Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

De Unde Accesaţi Forumul ?

De obicei, intru pe forum:  

81 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

S-auzim.

Share this post


Link to post
Guest Mecmar

:mrgreen: :X

 

Pai a inceput sa ma bata gandul sa-mi iau si un laptop ca nu-mi mai ajunge timpul la serviciu (aici mai usurel ca nu prea se poate asa cum as vrea eu) si acasa si daca mi-as lua ultima creatie de masina pe care am vazut-o la tv care ruleaza singura, intre cele 2 destinatii as mai butona un pic tastele de pe latptop pentru mesaje pe forum. Stai ca ma duc la RDS si-mi fac abonament si sa vezi pe urma non-stop acasa.

Concluzie: de oriunde apuc si cat mai mult posibil. #-o

Share this post


Link to post

de unde pot, de peste tot. :)

Share this post


Link to post

..intru de la birou pina la ~6 seara, dupa aceea...

 

...de acasa intru de pe frumusetea de FO de la Mediasat...eu sunt intr-o retea (i)legala, asa cum sunt zeci prin bucuresti sau sute in tara...merge de zbarnaie si ce e cel mai bine de vreo 2 luni a intrat in legalitate, avem contract, facturi & stuff iar daca incepe sa scartaie natu' fac scandal la ADMIN

Share this post


Link to post

VAXXi, ai uitat sa bagi facultate. Bag si de acolo cand prind la vreun laborator, macar sa vad ce s-a mai scris daca nu sa postez.

 

Deci: de acasa, de la serviciu si de la facultate.

 

PS: Cat timp nu am avut net prin cablu (foo*oo-i RDS link si serviciile lor prompte de trei' sa astepti doua luni sa treaca si pe la tine si nu exagerez cu perioada :wallbanger: ) intram si pe dial-up.

Share this post


Link to post

Eu in 98% din cazuri intru de acasa. In celelalte 2% intru de la facultate cand mai am o ora de laborator.

Share this post


Link to post

De la birou, cind am nitica vreme (sau in pauza de masa, prefer sa rontai ceva in fata forumului decat sa ma duc sa halesc ca lumea - ehhh, acu sa nu credeti ca de fiecare data...).

Iar acasa am RDS care merge bine, eu unul n-am avut nici o problema cu ei. Asa sa-i ramana numele!

 

Faza haioasa... in Turcia am dat de curiozitate drumu la wireless (pe laptop) si am avut imensa surpriza sa gasesc instant un acces point in blocul vecin, am semnal full si viteza buna. Acu de acolo va scriu ;) (ba ascult si EuropaFM, live streaming :mrgreen: )

Share this post


Link to post
in Turcia am dat de curiozitate drumu la wireless (pe laptop) si am avut imensa surpriza sa gasesc instant un acces point in blocul vecin, am semnal full si viteza buna. Acu de acolo va scriu ;) (ba ascult si EuropaFM, live streaming  :mrgreen: )

 

Uauuuu, super "network security" la turcaletzi :D ...

Share this post


Link to post

de la birou, ca acasa am dial-up :(

Share this post


Link to post

si de colo si de colo depinde de timp ca mai nou la munca am treaba, chiar muncesc :wallbanger: iar acasa nu mai am loc de frati-miu care rupe Batlle for middle earth

Share this post


Link to post

Nu pot sa votez: de acasa (cand sunt acasa), de la facultate din biblioteca (asta in Iasi), cand sunt full cele 100 de compuri (mai ales acum in sesiune) ma duc la vreun net din apropiere (cand imi permit) iar la camin n-am. Intram si de la birou cand lucram si cand aveam un moment liber, dar acum nu mai pot. Ce ma doare e ca nu pot sa folosesc messengeru (sa vb cu prietena)

Share this post


Link to post

Acum, de la servici ca de sase luni tot la servici sunt ( Irak ) dar peste 4 saptamini de acasa.

Share this post


Link to post
Guest donraulo

numai de la birou...

Share this post


Link to post

Numai de la birou, normal !

Dupa programul de lucru imi scot prietena la o cafea, beau o BR cu prietenii, nu ?

Iar la birou lucrez la ... forum > :)

Share this post


Link to post
Numai de la birou, normal !

Si eu sunt pentru normalitate, deci bineinteles numai de la birou. Problema e ca dupa 8 ore de navigare pe net, ajung acasa mai obosit decat daca as fi avut de lucru.

@-)

Share this post


Link to post
Intram si de la birou cand lucram si cand aveam un moment liber, dar acum nu mai pot. Ce ma doare e ca nu pot sa folosesc messengeru (sa vb cu prietena)

 

Incearca sa folosesti Web messengerul de pe situl yahoo. Te duci pe linkul cu Messenger si undeva foarte jos este un link " Launch Web Messenger". Merge tot pe portul 80 deci ar trebui sa iti mearga si tie. Cauta-l ca e acolo, desi daca nu stii de el nu il vezi.

Share this post


Link to post
Si eu sunt pentru normalitate, deci bineinteles numai de la birou. Problema e ca dupa 8 ore de navigare pe net, ajung acasa mai obosit decat daca as fi avut de lucru.

@-)

 

Stii cum e: pauzele lungi si dese, cheia marilor succese. Mai ia si tu cate o gura de aer de cate o ora, mai intri 10 minute...

Ajungi acasa giorno, fresh, cum vrei sa-i zici !

Share this post


Link to post

Mai ies pe balcon destul de des (de cate ori suna alarma, ca nu m-am invrednicit inca sa o desensibilizez), dar e cam frig si nu pot sta prea mult . Cred ca ar trebui alocat mai mult timp pentru discutii, e mai putin obositor decat sa stai cu ochii in monitor, dar si mai putin interesant , avand in vedere ca partenerii de sueta sunt indeobste femei. :)

Share this post


Link to post

Numai de acasa si numai cand mere netu' :mda: .

Share this post


Link to post

De acasa cand nu dorm.

De la serviciu mai rarutz ca teoretic nu avem acces pe alte site-uri decat cele de interes de serviciu care chiar sunt limitate din proxy... dar exista bajetzi dejtepti (adica unii dintre noi) care stim sa sarim de proxy.

Share this post


Link to post

de acasa, ca in santier sigur nu gasesc nici un computer :>

Share this post


Link to post

Eu am net non-stop acasa.

 

Cine vrea un ...

***** Euro

 

Edit Shenck:

Avem bursa pt anunturi.

Edited by Shenck

Share this post


Link to post

De la birou mai putin in ultimul timp, de acasa (desi nu prea e acasa fiindca stau cu chirie) marea majoritate, facultate nu mai am..

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...