Jump to content

Sign in to follow this  
Rafi

Skoda Superb Il 1.8 Tsi

Recommended Posts

din categoria nu am ce face, dar imi gasesc 😜 plus ca am avut o eroare intermitenta de underboost am zis sa verific DV ul de pe masina sa vad cum se prezinta si ce model am, toate bune accesul se face "FOARTE FOARTE" greu, se da jos carenajul de la roata si aia e 😂 dupa care vine distractia 3 imbusuri amarate efectiv nu ai cum sa bagi nici o cheie in zona, un surub se desface super usor, celelalte doua mi-au pus probleme, dar am reusit cu un imbus din trusa si o cheie rapida, raniti....sfinti...you all know the drill !! 

am fost placut surprins de doua lucruri, DV meu nu avea rupta nici o membrana, si doi nu avea gram de ulei pe el si nici in zona unde a fost montat ceea ce eu zic ca este bine, sa nu supar spiritele :D, DAR avea arcul foarte slab, se vedea clar ca este piesa orginala, avea depuneri de praf in spatele membranei si impedica axul sa culiseze instant si cat trebuie, asa ca am purces la schimbarea lui cu DV rev D adica ultimul model care nu are membrana de cauciuc si este facut sa tina presiuni mai mari deci numai de bine.

unnamed.thumb.jpg.800e45ff7eb39c34617af93f1b6ae6ca.jpg

DV-ul meu cel din dreapta, si modelul nou in stg !! 

IMG-20191117-WA0002.jpg

Untitled.jpg

• Like 1