Jump to content
Sign in to follow this  
WRS

Am Luat Amenda

Recommended Posts

Nu te alegi cu dosar penal daca nu le dai talonul/permisul, primesti amenda. Cu dosar penal te alegi daca nu opresti.

Nici macar.

Share this post


Link to post
Stai ma putin ... nu m-au prins ei :) m-am lasat prins,am oprit de buna voie.

 

Pai atunci ... ti-o facusi cu mana ta :)

 

 

 

Ti-am zis.. data viitoare da-l pina la blana :) )

Share this post


Link to post
Tu cati ani ai?

 

Probabil tot ca mine :P . Cum dom'le sa te faca un 1.4 mpi :) ). Da' sa stii ca poate.

@Tommy la noi astia la 6000 intra pe rosu, loganul n-are rosu deeeci... =))

 

@steph Lasa-l dom'le, peste cativa ani se domoleste, plictiseste etc. Eu inca il inteleg perfect. Si oricum 100 noaptea pe la 3 pe strada luminata si pentru o perioada relativ scurta nu mi se pare cine stie ce nebunie. Totusi e o diferenta intre un pic de nebunie si inconstienta, sa speram ca nu intra la categoria a doua.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Era 1.6 MPI si nu 1.4 .Aveti grija cele de 1.4 sunt modificate ... CIP .

 

Ce conteaza varsta ... voi nu "alergati "?

 

Eu speram sa imi raspundeti ce se va intampla la Udriste cand ma voi duce la ei .

Share this post


Link to post
Ce conteaza varsta ... voi nu "alergati "?

 

Nu. Noi ne gandim deseori si la consecinte.

Share this post


Link to post

Ba alergam si noi da nu umblam cu acte false si alte smecherisme d`astea de dupa blocuri.

Share this post


Link to post
Era 1.6 MPI si nu 1.4 .Aveti grija cele de 1.4 sunt modificate ... CIP .

 

Ce conteaza varsta ... voi nu "alergati "?

 

Eu speram sa imi raspundeti ce se va intampla la Udriste cand ma voi duce la ei .

 

Pai eu ti-am raspuns cateva posturi mai sus. Lasa, poate cand vom voi avea 40 ani voi gandi si eu la fel. Pana atunci :lavolan: . Totusi chestia e relativa. Ar trebui sa-l vedeti pe taica-miu :D . Si in aproape 30 ani de condus n-a avut nici un accident serios.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Da Dj_Dark tu mi-ai raspuns am vazut si merci ...

 

Tu domnu' steph,esti atat de supus legii ,faci tot posibilu' sa fii 100% in legalitate ...te deranjeaza ca eu in loc sa dau 6 milioane am dat 1 juma' si mi-am pus folia LEGAL?? Tu cam asa ai proceda nu ?!..ai fi dat 6 milioane si gata...ce om... Foaia pe care am completat-o e chiar de la o firma autorizata care monteaza asa ceva!Eu nu am stickerele cu rar de pe bidoanele de ulei lipite pe geam inainte sa pun folia. Orice politist de la circulatie daca vrea poate sa ia talonu' pentru folii , chiar si cu toate autorizatiile pe care la detineti.Ar fi 2 articole in lege care nu se "pupa" intre ele,unu spune ca ai voie , iar altu' ca nu!Asta mi-au spus-o mai multi politisti,unu' dintre ei mi-a relatat ca un coleg de-al lui a luat talonu' unei masini care asa asa venise din fabrica si anume cu geamuri fumurii.Deci pricepusi domn' 1...2... step ? Incercati sa raspundeti la subiect si nu doar asa sa va creasca rankul pentru numarul de mesaje postate.

Edited by WRS

Share this post


Link to post

te pui cu familistii carora le e frica sa nu cumva sa le lovesti copilul/nepotul care vine beat p**a de la bairam acasa?incearca si tu sa zici ca ai venit fara masina...ca nu stiai ca e nevoie sa dovedesti...daca vezi ca sunt tari in gura dai folia jos si gata...

Share this post


Link to post

Eu nu inteleg: de ce s-ar chinui sa explice careva cum sa "rezolvi" o problema in urma careia ai facut-o de oaie si ai tras ZERO invataminte?

 

Parerea mea, sincera si de nezdruncinat: daca esti asa descurcaret, baietel, ce vrei acum? De ce ai deschis postul asta?

Ia-ti nene folie cu 3lei vechi. Si talonu' cat de repede vrei tu. Si mergi si cu 200kmph.

 

 

Io'te ma, si cu musca pe caciula, da' si cu invataminte catre cei mai, teoretic, linistiti.

Share this post


Link to post

:o fftopic:

Deci pricepusi domn' 1...2... step ?

 

=)) =))

Ma scuzati, nu m-am putut abtine.. :D . Prea tare replica..

Share this post


Link to post
te pui cu familistii carora le e frica sa nu cumva sa le lovesti copilul/nepotul care vine beat p**a de la bairam acasa?incearca si tu sa zici ca ai venit fara masina...ca nu stiai ca e nevoie sa dovedesti...daca vezi ca sunt tari in gura dai folia jos si gata...

 

Ai luat A-ul? Vezi ca daca WRS dadea peste tine, era vina ta, tu nu ai carnet, nepotule/copilule.

Share this post


Link to post
te pui cu familistii carora le e frica sa nu cumva sa le lovesti copilul/nepotul care vine beat p**a de la bairam acasa?.....

 

Cam asa se defineste generatia voastra?

 

Vine unu' dintre ei la mine foarte suparat si imi spune ca n-au reusit sa ma prinda pe radar ... imi cere actele ma pune sa-i ridic geamu ... folie , ii arat autorizatia , s-a prins ca-i falsa.

 

Zi merci ca ai scapat ieftin. Falsul si uzul de fals se pedepsete si in .RO

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post

Pst, pst... inapoi in incinta! :-W

Share this post


Link to post

NU. nu asa se defineste generatia noastra dar cineva a dat exemplul asta mai devreme.Carnetul va veni si el in 2 saptamani si dupa aia o sa fie inca un copil teribilist,inconstient care sperie soferii cand trece cu evacuarea zgomotoasa prin dreptul geamului lor,sperie babele care trec la relanti pe trecere si arata semnul de pe margine,unul care depaseste prin dreapta si merge pe trotuar.multumit?

Pana la urma fiecare merge pe barba lui...doar ca pentru unii 100 km/h sunt prea mult pentru Bucuresti...mai ales cand nu umbla nimeni pe ele

Share this post


Link to post

Una este sa ridici la rang eroic prostia, alta este sa accepti ca se intampla. Sper ca o sa reusesti sa faci diferenta atunci cand o sa iti iei carnetul.

Cat despre consideratiile tale privind motociclismul, nu pot decat sa te avertizez, ai grija ca babele musca. ;)

Share this post


Link to post

Era pamflet...stii bine ca viteza se simte altfel cand esti pe motocicleta :P doar esti owner...in Bucuresti nici nu ai unde sa ii dai viteza...noroc ca mi-am luat enduroaica si ma strecor altfel...dar acu gata cu offtopicu' ca ne sanctioneaza moderatorii :) oricum tind sa cred ca baiatul si-a rezolvat problema

Share this post


Link to post

Supapa si WRS. Daca o sa continuati cu mistourile ieftine si off-topicul incasati cate 20% de caciula. Clar?

WRS- prezentarea de acte false constituie infractiunea de uz de fals. Fabricarea de acte false, constituie infractiunea de fals. Daca cei 2 politisti erau ai dracului, iti puneau frumos catusele, te duceau la sectie chemau un procuror si-ti intocmeau dosar penal pentru fals si uz de fals. Asa ca lasa aerele si zi mersi ca ai scapat numai cu atat, da folia aia jos si intra in legalitate. Sau las-o acolo si nu mai prezenta acte false la control, asuma-ti o amenda si o suspendare de talon. Dupa 2 amenzi ai sa constati ca ieseai mai ieftin daca-ti puneai folie omologata de la inceput.

Share this post


Link to post
Dupa 2 amenzi ai sa constati ca ieseai mai ieftin daca-ti puneai folie omologata de la inceput.

 

Da, dar omiti faptul ca in Romania este la moda smecherismul. Daca faci lucrurile legal si by the book esti considerat prost si fraier.

Share this post


Link to post

Eu nu mai zic nimic.

 

wsc> fii tu shumi "shmecheru`" si lasa-ma pe mine sa fiu pensionarul undercover.

 

supapa> una e sa faci tampenii si alta e sa le trambitezi in gura mare pe forum ... Vezi ca diseara ies pe strazi, sa nu te prind beat pe 5 carari ok?

Share this post


Link to post
Eu nu mai zic nimic.

 

Corect. Poate se plictisesc si pleaca de buna voie, pensionarii sunt no-fun.

Share this post


Link to post

Chiar nu pot să mă abţin... Nişte idioţi!

Bine că intră pensiile private şi n-o să fie nevoie să-mi plătiţi voi pensie.

 

Un pensionar.

 

PS:

O rugăminte din partea publicului: făceţi-vă carnete de donator, să nu fiţi total inutili societăţii.

Hai, pa!

Share this post


Link to post

Mircea... tot pe mine ma vezi ? Unde ma vezi pe mine mistocar ?! Ce ti s-a parut c-am spus . Am mai spus ca dovada,foaia,chestia care o am este originala luata de la firma care pune folii omologate , nu este fals , are stampila in original ! Vrei sa faci ceva ?! Ori STERGI tot ce s-a scris pana acum , ori OPRESTI si sanctionezi userii care posteaza degeaba si raspund la niste intrebari pe care eu nu le-am pus. Am subliniat foarte clar singuru` lucru care ma interesa sa-l aud si anume "Ce se va intampla la Udriste?" atat !!! Voi cititi despre ce este vorba aici ? Daca intrebam "O fi bine sa merg tare,O fi bine sa incalc legea?" atunci dadeati raspunsurile astea,dar cand omu' intreaba una si voi raspundeti alta...gata no comment...

Share this post


Link to post

Sunt unele cazuri in care cateva posturi pe un forum nu o sa schimbe o atitudine, un mod de comportament. Cred ca aici este unul din acele cazuri (sau doua). Unii oameni pot invata decat singuri, din experienta.

Asa ca, va rog, ramaneti la subiect, raspundeti la intrebarea omului si sa terminam cu povestea asta.

Share this post


Link to post

Satori sau hai mai bine sa inchidem... cu viteza maxima :) )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...