Jump to content
Sign in to follow this  
Satori

Poze cu modificari ale Kalos/Aveo

Recommended Posts

Nimic din ceea ce nu se stia deja. Nu sunt noutati.

Share this post


Link to post

Pai bun atunci eu pot sa imi pun folie si daca am autorizatie si pe fata "gaboru" nu are cum sa imi ia talonul din moment ce nu are un aparat special de masurare a opacitatii corect?

Edited by hoitshef

Share this post


Link to post

Si daca te opreste un control de la ARR ce faci?

Share this post


Link to post

Mai rare sunt controalele de la ARR... asta e daca te opreste te opreste iti ia talonul si asta e ... mult mai frecvente sunt controalele "agentilor"... (Matrix) :) )))

Share this post


Link to post

Nu stiu ce a fost pe ei saptamana asta insa in Pitesti am vazut ARR-ul in fiecare zi. Mai ales la Vama Pitesti (aviz "amatorilor").

Share this post


Link to post

... urat ... sper sa nu ii apuce si in bucuresti :D

Share this post


Link to post

Am auzit si eu ca nu se mai elibereaza autorizatii pentru foliile puse pe geamurile fata.

Edited by Razv

Share this post


Link to post

Deci pana la urma nu prea ai cum sa fii legal cu folii pe fata? chiar si de alea 30% opacitate...

Share this post


Link to post

Si fata de ceea ce zice andrei as adauga:

ARR= Autoritatea Rutiera Romana

RAR = Registrul Auto Roman.

Primii controleaza diagrame, rovignete si incarcaturi la camioane, ceilalti se preocupa de starea tehnica. Asa ca nu mai raspanditi basme ok ;)

In plus, despre folii si geamuri ionizate se discuta in alta parte.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Scuze Mircea. Le-am confundat eu denumirea. Opreau masinile, mai ales pe cele vechi, si le verificau de noxe, pozitia farurilor etc, dar sunt dotati si cu niste "jucarii" prin care pot verifica opacitatea geamurilor.

Share this post


Link to post

Colega >.hoitsef<!!.Sti pe cineva care a pus folie antiefractie (repet antiefractie nu pentru inchiderea culorii la geamuri ci pentru a nu intra in masina ).Daca stii te rog da cateva lamuriri .

Share this post


Link to post
Colega >.hoitsef<!!.Sti pe cineva care a pus folie antiefractie (repet antiefractie nu pentru inchiderea culorii la geamuri ci pentru a nu intra in masina ).Daca stii te rog da cateva lamuriri .

 

 

Eu ma refeream ca nu se mai da autorizatie pe fata pentru foliile ce inchid culoarea nici macar pentru cele de 30% opacitate ( care ma rog practic sunt transparente).. Asta era ideea ... pentru cele antiefractie este posibil sa se dea nu stiu sa iti spun tocmai de aceea am postat ca sa aflu.

Share this post


Link to post

Am montat si niste ornamente pasaje roti.

Ce parere aveti?

post-6875-1211908926_thumb.jpg

post-6875-1211909104_thumb.jpg

post-6875-1211909120_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ajuta la ceva ornamentele alea...sau sunt doar de estetica?

Share this post


Link to post

Niice...

Mai ales că ai şi şorţuri de noroi!

Cât şi de unde????

Share this post


Link to post

Si pe mine ma intereseaza. Baga detalii. Se prind in/cu ceva?

Share this post


Link to post

@samyx Ai pus vaselina intre tabla si plasic?

Share this post


Link to post

Hai, omule, ce faci?

Arunci piatra în baltă şi ne laşi ca nebunii??

Share this post


Link to post
Ajuta la ceva ornamentele alea...sau sunt doar de estetica?

 

Cei de la dacia le pun pe logan pt ca sare vopseaua pe marginea aripii de la antiderapantul(iarna) si de la pietrisul ce se gaseste din belsug pe strazile noastre.

 

@samyx Ai pus vaselina intre tabla si plasic?

nu am pus nimic. Nu cred ca e nevoie.Tabla era intacta cand le-am montat.(m-am gandit ca daca nici la logan nu se pune nu cred ca e nevoie).Mizerie nu are cum sa stranga pe ntru ca o spal cel putin o data pe saptamana sau chiar mai des la serviciu.(Se vede in poza 3 pompa de spalat :D )

Edited by samyx

Share this post


Link to post

Bun aşa.

Şi de unde şi cu cât, nu ne zici?

Share this post


Link to post
Niice...

Mai ales că ai şi şorţuri de noroi!

Cât şi de unde????

Nu am dat bani pe ele. Le-am "procurat" de la uzina. Sunt de logan de fapt :) .

 

Si pe mine ma intereseaza. Baga detalii. Se prind in/cu ceva?

 

Sunt prevazute cu un strat adeziv si mai au si niste cleme de prindere care din pacate nu se pot folosii pentru ca sunt pentru alta masina.dar se fixeaza forte bine si fara cleme.

Share this post


Link to post

Ei, bravo. Nu e rea ideea, daca ai prieteni "procurori". Poti pune o poza si sinspre roata spre marginea aripii? Sa vedem cum sunt prinse.

Share this post


Link to post
Ei, bravo. Nu e rea ideea, daca ai prieteni "procurori". Poti pune o poza si sinspre roata spre marginea aripii? Sa vedem cum sunt prinse.

 

O sa pun dar nu se vede nici cu ochiul liber, cu aparatul foto sigur nu o sa se vada nimic.

 

dupa cum am scris mai sus sunt lipite practic de marginea aripii.

 

P.S. In foto se vede cum vine pe masina originala

post-6875-1211920287_thumb.jpg

Edited by samyx

Share this post


Link to post
Cei de la dacia le pun pe logan pt ca sare vopseaua pe marginea aripii de la antiderapantul(iarna) si de la pietrisul ce se gaseste din belsug pe strazile noastre.

Si nu sunt sanse sa apara rugina sub ele?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...