Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Care 2? Una singura din vina mea! Maine dimineata am interviu la 10:30, dar asa cum sunt eu mai pesimist pun raul in fata.

Share this post


Link to post

Tinem pumnii! Pana atunci bucura-te de concediu :P

Share this post


Link to post

Va multumesc mult pentru sprijin, sper sa fie bine.

Share this post


Link to post

Accident F urat azi-noapte, pe strada din spatele McDonalds-ului, unde un pieton ce traversa strada in fuga si neregulamentar a fost lovit in plin si proiectat intr-o masina ce circula din sensul opus, prin parbrizul acesteia. A murit pe loc. Poze am, dar nu le voi pune, din motive evidente. Masina care l-a lovit era un Passat iar cea in care s-a infipt era un Ford. Imagini dezolante, creier peste tot prin Ford si pe langa. Cei din Ford, din cate am inteles au fost mai mult socati, decat sa fi suferit ceva leziuni, dar oricum ... oribil accident. RIP !

Share this post


Link to post

De ce nu? Poate pe viitor toti cei care o sa vada pozele o sa se asigure de 2 ori inainte sa traverseze in fuga strada.

Share this post


Link to post

Si eu zic ca ar fi bine sa le postezi ...

Share this post


Link to post

Pozele prea dure nu se posteaza. Editeaza-le prin blurare pe zona sensibila. Altfel vor fi sterse.

Share this post


Link to post

cine vrea neaparat sa le vada cred ca le poate cere pe PM, pe mail, etc, nu? :-?

Share this post


Link to post

Fotografie socanta! Nu te tine? Nu o deschide!

 

 

post-2582-1184766987_thumb.jpg

Cred ca e destul de decenta poza ... sa vedem si parerea moderatorilor. Din pacate pt cei care mi-au dat PM, nu am mai pastrat pozele cu ramasite ... sorry

Share this post


Link to post

In timp ce eram la Ilioara, la examen, un Iveco a parcat cu spatele pe masina mea.

Pagubele mele, la prima vedere: bara fata, far stanga, semnalizatoarele (s-au rupt prinderile), masca, posibil aparatoare de noroi de la aripa.

Faza misto este ca nimic din metal nu a fost atins, aparent.

Omul a stat vreo 40 de minute acolo pana am venit eu. Surprinzator rau pentru mine.

Share this post


Link to post

@Alinutz

Bleeeeeeeeeeeeahhhh mi-ai stricat ziua. :spumelagura:

 

@Satori

Bre, suntem in B. Nu degeaba zic eu ca lumea e mult mai civilizata pe aici decat prin alte parti. Imi pare rau sincer de ce a patit masina ta. :rolleyes:

Share this post


Link to post
@Alinutz

Bleeeeeeeeeeeeahhhh mi-ai stricat ziua. :spumelagura:

 

Imi cer scuze, dar mi s-a parut cat de cat acceptabila poza. Pt cei care mi-au trimis PM, NU MAI AM ALTE POZE. Intr-un exces de scarba/greata etc am decis sa pastrez decat pe aceasta.

edit : Nu era nimic placut de vazut, decat niste oameni inghesuiti care calcau pe niste ramasite de creier ... mi s-a parut prea sadica poza sa o mai pastrez pe calculator ... si cred ca multi imi dau dreptate ... si sorry celor care i-am dezamagit, ne mai avand ce sa le trimit ...

Edited by Alinutz

Share this post


Link to post

Am vazut si la Tv stirea :|

Share this post


Link to post

Trist dar adevarat suntem in romania si se intampla o gramada de astfel de lucruri fie din vina pietonilor fie din vina conducatorilor auto.

 

Alinutz ceva de genu am patit si eu acum un an de zile bine fara asemenea consecinte... Coborand pe bul Saturn din BV foarte cald afara un mos sa apucat sa treaca strada l`am claxonat sa oprit pe mijlocul strazii am redus dupa care brusc mosul s-a apucat iar de trecutu strazi.. noroc ca nu aveam viteza si am reusit sa opresc masina in timp real iar saracul mos duar mi`a luat praful de pe capota masini. cand m`am dat jos la el sa vad daca are ceva mosul s`a ridicat de pe capota si a plecat mai departe. mi`a dat ceva emotii atunci...

Share this post


Link to post

Daca ziceai ca trimiti pe pm nustiu ce reclama/poza cu flori/masini/femei nu se ingramadea nici dracu sa-ti dea mesaj.

Asa pt o chestie oribila o gramada au trimis pm uri.

Share this post


Link to post

:) eh, nici chiar asa

Share this post


Link to post

Alte poze de la Filaret. Eu am vazut pe unu care dadea declaratii si politistul ii zicea ca domne n-ai avut 50-60 ci 90-100. Cred ca ala era soferul.

post-109-1184934820_thumb.jpg

post-109-1184935044_thumb.jpg

Share this post


Link to post

In aceasta seara taica`miu a avut accident cu cielo din 2005 LPG pe autostrada bucuresti pitesti

 

Rula pe banda 2 in fata avea un megane care a franat brusc taica`miu a calcat frana , cica s`a oprit in mai putin 2 metri de el , din spate a venit conserva de logan si POC ! Masina este facauta praf pana la LPG din fericire nu l`a atins , din lovitura a ricosat si in fata lovind putin megane`ul si parapetul ce desparte sensurile , s`au rupt ambele scaune fata de la impact volanu` s`a indoit ... masina cica efectiv s`a indoit ... s`a indoit plafonu` de la impact stalpii s`au miscat si usile nu se mai inchid nici una ... ! o sa revin cu niste poze ! acum intrebarea mea este daca voua vi se pare normal sa se faca in halu` asta ? ?! adica sa se indoaie toata masina de la un impact in spate ... oare chiar asa de prost stau cielo`urile ?! e boala doar la astea noi ?! astept mesaje cu pareri si povestioare daca mai stiti ceva asemanator ...

Share this post


Link to post

Cielo ... da, spatele este punctul ei nevralgic.

Share this post


Link to post

da, dar sa se strambe toata masina... aici mi se pare f ciudata faza ...in fine abia astept s`o vad !

Share this post


Link to post

Asta-i avantajul sedanurilor cu portbagaj mare, iti intra multe in el si cand intra un alt vehicul in el, se desface ca un geamantan.

Share this post


Link to post

mda deci sa imi feresc cielo`u de tantalaii care imi cauta funduletu masinii :) ))

Share this post


Link to post

Cel mai recent accident in lant de pe A2 a adus pe sticla o imagine a unui Cielo in care n-as fi dorit sa ma aflu, nici macar pe locurile din fata. Si n-a fost lovit de o "nuca tare".

Share this post


Link to post

Intamplare de asta seara:

- pe langa Pta. Domenii, un grasan mergea caraghios pe un ATV. La stop vrea sa-mi arate ce poate si "face" un drift in urma caruia s-a trezit cu ATV-ul peste el :D

 

S-a ridicat si l-a pus pe picioare, nu patise nimic.

Share this post


Link to post
Asta-i avantajul sedanurilor cu portbagaj mare, iti intra multe in el si cand intra un alt vehicul in el, se desface ca un geamantan.

 

Sa fi fost un matiz sau un tico?! cica ar fi avut aproape 100 km/h loganul ,maine pun pozele ...sunt probleme cu asigurarea ca vina n`a fost a lui taica`miu si casco nu acopera decat daca esti vinovat, ca sa mi`o repare pe rca sau sa`mi dea banii trebuie dat cel cu loganu` in judecata ... stim si noi ca procesele dureaza ani ... in fine ce`o fi o fi , bine ca au scapat cu vanatai si doar atat . A si tipu` din logan a recunoscut ca admira peisaju` si nu l`a vazut ... toate astea din vina unui taran prost care traversa autostrada ... i`a fost lene sa mai mearga 300 metri pana la pod... cineva din fata s`a speriat si a calcat frana si tot asa.Am si eu boala vitezei si de maine cred ca o s`o las mult mai usor cu viteza si riscurile la volan...

Edited by Mircea
Nu mai folosi limbaj irc!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...