Jump to content
Sign in to follow this  
SORAN

Accidente... vazute sau suferite

Recommended Posts

Care dintre voi a mai vazut Jeepu` ala intrat in podul de la Eroilor?

S-a facut zob, cred ca avea o super viteza berbecu`!

Nici pana azi n-au reusit sa-l scoata de acolo, am observat ca erau niste tevi desprinse de sub pod, putin mai lipsea sa plonjeze in Dambovita.

Share this post


Link to post

Ce masina a fost asta?

post-100-1151925323_thumb.jpg

Share this post


Link to post

pare un vw...sau fiat

Share this post


Link to post

E un Vw Lupo. Mai bine zis...era...

Share this post


Link to post

:o fftopic:

Din pacate pentru el, a fost un Fiat Uno :D

Share this post


Link to post
La stiri au zis ca din primele cercetari, Loganul a avut viteza mare, a iesit in curba pe contrasens, s-a tamponat frontal cu Matizul, iar Loganul s-a rasturnat :o , pasagerii fiind aruncati prin geamuri @-)

 

Femeia care a scapat cu viata din matiz este in continuare in spital in stare destul de grava. Sufera tot felul de interventii chirurgicale foarte costisitoare ca sa nu mai vorbim de trauma psihica. Cum ar putea ( in mod legal, desigur) sa obtina compenastii materiale sau daune, avind in vedere ca soferul Loganului a murit si ea nu stie nimic despre familia lui. E de mentionat ca cei doi morti dim Matiz erau tatal si logodnicul femeii care a scapat cu viata.

Share this post


Link to post

am reusit sa prind(partial) si jeepu` de la eroilor...asta seara nu mai era

post-2323-1151952303_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Astazi pe la 17:20.. accident chiar in fata mea, la Parcul Gradina Icoanei. Un Cielo a lovit o Solenza taxi care nu a cedat prioritatea desi avea indicator - deh, ala e pentru fraieri - cea din urma fiind serios avariata. Din ce am vazut nu au existat victime, la Cielo avariile erau minore (suport numere si spoiler spart, nu cred ca ajunsese la radiator pentru ca arata destul de bine), Solenza... vai si amar :(

 

LE: am vazut si eu Jeepul de la Eroilor dar nu am reusit sa-mi imaginez cum a ajuns acolo

Edited by pixelconscious

Share this post


Link to post

Gasita lovita in parcare, Joi la serviciu, aripa spate infundata cand 3-4 cm, luata vopseaua cam 1 cm ... urme ramase de vopsea galbena ... oare o fi fost un taximetrist?

 

O sa imi gasesc timp zilele astea sa trec pe la Politie Accidente Usoare, sa declar si dupa sa ma duc poate mi-o fac in cateva zile la casco ...

 

Injuraturile au trecut ...

Share this post


Link to post

Cine stie cum sa rasturnat Loganul din intersectia Timisoara cu Vasile Milea? era un Logan intre sinele de tramvai pe iarba rasturnat si nu imi dau seama cum a putut sa ajunga acolo!?

Share this post


Link to post

:o fftopic: O fi sarit vre-un Elan din curtea vre-unuia de pe acolo ... =))

Share this post


Link to post

Ce se intampla cand doi idioti se intilnesc pe o autostrada? :mda:

 

Sa fiu mai specific: Ce se poate intimpla cand un idiot care considera normal sa isi plimbe cireada de vaci pe autostrada, se intilneste cu un alt idiot care, in loc sa se uite la drum, se uita intre cracii blondei platinate din dreapta lui? X(

 

Va spun eu! Oameni nevinovati ajung in spital, masini sunt distruse...

 

Tara de rahat, cu oameni de doi bani X( X(

 

PS. Povestea s-a intimplat astazi la prinz, pe vechea autostrada Fetesti-Cernavoda...

post-17-1152469111_thumb.jpg

post-17-1152469118_thumb.jpg

post-17-1152469125_thumb.jpg

post-17-1152469132_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Nu vad eu bine sau este un matiz din clubul daewoo?

Share this post


Link to post

Se pare ca da, dar pe la intalniri nu l-am vazut, numarul nu-mi spune nimic...

Share this post


Link to post

Pegasus, tot de pe forum, tot in acest w/e, a avut o intalnire de gradul 0 cu un manz lasat liber de un copil, exact in fata masinii sale. Am inteles ca s-a intamplat pe langa Slobozia. Masina pare ok iar manzul si copilul au disparut de la locul accidentului fiind transformati de politisti intr-o creanga.

 

PS: Nu va mai mirati de accidentele intamplate pe autostrada, nu stim sa mergem pe ea. INTOTDEAUNA, daca sunteti ultimul in coloana ce franeaza, dati avarii, eventual si lampi de ceata aprinse, daca conditiile de vizibilitate favorizeaza acest lucru. Va va salva de berbeci.

Share this post


Link to post

Nu numai pe autostrada e valabila chestia cu avariile, ci in orice situatie in care e posibil ca cel din spate sa nu fie "pe faza".

Share this post


Link to post

OOO nu-mi spune ca e verisoara.. :( :(

Share this post


Link to post

Sebian, e @sppdygonzales?? Pasagerii au scapat ok?

Share this post


Link to post

Nu e nici verisoara, nici speedy, e fosta mea prietena :( Matizul e terci, caroseria a fost deformata in asa hal incat nu se mai deschideau portierele. Soferita e cat de cat ok, cu o fisura de clavicula (de la centura), pasagerul din dreapta are ambele tibii fisurate si muschii zdrobiti la picioare. Cel mai rau a fost de tipa din spate, care nu avea centura si s-a izbit cu capul de tetiera scaunului din fata si vro 3-4 ore a fost inconstienta. Salvarea i-a dus la spitalul din Fetesti insa aia de acolo au zis ca nu au de nici unele (nici macar un tomograf) si i-a trimis pe cei doi, raniti mai serios, cu salvarea la spitalul din constanta. Acum sunt ok amindoi, si-a revenit si tipa din comotie, insa mai ramine in spital pentru observatie. Matizoiu a fost dus pe rampa in ctza si va intra azi sau maine pe mainile Arrow cred.

 

@satori: febletea ta e ok, are doar umarul sting pus in fasa elastica...

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Sa va povestesc ce am patit aseara pe soseaua de centura a capitalei n-as mai sta in ea. Mergeam dinspre Popesti spre Glina iar la volan era prietena mea doarece subsemnatul era aghezmuit bine :D In curba aceea magnifica stanga la iesirea din Glina un TIR-ist imbecil incarcat cu nu stiu ce masini noi ne-a depasit pe linie continua, din fatza venea o masina si ce a zis soferul din Salaj al TIR-ului hai mai bine sa ma bag peste fraierii din Matiz; a tras fata mea dreapta cat se putea, bine ca nu a franat ca in spate ne mirosea esapamentul un Astra si cand credeam ca am scapat porcu ala cu TIRu a maturat cu aparatoarea rotii spate oglinda stanga a Matizoiului. Dupa ce a trecut sperietura am ramas surpris ce rezistenta a fost oglinda ca nu s-a spart, nu s-a rupt are numai cateva zgarieturi. Deci va recomand dragilor cu caldura EMIGRAREA intr-o tara bananiera fara masini. Asta ca sa nu va mai spun cum se depasesc TIR-urile in Huedin in curba si daca nu era criblura si era sant ca in alte zone minunate ale tarii noastre acu nu mai puteam scrie deloc :-S

Edited by Matizel

Share this post


Link to post

Cu numarul tir-ului si oglinda zgariata (si cu povestirea intamplarii) la politia rutiera.

Poate dai peste vre-unu mai suparat si il baga la fuga de la locul accidentului (lasand la o parte depasirea pe linie continua si toate cele).

 

Bine, asta trebuia sa faci instant la 112 ca sa-l prinda in timp ce "fugea".

Share this post


Link to post

Subscriu la ceea ce a zis @hawkeye. Am patit o situatie asemanatoare , dar in loc de TIR era TAXI, in afara orasului la 90km/h, sotia la volan, ajuns in dreptul nostru si tras violent volan dreapta.In acel moment am "urlat" sa calce frana si am tras de volan dreapta pana am iesit de pe carosabil, pana la marginea unui sant adnac de 40-50 cm.In sec 2 am sunt la 112, si in aprox 40 min am fost sunati de politia locala cum ca respectivul a fost oprit in trafic si suntem asteptati la Politie pentru declaratii.

DECI, 112 FACE MINUNI(scuze de caps blocat).

Share this post


Link to post

nu neaparat in 100% din cazuri, dar in majoritatea cazurilor politia chiar face ceva contrar conceptului popular de "gabor in intersectie care mai mult incurca".

 

for example (mie mi s-a parut stupid dar oricum), dupa 6 luni de la o declaratie de gasit oglinda sparta in parcare (pentru asigurari) m-au chemat ca "reclamant in dosarul penal nr. ..." sa ma intrebe daca vreau sa ma judec cu un aurolac care l-au prins aruncand cu pietre prin zona mea.

Share this post


Link to post
Povestea s-a intimplat astazi la prinz, pe vechea autostrada Fetesti-Cernavoda...

Am primit si veridctul de la asigurari :mda: Socul a fost atit de puternic incat a mutat caroseria de pe sasiu si degeaba o repara pentru ca nu va mai fi masina...asa ca...Dauna Totala :mda:

post-17-1152555840_thumb.jpg

Edited by Sebian

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...