Jump to content
Sign in to follow this  
zalmoxis

Politica Fratilor

Recommended Posts

Ai dreptate, imi recunosc greseala de a nu-mi fi stabilit concluzia inainte de inceperea analizei surselor si parerilor.

  • Like 1

Share this post


Link to post

N-am ajuns sa-mi mestece ideile un nimeni platit de catre un inculpat !

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ce frumos numara Anastase voturile in Parlament :) Am o presimtire ca tot asa s-au numarat si la Paris iarna trecuta ...

Share this post


Link to post

N-am ajuns sa-mi mestece ideile un nimeni platit de catre un inculpat !

 

Nu te uiti la Realitatea?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu te uiti la Realitatea?

Barbatii sunt pe Sport.ro

Share this post


Link to post

Oare ce se intampla in tara asta? Militia face miting de protest, presedintele ameninta in stanga si in dreapta,totul o ia razna.Am auzit azi dimineata la stiri ca renunta la serviciile Politiei Rutiere pentru deplasarile sale. Cine o sa-i faca loc in traficul din Bucuresti? SPP-ul? Sau poate se inchide acolo pana la expirarea mandatului. Sau poate pleaca cu elicopterul pana la Targoviste ca alt predecesor.

Share this post


Link to post

Omul are dreptate, s-au comportat total neprofesionist si neregulamentar cand s-au prezentat la domiciliul sau folosind sintagma "Iesi afara, javra ordinara !". Infractorii au demnitatea lor si prefera: "Basescu, deschide, Politia !"

  • Like 1

Share this post


Link to post

Oare ce se intampla in tara asta? Militia face miting de protest, presedintele ameninta in stanga si in dreapta,totul o ia razna.Am auzit azi dimineata la stiri ca renunta la serviciile Politiei Rutiere pentru deplasarile sale. Cine o sa-i faca loc in traficul din Bucuresti? SPP-ul? Sau poate se inchide acolo pana la expirarea mandatului. Sau poate pleaca cu elicopterul pana la Targoviste ca alt predecesor.

SPP-ul are divizie speciala pentru asa ceva, politia rutiera nu face decat sa blocheze anumite intersectii, toate masinile din coloana sunt ale spp-ului chiar daca sunt inscriptionate cu Politia Rutiera :) . Tot ce au de facut este sa foloseasca inca vreo 10 motociclisti, stai linistit.

Share this post


Link to post

SPP-ul n-are treaba cu circulatia rutiera, dar bineinteles, baselu nu s-a impiedicat vreodata de un . Oricum, un nou prilej de-a deturna subiectul principal: frauda televizata din Camera Deputatilor, o noua dovada a modului cum se numara voturile in Baselia.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Daca vreti, puteti sa o luati ca :o fftopic: !

 

LÉtat cest moi! - Cuvinte celebre rostite de Ludovic al XVI-lea al Frantei atunci cand parlamentul s-a opus unui proiect de lege propus de el. A venit in acea zi la parlament , in haine de vanatoare si l-a intrebat pe presedinte de ce parlamentul s-a opus proiectului sau de lege . Presedintele a raspuns ca parlamentarii s-au opus pentru ca apara interesele statului. Ludovic a replicat cu autoritate: “Ale statului?” …Pai statul sunt eu !

 

Aceste cuvinte se folosesc si in zilele noastre si sunt adresate unei persoane care se crede stapanul absolut.

 

Orice asemanare cu o persoana (sau situatie) reala NU este deloc intimplatoare :)

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Medicamente, cineva trebuia sa ia medicamente in tara asta.

 

Orice asemanare cu o persoana (sau situatie) reala NU este deloc intimplatoare :)

Share this post


Link to post

Baselu si-a dezvaluit calcaiul lui Achile, ce nu-i place sa auda, toti i-o vor repeta de acum inainte ("iesi afara, javra ordinara !").

Share this post


Link to post

Deja Blaga si-a dat o data demisia, ce rost mai are? Si unde gasesti prosti mai mari decat un grup de politisti?

Share this post


Link to post

Sa vezi daca vin aia cu tancuri prin cotroceni...

Share this post


Link to post

... cineva trebuia sa ia medicamente in tara asta.

Ai dreptate, insa cred ca acum e prea tirziu. Nici macar medicamentele nu il mai pot ajuta ...

Share this post


Link to post

Cu cate cuburi de gheata se iau medicamentele ?

Share this post


Link to post

La Base nu conteaza, important sa fie cu gheata ca si asa e obisnuit cu ea. La Vadim e mai nasol ca nu mai poate prea mult Bolcas.

Share this post


Link to post

Medicamentele se iau dupa instructiunile din cartea de geografie.

Share this post


Link to post

Tratamentul e inca un act pozitiv. In politica prostia nu este un handicap.

 

Ia uite ce ministra au avut si frantujii: http://www.realitatea.net/fosta-ministra-a-justitiei-din-franta-a-confundat-inflatia-cu-sexul-oral_751004.html inflatie sau felatie? e tot una sau in loc de?

"Văd că unele dintre ele caută profituri de 20 sau 25%, într-un moment când felaţia este aproape inexistentă".

Edited by Tommy
  • Like 1

Share this post


Link to post

Din nelipsitul careu portocaliu BBVU (berceanu-blaga-videanu-udrea) doar tanti Nuti mai rezista. Care o fi secretul?

Share this post


Link to post

Ţine la tăvăleală. E rezistentă!

Share this post


Link to post

Mai are cateva buzunare de umplut de aia mai sta...

Share this post


Link to post

Toate ca toate, tari ministrii astia noi ai lu' Base ... Te pufneste rasu mai rau ca la Stan si Bran.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...