Jump to content
Sign in to follow this  
WRS

Am Luat Amenda

Recommended Posts

Sa inteleg ca Cielo este masina de "macho" daca Matiz este masina de femeie? Toti cei care ti-am facut observatie aici, pe topicul asta, nu am facut-o din rautate si nu cred ca meritam sa fim luati la misto pentru asta. Oricum, tu intelegi ce vrei, faci ce vrei, dar sper sa nu ajungi vreodata sa inveti "the hard way" ca poate am avut dreptate. Gandeste-te ca poate unele din sfaturile astea, de care tu razi, provin din niste experiente mai putin placute, prin care nu ai vrea sa treci. Dar tu faci cum vrei..dar nu-ti bate joc si de viata altora man, nu merita.

Share this post


Link to post

@ nares Tocmai. Daca ar fi sa ma iau dupa ultimele posturi parca cine stie ce crima odioasa a comis, la naiba.

@WRS Nu iti iau apararea, doar ca mi se pare ca esti prea aspru criticat pentru ce ai facut aici. Intre timp am mai vazut si alte posturi in alte topicuri si sincer nu iti impartasesc parerile (Ma refer la faza cu biciclistul) dar ma abtin de la comentarii.

 

Oricum parerea mea ca va raciti oricum gura degeaba. Omul n-o sa se schimbe, puteti sa postati voi kilometri de posturi. Singurul mod de a invata ceva este din eventualele accidente evitate pe ultima suta de metri sau chiar facute. Asta v-o spun din proprie experienta, pana acum m-a ferit D-zeu de evenimente grave si am tras multe invataminte. Pacat este faptul ca unii nici macar nu-si dau seama ce au facut sau ce era sa faca.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post
Oricum parerea mea ca va raciti oricum gura degeaba.

 

Corect

 

Singurul mod de a invata ceva este din eventualele accidente evitate pe ultima suta de metri sau chiar facute.

 

Ma indoiesc. La cele evitate pe ultima suta de metri cel mai probabil ca va fi ceva de genul: "Ia uite ce prost si ala, era sa intru in el" sau "Ati vazut ce meserias sunt, am evitat un ultimul moment".

 

Eu am incheiat ce aveam de spus pe topicul acesta cu toate ca trebuia s-o fac mai demult.

Share this post


Link to post

@WRS 2 probleme;

1. folia de targ nu are nici o legatura cu folia agreata Llumar, au nuante diferite si caracteristici diferite. Spre deosebire de tine eu am pus folie Llumar ATR care are urmatorul mare avantaj, VARA reduce temperatura in masina cu 50% din cauza ca reflecta 99% din razele UV si a faptului ca e termo-reflexiva. O folie care are asemenea proprietati este normal ca are si un pret.

2. folia agreata RAR nu are numai acele abtibilde puse in geam, are si o hartiuta tipizata facuta in 3 exemplare din care un exemplar ajunge la RAR, dl politist poate verifica daca folia e agreata sau nu. Faptul ca tu ai un card plastifiat care scrie ca ai folie agreata RAR este egal cu ZERO, acel card nu mai este valabil, acum trebuie sa ai la tine acea hartiuta sau mai simplu treci pe la RAR si iti trece folia pe talon la OBSERVATII .

 

PS> Loganul 1.6 MPI nu are 90 CP, are fix 87 CP adica 64kw ...mai documenteaza-te .

Share this post


Link to post
Ma indoiesc. La cele evitate pe ultima suta de metri cel mai probabil ca va fi ceva de genul: "Ia uite ce prost si ala, era sa intru in el" sau "Ati vazut ce meserias sunt, am evitat un ultimul moment".

 

Eu am incheiat ce aveam de spus pe topicul acesta cu toate ca trebuia s-o fac mai demult.

 

Ai partial dreptate, sunt si de-astia care dupa ce o comit tot ei te injura si sar la bataie. Si ma jur ca daca mi se intampla vre-o data faza asta il zvant pe ala in bataie. Dar nu toti sunt asa. Totul tine de respect reciproc. Am avut si eu cateva faze la care dupa ce mi-am luat injuraturile de rigoare si am inghitit in sec umil m-am gandit toata seara la ce putea sa se intample mai rau. Nu are rost sa dau exemple.

 

Ce ma doare pe mine este ca si acest topic s-a transformat in vechea disputa Oldusers vs Newusers sau mai bine spus middleage people vs young people care se regaseste si pe alte topicuri din pacate, si in mare este cam aceeasi discutie care o are un copil cu parintele lui acasa. Eu inteleg, este dreptul parintilor si asa se face o educatie buna dar domnilor, acesta este doar un forum. Si mai stiu o vorba, cel mai destept cedeaza, sincer, domnilor mai in varsta, ma asteptam la mai mult din partea dvs.

 

Si acestea fiind spuse eu ma retragv dintr-o discuite inutila si care nu conduce la nimic bun sau constructiv.

 

PS. @Wrs Un sfat de la mine. Este o vorba "Faci ce vrei dar stii ce faci?"

Share this post


Link to post

Daca era vreun apropo subtil am doar 21 de ani si in cei 60-70k condusi pana acum am facut destule tampenii (mai mari poate decat cele discutate aici ) dar nu am ridicat uzul de fals la rang de virtute. ;)

Share this post


Link to post
... voi credeti ca merg mereu asa,merg doar in proportie de 90% tare :) )Atata timp cat va tineti banda, si mergeti cat mai pe stanga nu cat mai pe dreapta cum ar trebui este ok , va iau pe dreapta !

Aha. Si garda te-a luat pe la spate un pic :)

 

Sincer nu pot sa cred ca voi n-ati atins 100 prin Bucuresti ...poate n-ati mai circulat de mult timp noaptea.

 

Hai sa-ti spun care-i treaba, ca probabil nu stii unele lucruri pe aici. Printre noi sunt multi soferi buni si rapizi. Care merg cat permite drumul si in plus au eleganta sa nu jeneze sau irite pe altii in trafic, si nu simt nevoia sa se eschibitioneze. Daca ai vreun rezultat la vreo competitie ceva, pune poze.

Eu iti spun ca ti-o furi inclusiv si de la cateva fete de aici de pe forum daca ar fi de-o tura prin oras. Asa ca lasa cocoseriile astea, ca nu impresionezi pe nimeni aici.

Share this post


Link to post
...Ce ma doare pe mine este ca si acest topic s-a transformat in vechea disputa Oldusers vs Newusers sau mai bine spus middleage people vs young people care se regaseste si pe alte topicuri din pacate, si in mare este cam aceeasi discutie care o are un copil cu parintele lui acasa. Eu inteleg, este dreptul parintilor si asa se face o educatie buna dar domnilor, acesta este doar un forum. Si mai stiu o vorba, cel mai destept cedeaza, sincer, domnilor mai in varsta, ma asteptam la mai mult din partea dvs. ...

 

Este cam gresita conceptia ta. Intr-adevar educatia se incepe de acasa, dar degeaba faci educatie daca vin altii si lauda prostiile facute de copilul tau. Asa ... cam "lucrezi" degeaba, nu ti se pare? In alta ordine de idei, ne aflam pe un forum public si nu cred ca pe acest forum se incurajeaza ilegalitatile si "prostiile".

Referitor la disputa "middleage people vs young people", mai vezi si tu care e media de varsta pe forum. Middle age are o plaja destul de mare. Sau daca cineva e cu 10 ani mai batran e bosorog deja? ;)

 

P.S. Imi cer scuze pentru offtopic

Edited by BH ZNS

Share this post


Link to post

Imi aduc aminte de vremurile cand slalomam cu xenna pe vacaresti in viteza de 3 cifre care cred ca se termina in 30 sau 40 dar nu am vazut-o niciodata facand pe eroul pe aici. ;)

Edited by steph

Share this post


Link to post

Aha, am inteles. Problema nu este ca le facem, problema este ca ne laudam.

Nu am atacat pe nimeni la modul personal, dar mai exista vorba cu "te simti". Eu vorbeam la modul general.

Share this post


Link to post

Ca ne laudam si ca suntem convinsi ca e o mare realizare ce am facut ;) ... mai rau exista convingeri ca politia e nenorocita pentru ca ne sanctioneaza. Fac, stiu ca nu e bine, incerc sa ma temperez, daca sunt prins plec capul si asta e.

 

Aici vorbim de contraventii gen viteza etc nu de infractiuni gen falsuri ...

Share this post


Link to post
@WRS Nu iti iau apararea, doar ca mi se pare ca esti prea aspru criticat pentru ce ai facut aici.

Te inseli. Nu e criticat pt ce a facut. E criticat pt ca in loc sa recunoasca o gresala, persista in ea, ba mai si incearca sa-i convinga pe ceilalti ca de fapt asa cum face el e normal iar noi astialalti suntem niste babalici care nu putem tine pasul cu vremurile!

Share this post


Link to post
Si mai stiu o vorba, cel mai destept cedeaza, sincer, domnilor mai in varsta, ma asteptam la mai mult din partea dvs.

Păi... rând pe rând am cedat deja aproape toţi, că am constatat că e degeaba.

Share this post


Link to post

Dle Dj Dark nu trebuie sa fiti avocatul dlui WRS, sunt unii aici pe forum care au masini puternice si care nu braveaza si nu spun ca s-au luat in gura cu politia si ca folia de vitan e buna etc etc. Trebuie totusi sa ne vedem in lungul nasului si sa nu spunem in public ce prostii am facut . Fiecare din noi a facut cite o prostie in trafic DAR nu a scris pe forum acest lucru, se fac si abuzuri pe care le gasesti aci

Edited by BogdanG

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...