Jump to content
Sign in to follow this  
ct86kel

Matiz Frate :))

Recommended Posts

Matiz e o masina de ORAS, nu este o masina care ... merge tunata cu lucruri mici de exterior. Cel mai bine, nu bagai nici un ban in ea si ti-o recarosai de la C&G Tuning ... te costa mai putin, dura mai putin si rupeai si gura targului. Asa ... non stop o sa iti tot vina o idee ... "ce sa ii mai pun?" ... pana cand ajungi sa ii pui o maneta de aia pe circumferinta volanului ca la tiruri .. ca sa iei curba mai bine.

Sincer, daca vrei ceva frumos, macar intereseaza-te cat ar costa ceva la orice firma de tuning.

Share this post


Link to post

Bai da rai mai sunteti ,pune omu o poza cu masina lui si hop toata lumea critica .Este adevarat ca nu este cel mai reusit tuning dar nici cel mai rau ,se poate mult mai rau .Faza cu firmele de tuning este deplasata ,un kit Rieger pt Golf 1 costa peste 2500E si nu este vopsit ...in total un body kit poate ajunge la peste 3000E iar in cazul Matizului pur si simplu nu merita mai ales ca Matizul nu este o masina sport ci o masina de oras in forma de "OU" .

Share this post


Link to post

Si ce daca e in forma de ou? Cu ce te deranjeaza pe tine "ouale" noatre ( Matizari :) ) ? =))

Share this post


Link to post

Va multumesc ca imi dati pareri : Eu acum mi-am pus jenti CMS cu cauciucuri Pireli o sa le vedetzi sunt belea si o linie JBL completa pe care o aveam mai de mult timp ! Si frate bandoul la bara l-am vopsit ca imi place mai mult sa fie completa nu cum o da fabrica cu bandou negru intelegi ? Astept pareri si poze cu spoilere sa stiu de ce sa ma apuc ciao va pup !!!

Share this post


Link to post

vedeti ce baiat dragut ?

pune poze sa vedem si noi :)

Share this post


Link to post
Si frate bandoul la bara l-am vopsit ca imi place mai mult sa fie completa nu cum o da fabrica cu bandou negru intelegi ?

 

Daca ti-a mai ramas niste vopsea ar fi bine sa o "completezi" si pe la oglinzile exterioare si pe la clantzele de la usile laterale si sunt sigur ca mai gasesti ceva de completat, ca cei de la fabrica fac economie de vopsea pe la bandouri si...uneori fac eroarea sa nu mai vopseasca spoilerele. Ti le dau complet incomplete. :thumbl:

Share this post


Link to post

Cel mai dureros mi se pare faptul ca nu vopsesc cauciucurile :D

Share this post


Link to post

scriind montana... mare cu alb!

rogu-va remarcati ai abtibildu' racing ce evidentiaza puternicul caracter sportiv al oului cu inima de maimuta speriata!

Edited by alx

Share this post


Link to post

De ce vrea ca dintr-un Matiz sa iasa "belea" ? :-? Nu mai bine se orienta catre un Matiz "tunat"?

 

Parerea mea...care este

Share this post


Link to post

mai da sunteti rai . datii omului niste sfaturi nu ii sariti in cap asa . :) >-

omu poate nu a stiut de unde sa ia piese , elemnte de tuning si a facut ce i-a placut ! sau poate ca nu a avut banii necesari !

@ct86kel - daca vrei sa arate bine :

1.scoate priza aia de aer de pe plafon . se vede ca e falsa.

2.prizele de pe aripi .le vezi pe orice carutza

3.vopseste plasa care ai pus-o in spoiler neagra .

si 4 scoate naibii prostiile alea de pe stergatoare !

 

uite si o adresa utila cu chestii utile ptr matiz ! http://www.autodaewoo.ro/tuning.php

Share this post


Link to post

TIN SA VA SPUN ASTA !!! AIA CU JAPCA !!

 

EU O SA IMI FAC ALTE KITURI LA MASINA CU VOPSEA IN TUNING INTELEGETZI VOI ACUM E DOAR O JOACA !! SI SA STITI CA NU MAI MERG CU SORCOVA DE VREO 11 ANI CAM ASA :) )) SI NICI CU "OU" :) )

VREAU SA IMI FAC CAPOTA + PLAFONU + PORTBAGAJU NEGRU SI UN CHIT FRUMOS CU VOPSEA PESTE NEGRU SPER SA IASA FRUMOS :) MULT MAI SIMPLU SI ARUNG PROSTIILE DE PE EL ESTE ? DAR V-AM ZIS ESTE DOAR O SIMPLA JOACA ACUM !

Share this post


Link to post

OFF TOPIC: foloseste si tu virgulele ... si semnele de punctuatie din Limba Romana pentru ca am citit de 3 ori ce ai scris ... si tot n-am inteles.

 

ON TOPIC: Foloseste link-ul de la ToPser ... nu neaparat sa cumperi, ci macar sa arunci un ochi.

Share this post


Link to post

Vad ca esti din Constanta ,vin-o la o intalnire si putem sa te ajutam , numai daca vrei!!!

Share this post


Link to post

ct86kel, vad ca ai pus la suflet repede, si repede te lepezi de munca ta mai rau ca iuda de isus

 

omule, daca tie iti place si la vecinii, prietenii tai de asemenea, daca fetele intorc capul dupa tine, ce nu e bine?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Modul in care s-a facut critica. A fost ceva de genul Critica la caterinca. Nu am dreptate??

Share this post


Link to post

@ct86kel Alooo, domuuuuu, e ciorba de burta sau de porc???

 

P.S. Inclin mai mult catre a doua varianta!!

 

Ciorba e masina si porcul esti tu pt. ca nu stii sa vorbesti civilizat!!!

 

P.S.S Sigur i-mi iau warn pt. asta dar nu am putut sa ma abtin

Share this post


Link to post

Io iti recomand sa faci Undo intai, te mai interesezi, mai intrebi pe alti si dupaia te apuci cu calm de treaba (vad ca te incingi repede).

Noi avem in cap tuning d'asta tampit: evacuari, reglaje la motor, sisteme audio, volane sport, turometre, etc. Sa ne ierti

Share this post


Link to post

Maniaku aka warnED-man said it right!

Share this post


Link to post

@Maniaku > "Zi-s si facu-t".

E cazul sa mergeti la cabine, un dus rece si discutam altfel in continuare. Nu era cazul la asa o primire in club. O fi gresit si omul, dar pe banii si pe masina lui. Caterinca e pe alt topic.

Share this post


Link to post

ct86kel, profita ca ai acces la net si arunca un ochi peste ce inseamna tuning (optic, vad ca asta te pasioneaza) pe la firmele mari: Rieger, Simoni Racing, le stiu altii mai bine ca mine. Nu incerca sa te iei dupa ce vezi pe strada, fiindca inca nu exista o educatie in tara noastra despre ce inseamna o masina personalizata; si nu uita, cit dai, atita face.

 

 

Despre convietuirea in societate si stilul de scriere:

 

- nu prea sint gustate adresarile cu "frate", "mosule" si altele asemenea, le poti utiliza cum vrei tu cu prietenii tai, cind te adresezi unor oameni necunoscuti incearca sa folosesti formule mai politicoase

- nu faci nici o sfiriiala daca precizezi ca ai cea mai scumpa vopsea sau cel mai scump breloc; sintem oameni destul de trecuti prin viata ca sa mai punem botul la astfel de chestii; nu vei cistiga respect laudindu-te cu banii tai, ci prin ceea ce spui, cum spui si bagajul de cunostinte tehnice sau generale pe care il prezinti.

- nu tipa (scris cu Caps Lock), oamenii cind vor sa comunice nu tipa, vorbesc normal

Share this post


Link to post

Mai ales ca mai sunt si persoane de 40 de ani sau mai mari. Nu va uitati la mine, ca eu am 15 :P

Share this post


Link to post

... 15 si aia de offtopic. Reveniti la subiect.

Share this post


Link to post

ct86kel ca nou membru din constanta, eu nu pot sa-ti spun decat bine ai venit printre noi, injectiile de rigoare ti le-ai luat cu varf si indesat, dar numai datorita atitudinii tale.

Ii rog pe baieti sa-i acorde circumstante atenuante: e tanar, nou pe forum si probabil a trecut de la dacie la matiz numai ca si-a pastrat vechile obiceiuri.

Ia aminte la ce ti s-a spus pe aici si vino sambata la intalnire unde o sa ai ce invata (asculta-l pe Topser).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...