Jump to content
Sign in to follow this  
nrares

Uefa Champions League 2008/2009

Recommended Posts

No comment :wallbanger:

Share this post


Link to post

Nu m-am uitat la meci nici o secunda, am preferat un film :) Dupa scor se pare ca iarasi am cazut psihic si fizic ...

Share this post


Link to post

http://www.prosport.ro/fotbal-extern/liga-...-la-2-0-3345862

 

 

"Îi dau lecţii de fotbal lui Piţurcă, o să îi arăt cum se joacă la 2-0!"

 

Gigi Becali este convins că Steaua se va impune la o diferenţă de minim două goluri în partida cu Olympique Lyon. Patronul roş-albaştrilor e gata să parieze că Dayro va reuşi o "dublă" în poarta lui Lloris şi spune că îi va arăta selecţionerului Victor Piţurcă cum se gestionează un avantaj de două goluri.

 

"Voi bate socialiştii şi stânga, ca să vadă ei cine e Becali. Dayro dă două goluri astă seară şi Semedo unu. O să vedeţi cum le încurcă Semedo picioarele. De la Arthuro nu aştept nimic, vreau să dea pasele de gol. Kapetanos n-are cum să ne ajute, să ne "căpităneze", ce să facă. Să vedeţi voi cum o să jucăm noi la 2-0, facem spectacol, nu stăm ca Piţurcă cu fundul în poartă. Niciodată nu ne egalează pe noi cineva de la 2-0. Piţurcă e cu mine aici, îi dau lecţii de fotbal. I-am explicat că Lovin e şapte clase peste tot ce are el la naţională. Păi dacă juca Lovin, ne mai egala Franţa vreodată?", a spus Becali la televiziunea gazetei.

Share this post


Link to post

Am senzatia ca fotbalistul roman nu a aflat ca un meci tine doua reprize.

Share this post


Link to post

Daca ar fi castigat francezii cu 1-2-3 la 0 sa fiu al naibii daca aveam vreun regret. Ziceam ca asta e, ca nu s-a putut. Dar asa...chiar imi pare rau. Nu imi pot explica ce s-a intamplat cu ei in repriza a doua, parca am revazut blestematul ala de meci de la Middlesborough :(

Iar pe Gigi lasati-l in pace, el oricum traieste in lumea lui, ce sens are sa-i mai citam ineptiile?

Nu pot decat sa urez bafta Clujului maine si sa ma duc la culcare...

Share this post


Link to post

S-au speriat din nou, ca de fiecare data! Tipic romanesc, nu putem gestiona situatiile favorabile, se cunoaste o echipa mare (in seara asta Lyon) prin forta psihica! Oricum bravo pt prima repriza, jos palaria! Toja ala nu are ce cauta la Steaua, sau macar nu pe postul pe care este pus!

Share this post


Link to post

Nu e totul sa ai bani! Vai de mama lor! Ar trebui sa inceapa reconstructia echipei si sa inceapa prima data cu un antrenor cu experienta.

Share this post


Link to post
Toja ala nu are ce cauta la Steaua, sau macar nu pe postul pe care este pus!

Hahaha, Toja asta cica a fost omul meciului, pe Maracana, in Brazilia-Columbia! Ce praf de jucator frate, daca asta a fost omul meciului, cum or fi jucat ailalti?!?!? :)

Share this post


Link to post

Si eu "joc" bine pe Maracana, de la samba.

Share this post


Link to post

Atunci a jucat pe alt post, mijlocas stanga si nu mijlocas central cum il pune jiji ;)

Share this post


Link to post

Aha, deci de aia se impiedica de minge, e derutat de asezarea lui in teren.

Share this post


Link to post

Nea Jiji a mai indepartat un simbol al Stelei, media titreaza: "Marius, Lacat pe usa".

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...