigare . Ca daca rascolim putin in trecutul nu foarte indepartat dam de meciurile cu besiktas , standard , sampdoria , herta si multe altele .

 

Kiev nu e Roma.

Un egal nu e o victorie.

La fiecare din aceste meciuri insa ne-am bucurat si ne-am entuziasmat pentru Steaua la fel cum am facut-o aseara pentru CFR.

 

Nu cred ca a zis cineva aici ca Steaua nu ar fi avut rezultate. Nu a atacat nimeni Steaua. Asa ca nu vad de ce te gasesti tu sa ii aperi. Sa se apere ei singuri, diseara, pe teren.

Share this post


Link to post

Dar nici Roma de aseara si din ultimile cateva etape nu e Roma. ;)

Share this post


Link to post
Bagam si-un pronostic pe diseara? :D

 

Felicitari CFR - super meci. =D> =D> =D>

 

Putem spera la un meci bun si diseara. Ar fi necesar un rezultat pozitiv pentru Steaua: sa ziceam 2:1.

Share this post


Link to post
Aha, deci te-ai bucurat ieri ca si-a luat-o Roma, alta decat Steaua, nu? De fapt stai, nu te-ai bucurat, ca in acelasi meci a si castigat o echipa, alta decat Steaua, CFR. Grea dilema, eu zic sa ingustezi axioma de mai sus: te vei bucura de orice insucces al altei echipe din Romania decat Steaua. Desi si noua forma are mari neajunsuri: ce te faci cand joaca doua echipe romanesti, altele decat Steaua? Ar trebui sa se bage in ca pot pierde amandoua, daca sunt altele decat Steaua.

 

Uite replica mea la tristetea ta, ca ieri o echipa romaneasca, alta decat Steaua, a avut succes: tu si cu italienii v-ati luat-o. Ura!

(Observa te rog abordarea diferita de colegii de forum, nu am spus ca nu esti bun roman. Esti pur si simplu un tip care nu a tinut cu CFR. Ghinion).

 

Sti bine la ce m-am referit . La oricare echipa din Romania alta decat Steaua . Happy now ? Iar posibilitatea ca doua echipe romanesti altele decat steaua sa joace in optimi impreuna este nula . 2 la mana puteau sa joace cu orice echipa din orice tara pentru ca oricum nu tineam cu chefere.

 

 

 

 

Serios ? Citeste inclusiv prima pagina . Daca eu gasesc cel putin 3 atacuri la persoana castig o napolitana Joe ?

 

 

Dar nici Roma de aseara si din ultimile cateva etape nu e Roma. ;)

 

 

Corect . Nu uitati ca Roma are cel mai prost inceput de sezon de mult timp incoace . A facut egal si a pierdut in primele doua etape . Apoi a incropit un prim 11 din care au lipsit : mexes , perrotta , pizarro , juan , totti - cu mentiunea ca a intrat in repriza a doua total nerefacut .

Share this post


Link to post

Pentru majoritatea, fotbalul este un sport, iar pentru ceilalti este o afacere, nu exista a treia cale. De banii pe care i-ai dat pe abonament ai primit, doar, ura izvorata din lipsa de instructie, din aroganta si din lipsa de Dumnezeu a unui oier infantil.

Share this post


Link to post
Serios ? Citeste inclusiv prima pagina . Daca eu gasesc cel putin 3 atacuri la persoana castig o napolitana Joe ?
Kornelush ... ce are s..a cu prefectura ? faptul ca nu-i suport pe jegosii aia nu are nici o lagatura cu becali ? sau e ora tarzie si neuronul e trecut pe modul " sleep " ?

Nu cred ca asta e atac la persoana.

Initial am presupus ca esti injectat cu becalisme acum sunt convins.

P.S.

Tot nu te-ai culcat ???

Share this post


Link to post

Tolin , corecteaza-ma daca gresesc : Ai fost de maxim 2 ori in viata ta pe stadion , nu urmaresti decat meciurile cu mare miza in care sunt angrenate doar echipele romanesti , nu te intereseaza nici un campionat de fotbal din lumea asta , fotbalul ti se pare un sport naspa , nu ai o echipa de suflet cu care sa ti , nu te intristezi si nu te bucuri pentru o anumita echipa de fotbal . Esti doar unul din multimea de oameni care nu inteleg nimic dintr-un sport fie el in echipa , fie individual . E treaba ta . Eu am ales sa sufar pentru echipa pe care o iubesc , am ales sa stau in ploaie ud fleasca pe stadion si sa urlu ca bezmeticul pentru echipa mea in loc sa stau acasa si sa " mai dau din cand in cand la meci asta in caz ca nu e vreun film pe alt program ".

Numai bine

 

 

Edit : kornelush , in momentul in care vei intelege ca intre Becali si Steaua nu se poate pune semnul = atunci o sa stam de vorba . Steaua e una , creditorul e alta . Am fost unul dintre cei multi care l-am injurat pe cioban , am fost unul dintre cei care l-am injurat pe mm stoica atunci cand a lovit un suporter al stelei . Intelege ca indiferent cine va veni patron la steaua el va pleca la un moment dat , iar istoria nu-i va rezerva nici o pagina . Degeaba o ti cu becalismul si cu alte balarii , la mine nu tin astea .

Edited by balky

Share this post


Link to post
2 la mana puteau sa joace cu orice echipa din orice tara pentru ca oricum nu tineam cu chefere.

 

Am inteles domnule ca nu ai tinut cu CFR! Si bucuria mea ca a CFR a invins nu este cu nimic mai mica stiind ca unii romani au udat perna azi noapte! Inca o data ura! Ghinionul tau, CFR a jucat super si a invins :D (observi cum imi place sa invart cutitul in rana?)

Share this post


Link to post
Degeaba o ti cu becalismul si cu alte balarii , la mine nu tin astea .

Citeste tot ce ai scris pana acum pe topicul asta.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...