Jump to content
Sign in to follow this  
iuzar

Dacia Logan (fosta X90)

Recommended Posts

Eu asa parchez in fiecare zi ...ca deh ..m-am saturat sa-mi gasesc oglinda pe jos :) ) si inafara de 2 jante indoite nu am patit nimic .

Share this post


Link to post
Cum e dom'le cu fuzeta, ca tot nu m-am lamurit ?

Din poza aia,nici eu nu m-am lamurit!Si sa zic si de ce:

-distanta intre roata si aripa(in partea de sus)e mult mai mica decat e normal;

-la o "privire" mai atenta si o albire a pozei nu se vede in partea din fata(asa cum ar fi normal)etrierul ci rotula de directie cu capatul de bara,care sunt situate in spate,deci roata aia e "montata" invers;

-oricat ar fi el de mare discul de frana,cu jantele de aluminiu tot ar trebui sa se vada lumina mai multa,ceea ce nu prea este;

-ar trebui sa aiba si o planetara extensibila ca sa mai ajunga roata aia pe bordura,in situatia in care botul masinii e cam departat de bordura.

Poate ne zici si noua sursa pozei ;) .

Edited by osirus

Share this post


Link to post
Poate ne zici si noua sursa pozei ;) .

 

Desigur. DaciaClub.

Share this post


Link to post

Maaaare portbagaj :dizzy:

logan_fiare_vechi_copy.jpg

Share this post


Link to post

VAXXi, nu ai vazut bine, alea sunt lansatoare de rachete ! E vorba de Logan, varianta militara ! :D

Share this post


Link to post

Aha ...deci varianta break va fii un lansator de rachete balistice =))

Share this post


Link to post

Pai e pierdut din start. loganul are portbagaj mai mare, consum mai mic, scaun mai ridicat, (insert number of) stele la ncap superior, se vinde mult mai bine in romania si se poate continua.

 

"Se stie" ca loganu e mai bun decat orice, a batut chiar si bmw/mercedes.

 

PS Cred ca tot threadu asta poate fi mutat la Cafenea/Bancuri deoarece on-topic-ul s-a pierdut acum multa vreme...

Edited by hawkeye

Share this post


Link to post

Dupa cum arata as zice ca e modelul cel mai scump acum sper sa nu ma insel dar macar putea sa cumpere un portbagaj de la Dacia Logan nu unul ordinar din targ ... restul las la aprecierea voastra oricum eu unul nu am o parere foarte buna despre logan si cred ca asta nu se va schimba nici peste 100 de ani

Share this post


Link to post

Nu intelegi. Logan este ieftin. Cum sa cumpere un portbagaj scump cand poate sa cumpere unul ordinar/ieftin din targ?

Share this post


Link to post

hawkeye eu ziceam ca e cel mai scump din toate variantele de logan nu ca ar fi scump desi cat dai atat face scuze da nu ma mai pot abtine cineva a zis odata daca as avea 7000 de Euro sa imi bat joc de ei mi-as lua Logan concluziile le trageti voi ...

Share this post


Link to post

Pai uite ca ai si poza care confirma spusele tale de mai sus :D

Oricum din cite vad eu prin Bucuresti oricum loganul este luat la misto chiar de posesorii lui ...la nici un alt model nu am vazut atita kitch ...ca la LGN .

Share this post


Link to post

Sincer, nu intelegem, daca ai folosi vreun semn de punctuatie poate...

 

 

PS: Putem reveni on to-pic? :-W

Share this post


Link to post

Si cea mai mare lipsa de elementar gust mi se pare montarea de praguri false sau cum s-or chema, atat pe laterale cat si la spate + eleron.. senzatia de inaltime frizand odiosul si lipsa echilibrului.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Ca idee , duminica a avut loc in parcarea Carrefour Ploiesti un concert , nu are imp cine a cantat.

Ce vreau sa spun e ca in jurul orei 7 un Logan cu capota ridicata bloca intersectia ( pt cei ce cunosc) de langa Peco MOL .

Chiar nu a fost nimeni ( din ploiesteni)?

Faza a fost vazuta de sora-mea dar din pacate nu a facut nici o poza .

Ce o fi patit saracu?

Edited by body

Share this post


Link to post
Oricum din cite vad eu prin Bucuresti oricum loganul este luat la misto chiar de posesorii lui ...la nici un alt model nu am vazut atita kitch ...ca la LGN .

 

Pai, nu e luat la misto. Lor chiar li se pare cool si interesant ceea ce au facut la masina. Iar cei cu loganuri cu geamuri negre sunt chiar super meseriasi si pot lua cu success locul pejo-ului 407 din reclama cu "toys".

 

E o isterie la scara larga acest logan.

Share this post


Link to post

Credeam ca numai eu am observat chestiile astea, ma bucur ca mai exista si altii :D

Share this post


Link to post
Ca idee , duminica a avut loc in parcarea Carrefour Ploiesti un concert , nu are imp cine a cantat.

Ce vreau sa spun e ca in jurul orei 7 un Logan cu capota ridicata bloca intersectia ( pt cei ce cunosc) de langa Peco MOL .

Chiar nu a fost nimeni ( din ploiesteni)?

Faza a fost vazuta de sora-mea dar din pacate nu a facut nici o poza .

Ce o fi patit saracu?

 

 

Si ti se pare asa iesit din comun sa se strice o masina?

Stiti, ma uit ca a luat ferrari-ul lui Gabi Popescu foc pe autostrada si n-a zis nimeni nimic despre el. N-a facut nimeni misto, nu a zis nimeni "cum e posibil sa dai sute de mii de euro pe o masina si sa ia foc"

Dar daca ar fi luat foc un logan, toata media ar fi fost invadata cu titluri de genul: "logan - bomba pe 4 roti".

Share this post


Link to post

Era o constatare maestre , dar tu nu ai priceput !Si e vorba si de faptul ca individul nu catadicsea sa o mute in afara carosabilului , daca tot era terminata. :D

Share this post


Link to post

cred ca l-a lucrat cineva pe gabi popescu, pentru ca nu mai exista nici un alt Ferrari care sa fi explodat

sau omu a crezut ca are cutie automata si mergea in treapta I =)) cum a fost un american in ungaria intr-un citroen si a mers nu stiu cati zeci de km pana s-a topit mai tot pe la compartimentul motor

Share this post


Link to post

Matizel, basmele in alt topic da? Aici discutam de logan exclusiv. Ferrari are cutie secventiala, care nu te lasa sa mergi in treapta 1 cu turatii astronomice. Back on topic!

Share this post


Link to post

Sigur este un lgn Ambiance sau preferance asta ca fapt divers,are masca fata fara tabla pe ea , dar oricum omul este cu capul, nu asta voiam sa va spun, vrau sa va intreb ce parere aveti de motorul 1,6 16v care zic unii ca va aparea, deocamdata este zvon,( parca are 107 cp) pe brek sau furgon ce dracu o iesi pina la urma si tot zvon 1,5 dci de 80 cp.

Share this post


Link to post

Pai nu o sa fie si pe berlina???

Share this post


Link to post

Am intrat si eu un pic pe forum la dacia sa vad cam ce probleme au Logan-urile si surpriza:

"Mie mi-au schimbat cablul de acceleratie. Aceleasi simptome. Cred ca si cel de ambreiaj incepe sa se duca... Am ~ 5500 km, e cam devreme. Dacia, ce sa-i faci!"

Cam nasol la Matiz am vazut ca pe la 30.000 se poate rupe sau pot aparea probleme de genul asta.

Si am mai vazut un mesaj interesant "si mie mi-au gresat cablul cand am fost la revizie ... alta viata" ce oameni inconstienti cred ca printr-o simpla gresare au rezolvat problema dar in realitate se pot trezii cu cablul rupt intr-o depasire, Doamne fereste. Asta e cand nu te pricepi mai bine te interesezi la 100 de persoane decat sa te bazezi pe increderea mecanicilor din service care nu prea au habar saracii, se lucreaza tot ca acum 30 de ani, deh Romania

Share this post


Link to post

"""Eu am platit la 15000 km 170 RON adica aproximativ 52 euro.

Problema nu e la revizia de la 15000 cand costul e foarte bun si nu se taxeaza manopera, problema e de la revizia de 30000 km cand am platit 470 RON si de la 30 000 km in sus si faptul ca nu ne vom mai incadra in cei 300 euro pana la 100 000 km cum au spus initial (acum am auzit ca au trecut 600 euro pana la 100 000 km). """

Cam asta e realitatea cu Dacia Japca aaa Logan :mrgreen: .

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...