Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Poze cu modificari ale Kalos/Aveo

Recommended Posts

Trebuie sa fac sapaturi prin tonele de reviste de profil mai vechi pe care le am cred ca AutoPro (se chema la vremea aia) si crede-ma nu prea am chef acum, nu am zis chestia asta asa degeaba ,la momentul in care am citit asta am retinut-o. ( a fost unul din motivele pt care mi-am dorit Cielo !!! ) :) >-

Share this post


Link to post

Nicio problema ! sunt foarte rabdator, poate dura oricat , dar...sa nu uiti, te rog mult .

Share this post


Link to post

asta am gasit-o pe net , se pare ca e de la un tuning show.

post-285-1168168036_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Jentile sunt ca ale lui Dinoc, daca nu ma insel. Mai e si coborata. Nu arata rau.

Share this post


Link to post

Asta-i al meu ( ma rog, al sotiei :) ) : sunt Oz-urile de 15 inch , care le-am avut pe fosta Nubira.

 

PS> n-am apucat sa-i cumpar H&R-urile inca (ma rog era s-o incurcam cu un tuner "mare" local la care platisem avansul dar marfa ... puaza, Satori stie ... noroc c-am recuperat banii pana la urma) oricum ... sper sa se intample in curand, caut alt furnizor.

PS2> Strutbar-ul este montat si-si face bine treaba ;)

post-485-1168192569_thumb.jpg

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Sper sa va placa in mare parte...

post-851-1171048004_thumb.jpg

post-851-1171048014_thumb.jpg

post-851-1171048021_thumb.jpg

post-851-1171048030_thumb.jpg

post-851-1171048048_thumb.jpg

post-851-1171048057_thumb.jpg

post-851-1171048073_thumb.jpg

post-851-1171048085_thumb.jpg

post-851-1171048091_thumb.jpg

post-851-1171048103_thumb.jpg

Share this post


Link to post

folie omologata (doar pe spate :P ), pleoape din fibra, jante Wolfrace Street Mantis 17'' cu 7, stopuri negre speed fantasy, subwoofer Magnat ultra 300 + amplif Mutant 300W.

 

Urmeaza LCD (deja cumparat), camera retrovizoare, amortizoare sport, stroboscoape si xenon.

pic559001go0.jpg

Edited by Figaro

Share this post


Link to post

Fain!

Da' cum te descurci cu gropile?! Ca nu de alta, nici la tzoacla nu le am asa caucioacele.

n.a.: tzoacla = bicicleta :D .

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

...

Da asa e... gropile mai merg sa sti, ma omoara linile de tramvai

Edited by tolin
sters citare inutila mai lunga decat informatia utila

Share this post


Link to post

Schimbare de plan...sau mai de graba de jante si spoilere :) Asa va arata..sper :) )

 

cvyue3.jpg

 

pareri? :->

Edited by Figaro

Share this post


Link to post

Ochioasa rau culoarea, eu insa as pune jante cu minim 2 unitati mai mici :)

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

alea din poza sunt echivalentul a 17'' sunt mari?? :) ) jante pe 15 erau in original si guma de o palma. Stiu stiu drumurile noastre dar vorbim de tuning aici. Asa ca jante mari si suspensie sport ca sa fie tare in amortizoare si joasa.

 

p.s. care-i faza cu culoarea?

Share this post


Link to post

Pune o poza sa vedem de cat sunt jantele, dupa ochiul meu neformatat sunt de minim 19 :) )

 

oaches=frumos, aratos

Share this post


Link to post

ok am inteles. cum sa-ti explic eu...am masurat pe masina mea pana unde ajung jantele de 17 cu cauciuc de 35 si pana acolo le-am pus si in poza asta.

Share this post


Link to post

Cel mai bine e sa gasesti de undeva sa imprumuti niste jante si sa vezi cum merge :)

Si eu am pus de 18 si mergea ca o roaba :) )

 

(ramana la pararea ca sunt prea mari, dar tu o sa vezi singur daca e asa sau nu)

Share this post


Link to post
Schimbare de plan...sau mai de graba de jante si spoilere :) Asa va arata..sper :) )

scuze de :o fftopic: , "figaro", cu ce program faci tu tuningul? ca este foarte reusit...

Edited by bogogica

Share this post


Link to post

photo shop...

Share this post


Link to post

Aveo 2008 in virtual tuning

chevy%20nou.jpg

gangsta

Share this post


Link to post

Naspa ... nu avea skill baiatul ...

Share this post


Link to post

...Eu stiu ca gusturile nu se discuta... dar chiar place cuiva "creatura"? Parca i-ar fi sarit pivotul... parerea mea!

Share this post


Link to post

E "impresionista", nu trebuie sa o iei ca atare. Cred. :D

Share this post


Link to post

Ce se face in virtual tuning nu inseamna neaparat ca trebuie sa se poate aplica si in realitate.. e doar asa ca chestie.

Share this post


Link to post

sal,

imi spune si mie cineva o firma de tuning care are ceva ptr aveo sedan(atat motor cat si chestii exterioare)... si btw, dak as pune jentzi de sa spunem 17, nu se strica directia? uhmmmm...aaaa da si...merita sa pun turbina p 1.4 16v?

Share this post


Link to post

Nu te supara- insa nu era mai bine sa-ti fi luat alta masina, mai puternica, mai buna? Turbina= adio garantie motor. Jante mai mari: adio garantie la suspensie si probleme cu politia.

Si inca ceva: incepe propozitiile cu litera mare si nu mai folosi limbaj Irc.

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...