Jump to content
Sign in to follow this  
sp67

Parbriz Cielo

Recommended Posts

Unde gasesc un parbriz de Cielo mai ieftin (preferabil si cu montaj) ?

Share this post


Link to post

In cartierul Titan exista un centru de dezmembrari Daewoo. Mai exact pe Strada Rotunda. Cica mai e unu inainte de podul de la Europa. Tre sa gaseshti la una din astea doua.

Share this post


Link to post

Bulevardul Ferdinand, 250 de metri de la Foisorul de Foc. Acum 3 zile l-am schimbat: 3,6 milioane (cu tot cu montaj)

Este original, scrie daewoo pe el.

Totul a durat 1 zi. Am dus masina dimineata la 9 si am luat-o la 4 dupa-amiaza.

Share this post


Link to post
Bulevardul Ferdinand, 250 de metri de la Foisorul de Foc.

 

...250 de metri de la foisor spre Mihai Bravu sau spre Carol?.... :oops:

Share this post


Link to post

Spre Mihai Bravu . Dar daca mergi incet e imposibil sa-l ratezi. Cum mergi spre Mihai Bravu este pe partea dreapta.

Share this post


Link to post

eu am schimbat parbriz cielo (nu original) dar nou la ager service (1700000 cu montat si garantie 1 an) in dec 2003

Share this post


Link to post
eu am schimbat parbriz cielo (nu original) dar nou la ager service (1700000 cu montat si garantie 1 an) in dec 2003

 

F. interesant ... Poti sa-mi spui cum ajung la Ager? Sau un Nr. de telefon? Merci.

Share this post


Link to post

aveam nr. de tel pe un sicker lipit pe parbriz (dar am vandut masina), da o http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=15613&view=findpost&p=450382][url=http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=15613&view=findpost&p=450382]cautare[/url]'> pe yahoo/google dupa "ager service" si o sa gasesti acolo nr. de telefon.

service-ul este pe undeva pe langa "Cutitul de argint", iar parbrizul nu era original korean (cred ca este facut in romania sau italia).

Share this post


Link to post

foarte bune parbrize (finlandeze), la un importator care si monteaza: intri pe str. caraiman (aia de langa cimitirul sf vineri) dinspre calea grivitei spre bul 1 mai, si faci nu prima (in spatele blocurilor), ci a doua (printre case) la stanga. Pe colt ai si un panou cu parbrize, etc. Pe acea strada la stanga, la vreo 80-100 m, e importatorul tot pe stanga, cu o poarta mare. Sunt mai ieftine decat cele de la daewoo.

Share this post


Link to post

Taica-miu s-a dus la City Center si a luat cea mai mare teapa...a costat 8 mil. cu montaj.Dupa cateva luni si-a pus cineva pe un A3 pe Floreasca cu 5 mil.

Share this post


Link to post

Eu am intrebat la Radacini cat e parbrizu de espero si era 3.1 mil.E o alternativa...

Share this post


Link to post

Au si parasolar ..la cielo se lipeste sau este pe cheder ?

Share this post


Link to post

Toate au parasolar(din ce'am vazut eu in GL) . Parbriz de Cielo in Gl la 3,2 mil - austria sau 3,5 mil la alt distribuitor , pretul include montajul .

 

...totusi nu am inteles care este diferenta intre marcajul E11(in cerculet) la cel original si E7 la cel austriac ... :-? sigur este o diferenta care justifica si pretul mai mic fata de original . :o care'o fi aia ?

Share this post


Link to post
eu am schimbat parbriz cielo (nu original) dar nou la ager service (1700000 cu montat si garantie 1 an) in dec 2003

AGER SERVICE:tel. 335.97.59;335.97.56 ;Calea Serban Voda 231A

Share this post


Link to post
AGER SERVICE:tel. 335.97.59;335.97.56 ;Calea Serban Voda 231A

 

Salutare!

 

Si eu am schimbat acum ceva timp parbrizul la Cielo. Asta la 1700000 este romanesc, facut la GEROM Buzau. Nu am observat diferente fata de cel original. Oricum pe CEXE facute in 2004 am vazut ca pun si parbrize din acestea.

Share this post


Link to post

De unde se poate cumpara parbrizul romanesc facut la buzau?La magazinelee Daewoo nu am gasit nimic sub 3 mil.

Share this post


Link to post

Preferabil ar fi sa nu il iei de Buzau. Au tendinta de a se sparge de la torsiunile caroseriei.

Share this post


Link to post

Am si eu o problema cu parbrizul , este cam crapat si vreau sa il schimb , am gasit pe B-dul Virtutii la 2.6 milioane.

Cam cat costa montajul?

Share this post


Link to post

La mine a fost 700 de mii si tot cam atat parbrizul(2.6 mil), in Colentina.

Share this post


Link to post

Exista o metoda de "polishare" al parbrizului? Ma refer la faptul ca pe parbriz sunt zeci de puncte minuscule care nu stiu cum au aparut. Este ca si cum cineva, cu un ac, ar fi punctat parbrizul.

Share this post


Link to post

Nu ai ce sa le mai faci.Sant ciupituri de la griblura sau pietricele.

Share this post


Link to post

Nea' Ovi Jer, nu cred ca sunt de la petricele deoarece in mod normal nici nu se observa. Ele devin vizibile doar la soare puternic sau noaptea cind bat ceva faruri tapene din fata.

Share this post


Link to post

Parbriz Cielo cu parasolar, montaj, 3.100.000 la Ciuperca, pe 1 Mai. Se deplaseaza acasa si monteaza. :) >-

Edited by overdose

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...