-
Posts
864 -
Joined
-
Last visited
-
Days Won
54
Content Type
Profiles
Forums
Events
Everything posted by Rafi
-
Intarire Pedala Acceleratie Nubira
Rafi replied to mr_'s topic in Modificări și tuning Cielo, Nubira, Espero, Leganza
pai habar nu am cauzeaza la motor...ceva ? -
Intarire Pedala Acceleratie Nubira
Rafi replied to mr_'s topic in Modificări și tuning Cielo, Nubira, Espero, Leganza
va salut postez si eu aici sa numai deschid alt topic as vrea sa stiu si eu cum se regleaza cablu de la pedala de accelereatie la mine are o mica intarziere un mic joc... cred ca am rezolvat are un mic surub la pedala care tensioneaza gen cablu nu stiu exact cum sa explic din alta parte nu am gasit cum sa reglez chestia este ca a mai crescut putin turatia la ralanti cam 100rpm in plus adica acum imi sta la 600rpm inainte statea la 500 fix este bine cum am procedat ? -
228 lei schimbat saboti pe fata(la service daewoo dorobanti) este multe este putin ? asta din cauza ca nu m-am inteles cu tatal meu sa ii schimb eu sabotii ) la a lui aka Nubi SX 2004
-
Muzica pe Cielo/Espero/Leganza/Nubira
Rafi replied to VAXXi's topic in Modificări și tuning Cielo, Nubira, Espero, Leganza
super asa este cum ai zis am scapat lejer ms -
Muzica pe Cielo/Espero/Leganza/Nubira
Rafi replied to VAXXi's topic in Modificări și tuning Cielo, Nubira, Espero, Leganza
> sa dea Cel de sus sa fie asa usor cum zici tu o sa ma uit maine -
Muzica pe Cielo/Espero/Leganza/Nubira
Rafi replied to VAXXi's topic in Modificări și tuning Cielo, Nubira, Espero, Leganza
o bere ca sa trecem peste drepturi ...bun pe fata am inteles am mai vorbit cu cineva pe un forum specializat audio si au zis acelas lucru+sa antifonez usa acum pe spate nu stiu cum sa fac m-am uitat pe acolo sunt o gramada de suruburi de desfacut si ce ma sperie si sunt sigur ca asa este trebuie sa dau jos si ornamentele de pe stalpi din spate ca sa pot sa scot polita sa ajung la difuzoare asa este ? -
stai linistit nu m-ai incurcat cu nimic inca la VANZARE...pot sa il impachetez frumos sa il bagati sub brad
-
nu..eu l-am avut pe fosta dacie si cum l-am cumparat asa l-am si pus asa il si dau poti sa cumperi solutie se gaseste..decidetiva care il vreti !!! ) oricum filtru este extrem de curat pentru ca la cat aer a trecut prin el...nu era V6 daciuta
-
da il mai am il dau exact cum il vezi in poza ..firma YED
-
Plasa Metalica Pe Grila Radiator
Rafi replied to rexpopuli's topic in Modificări și tuning Cielo, Nubira, Espero, Leganza
Multumesc...hmmm sa vad mai am niste bucatele mici de plasa sa le pun asa de proba sa vad cu ii sta cred ca daca pun si jos o sa se murdareasca cam repede...incerc maine acum numai vad nimic afara -
Plasa Metalica Pe Grila Radiator
Rafi replied to rexpopuli's topic in Modificări și tuning Cielo, Nubira, Espero, Leganza
-
Vand filtru de aer sport aproape nou il am din august este ingrijit nu are nici cele mai mici semne de uzura Pret 40ron
-
Plasa Metalica Pe Grila Radiator
Rafi replied to rexpopuli's topic in Modificări și tuning Cielo, Nubira, Espero, Leganza
Va salut vreau sa imi pun si eu o plasa metalica cum aveti voi pe la cielo da eu vreau pe o nubira II am desfacut eu grila dar m-am cam incurcat la faza cu prinsu plasei adica grila asta cormata este sustinuta de inca un fel de grila de plastic care aia are niste suruburi care intra undeva in capota si se prinde in cu niste piulite si aici este problema ca nu prea am cum sa o prind iar pe capota ma gandeam daca ati putea sa ma ajutati si pe mine cu niste idei cu ceva ... am pus si niste poze sa va dati asa cat de cat seama cam cum vine -
Muzica pe Cielo/Espero/Leganza/Nubira
Rafi replied to VAXXi's topic in Modificări și tuning Cielo, Nubira, Espero, Leganza
Salut am si eu o intrebare cum fac si eu sa pun tot difuzoare de 13cm la nubira II ca vad ca nu prea am cum pentru ca majoritatea difuzoarelor au prindere in 4 suruburi..cum sa fac dau jos acel suport de acolo sau prind asa peste ...? -
de la nubira II nu merge ? daca da am eu unu de vanzare de pe SX-u tatalui meu uite asa arata
-
adevarat..
-
pai la ce avea cel vechi pe el... ma gandesc ca poate ecu nu era obisnuit cu aer tras asa liber sau .. eu stiu
-
am si eu o mica intreabare daca am schimbat filtru de aer ar fii bine un reset la ECU ? dar acum cu frigu asta cum sa fac sa incalzesc motoru si dupa sa ii dau reset sau merge si asa cu el rece ?
-
Jante Nubira II
Rafi replied to Sharpe's topic in Modificări și tuning Cielo, Nubira, Espero, Leganza
unde..cat...cum ... ?? -
Probleme ambreiaj sau cutie de viteze
Rafi replied to expero 16V's topic in Probleme tehnice Cielo, Nubira, Espero, Leganza
ok multumesc muuuult o sa ii fac maine testu m-as duce si acum dar cred ca o sa zica vecini ca sunt nebun sper sa nu fie ceva grav ps: masina numai are garantie -
Probleme ambreiaj sau cutie de viteze
Rafi replied to expero 16V's topic in Probleme tehnice Cielo, Nubira, Espero, Leganza
ai dat sub centura pe bune chiar poate sa aiba ceva la ambreaj totusi are doar 25000km din care aproape 20000mii sunt facuti numai la drum lung adica de cate ori sa tot schimbi viteza la drum lung omg e grav oare cat ma coasta semeringu ala sau un disc sau placa de presiune PS testu ala cum fac daca vad ca incearca sa plece imediat cum ridic picioru putin ce fac ridic de tot pana moare motoru sau cum sau daca ambreaju nu ar patina rau ar trebui sa moara motoru cum dau sa ridic picioru??
