Jump to content
Sign in to follow this  
Elfu

Bubu Mic By Toyota

Recommended Posts

Hai ca nu mai am rabdare sa vina masina si deschid topic mai devreme. :D

 

Deci va fi neagra, in 3 usi si va avea cutie multi/mode adica si automata si manuala. :D

 

post-5141-1204286979_thumb.jpgpost-5141-1204286987_thumb.jpg

post-5141-1204287016_thumb.jpgpost-5141-1204287066_thumb.jpg

post-5141-1204287123_thumb.jpg

 

Momentan, masina e in vama, asteapta plata.

Leasingul e aprobat, mai trebuie doar semnat contractul.

In jur de 10 martie platesc avansul si sper ca pe la jumatatea lui martie sa o iau.

 

Ca si dotari am ales versiunea PLUS. Mai putin VSC are tot pe ea.

http://www.toyota.ro/cars/new_cars/aygo/grade_compare.aspx

 

Casco ales va fi tot la Allianz cu franciza 0 si va cuprinde ca si la Lacetti si vandalismul.

Poze reale cu masina si impresii dupa ce vine. :P

Share this post


Link to post

Ete nah...Bravo...

Sa o stapaniti sanatosi si fara (prea multe) evenimente...

 

Cred ca in aceeasi perioada o sa dau si eu avansul la noua masinuta... :D

Share this post


Link to post

Ce bestie > :) de masina pare in prima poza

 

S-o stapaniti sanatosi

Edited by uskt2005

Share this post


Link to post

E o bijuterie !!! :) >- Va fi negru mat ? :-? Bravo =D>

Share this post


Link to post

Merci de urari. Masinuta asta e o bijuterie in traficul din B. Abia astept sa apara ca m-am saturat sa caut locuri de parcare cu Lacetti. :P :D

 

Deci va fi neagru metalizat cu mica. Mi-ar fi placut sa fie negru mat dar din pacate nu exista asa ceva.

Share this post


Link to post

Numai sa ai grija la garda ca e cam joasa daca vrei sa o parchezi pe trotuare :) in rest numai bine, sa o stapaniti sanatosi. Abia astept sa-mi vina si mie cel de-al doilea aygo (dealeru zice sapt viitoare), pana atunci, pieton O :)

Share this post


Link to post

Sa-ti traiasca utilajul!

Km multi fara incidente si satisfactii maxime la volanul ei!

Share this post


Link to post

Eu zic: la cat mai multe satisfactii in dreapta. :heavydrinkers:

Share this post


Link to post
Merci de urari. Masinuta asta e o bijuterie

 

Felicitari pentru noua "membra" a familiei si ce sa mai spun..3,4 m de tehnologie japoneza :D

Share this post


Link to post

Merci la toti de urari din nou. Ieri am fost la show-room pentru ultimele stampile si m-am uitat la cele 2 Aygo expuse. Nesimtit de frumoase ambele: si cea in 3 usi si cea in 5 usi.

Hai ca nu mai scriu nimic pe aici pana nu vine ca deja ma imbolnavesc. Nu mai am rabdare.

Promit sa pun poze imediat ce vine, probabil saptamana viitoare.

 

@Zmeul

Se vede ca tu tii cu ursul. :P :D

Share this post


Link to post

A mea cica e in bucuresti...daca cea in 5 usi e Ice-Blue, e vanduta. Mine, all mine > :)

Edited by Venom

Share this post


Link to post

Era neagra cea cu 5 usi si gri cea cu 3 usi. :)

 

Nu era a ta. :P

Share this post


Link to post

La naiba, unde o fi ascunsa :-? Oh well, vine ea sapt viitoare :D

Share this post


Link to post
Felicitari pentru noua "membra" a familiei si ce sa mai spun..3,4 m de tehnologie japoneza :D

Dap, tehnologie japoneza, facuta in Cehia, in colaborare cu francezii... Yeah riiight!

Share this post


Link to post

Ba, ce rau esti. Hartia de la afisaj e made in japan, nu stii tu.

 

 

Masinuta asta e o bijuterie in traficul din B.

 

De unde stii? Inca nu a venit, nu?

 

Sa va poarte sanatosi.

Share this post


Link to post

Mai, sa te poarte sanatos! Toyota e marca buna, fiabila si mai ales economica. Vezi si pe AICI daca nu ai fost pina acuma. :)

Mie nu mi-au placut doua lucruri la Aygo: turometrul acela amplasat ca nuca in perete si spatiul interior (parerea mea).

De aia mi-am luat Yaris, desi am vrut sa-mi iau Aygo la inceput. :mrgreen:

Ai grija ca astia de la Toyota sint f. scumpi la piese. Exemplu: 4 jenti chioare de tabla, originale, 20 mil ROL!!!

Edited by hitman

Share this post


Link to post

@Satori

M-am dat cu una dar cu cutie manuala. O conduci cu un deget si o parchezi cu ochii inchisi cel putin asa pare cand conduci una dupa ce te-ai dat jos dintr-un vaporas. :)

 

@hitman

Turometrul ala m-a enervat si pe mine ca sa fiu sincer, dar e un detaliu prea mic ca sa-l bag in seama. Nu vrei sa stii ce a zis nevasta-mea cand am intrebat la dealer daca se poate da jos. Ei ii place ce vrei. =))

Stiu ca sunt scumpi la piese dar nu mai rau ca cei de la chevrolet. Jante sincer trebuie sa fii nebun sa-ti iei de la dealer cand ai atatea oferte pe piata. Eu n-am greturi daca am jenti de tabla ca am o filozofie simpla despre masini: daca merge nu conteaza ca e lovita/murdara sau n-are folie pe geamuri si jenti de aliaj. Important e sa nu te lase in drum. :)

 

@Mircea

Man, e la fel de japoneza Aygo cum e si chevy by GMDAT masina americana sau cum e skoda masina germana. :)

 

Merci de urari la toti.

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post

Eh, in afara de comparatia cu Skoda, ai dreptate. Si, daca stii ca e gresit, de ce persisti?

Unde e fabricat motorul?

Share this post


Link to post

Hitman, cei din linkul tau vand masini, deci din start obiectivismul e sub semnul indoielii.

In schimb la ce nu-ti place tie adaug si plansa centrala, in special comenzile AC, parca sunt de jucarie.

Share this post


Link to post

@Tommy: cei din linkul lui Hitman vand masini in numar de 2(doi), atat! Restu cumpara in cel mai bun caz :)

Share this post


Link to post

Si unul e destul.

Share this post


Link to post

Buey, je a condus o adevarata japoneza 0-40k km in conditii very rough, fara rodaj ca la carte, cu mers 80% in 99% din puterea motorului si acum masina are aproape 100k km si nu are nici-o problema. Era un Pajero Sport, unii dintre voi o stiti.

 

Parerea mea este ca odata cu noile modele nici japonezii nu mai sunt ceea ce erau (vezi probleme de fiabilitate la Avensis, Lancer 2, Outlander 2).

Share this post


Link to post

:o fftopic:

 

Ce probleme de fiabilitate are Lancerul 2(te referi la asta care a aparut acum, sau la modelul dinaintea lui)?

Share this post


Link to post

Lancerul 2 este asta nou, aparut acum. Amanunte pe mitsu.ro, daca vrei.

 

In plus au pus motorul de tractor, 2.0TDI VAG, in conditiile in care insonorizarea era facuta pentru benzinare. Ma asteptam la mult mai mult din partea japonezilor.

Share this post


Link to post
@Mircea

Man, e la fel de japoneza Aygo cum e si chevy by GMDAT masina americana sau cum e skoda masina germana. :)

Elfule, postul meu se referea la postul de mai jos:

Felicitari pentru noua "membra" a familiei si ce sa mai spun..3,4 m de tehnologie japoneza :D

 

In plus, niciodata n-am afirmat ca Chevy by GMDAT este masina americana sau ca skoda e germana ;)

Asa ca :tongue:

Plus ca mie nu-mi plac neam corciturile gen aygo/C1/107 sau sedici/sx4 ori alte colaborari mai mult sau mai putin reusite. Nu inteleg neam diferenta de pret dintre masini identice fabricate in acelasi loc, de aceiasi calitate etc, atat tot.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...