Jump to content
Sign in to follow this  
ct86kel

Matiz Frate :))

Recommended Posts

Doar ce m-am apucat de noul meu matiz si sper sa iasa ceva frumos cu toate ca cheltuiala te da peste cap sper sa iasa ceva frumos usor si bine ! O sa pun si poze mai nou decat astea ca am facut mai multe modificari. Am pus si cand am luat masina cum era :) imi vine sa rad si tot nu am ultimele poze acum .. dar inca nu e terminata oricum sper sa iasa ceva pana in vara nu terminata dar aproape .. ASTEPT PARERI SI RASPUNSURI !!!

post-2593-1137541611_thumb.jpg

post-2593-1137541782_thumb.jpg

post-2593-1137541834_thumb.jpg

Share this post


Link to post

frate ...

 

plaeoape interesante, nu frumoase... interesante.

 

aerisirile de pe aripi kitsch.

 

roof scop... idem.

 

capace uratele.

 

pragurile nu au treaba cu masina.

 

stickerele nu imi plac.

 

pt. o sorcova e ok.

Share this post


Link to post

o-o... Ct86kel, urmatoarele 3 pagini sa te tii bine!

 

A, si sa nu te apuci sa faci torpedou din spatiul pentru airbag inainte de a da un search la Balamaua lu' Apocalips :)

Share this post


Link to post

"Frateeeeee", cu ce ai vopsit spoilerele alea? Cu tifon imbibat in vopsea? Da' vopseaua de la ce masina era ca in mod sigur nu era de Matiz?

Share this post


Link to post

Faptul ca iti place sa iti personalizezi masina e laudabil, dar atat.

Ai depasit limita ce separa bunul gust de sorcova, oricum bafta si incearca sa mai scoti unele chestii, iti dai tu seama singur care.

Share this post


Link to post

Da tu ce masina ai ma de zici ca asta e sorcova ?

 

Ce chestii frate ? Zii tu ? Eu oricum nu am zis ca am terminat-o ... mai am de facut o gramada la ea :) astept raspuns SI PUNETI SI VOI POZE CU MASINILE VOASTRE SA LE VAD SI EU MA !!!

 

Este vopsea dar nu Rosu Super care e masina mea este Rosu imperial deci este cea mai scumpa asa ca tifonu da-l pe masina ta ca eu nu am nevoie ... Pune si tu poze cu masina ta aici sa o vad si eu ma

 

Ba frate aia e masina ce pot sa vad la matizu ala verde daca e al-tau

Share this post


Link to post

cred ca i-ar sta mult mai bine cu niste jante de aliaj, daca tot vrei sa ii fac un pic de tuning...i-ar schimba radical infatisarea :)

just my 2 cents :P

Share this post


Link to post

s-a suparat fratilor! :-? @ct86kel, ai fost avertizat sa te tii bine vreo 3 pagini!..ai cerut pareri, le ai! :thumbl:

Share this post


Link to post

Mai nou numai cei ce au masina super bengoase si tunata pot sa-si dea cu parerea???

 

Si eu sunt de parere ca un set de jante si un sistem audio decent fac mai multi bani decat micile chinezarii care se gasesc in fiecare targ auto.

 

Spor la tuning! Si era vorba ca nu este identica culoarea masinii cu cea a spoilerului...

Share this post


Link to post

Ca si Caucazianu' iti spun si eu, este laudabil ca iti personalizezi masina. Si eu mi-am personalizat-o pe a mea, putin ... o sa pun si eu niste poze aici sa vezi ce am facut, mai iei si tu o parere. Nu am facut mare lucru, mi-am cumparat niste huse culoarea caroseriei, imitatie piele si niste capace. Urmatorul lucru sunt proiectoare, deflectoare de aer si bandouri laterale. Eu zic sa incepi mai intai cu lucrurile mici, care dau o mica nota masinii, nu lucrurile ... mari, gen vopsit spoiler, praguri, aerisire aripi sau roof scope. Sunt ok, merg, dar as fi luat-o in alta ordine ... e ca atunci cand decorezi un brad, mai intai pui luminitele ... si dupa aia te apuci si pui globurile. Incearca sa iti vopsesti jantele negre si dupa aceea sa pui capacele daca nu poti sa iti iei unele de aliaj. Lucreaza putin si la interior. De exemplu chestiile alea de la stergatoare cu rosu ... mie nu imi plac, nu din cauza ca or fi naspa ci din cauza ca le-am vazut pe toate Daciile proprietatea baietilor din Pantelimon, berceni, Colentina ... sau din provincie. Incearca sa umblii putin la oglinzi, poate gasesti niste oglinzi rosii daca vrei sa mergi pe partea asta iuni. Eu unul as fi lasat spoilerul negru, oglinzile negre, as fi cumparat niste proiectoare rosii ... lucruri de genul asta.

Oricum, per total e ok, mai astept sa vad ce ii mai faci si succes. Aveai si tu nevoie de un comentariu pozitiv.

Share this post


Link to post

Atentie insa si la tuningul limbajului! Aici suntem o comunitate prietenoasa, deci "ma" si "ba" raman la o parte cand te loghezi pe forum.

Share this post


Link to post

1 la mana: Poate sa ii spuna si rosu de Maybach ca tot nu o face mai scumpa.

2 la mana: Poa' sa fie si vopsea de Mertzan, frate, ca tot arata ca dracu ca e alta nuanta.

3 la mana: Ai acoperit partea din spoiler care e neagra si acu arata ca o Dacie vopsita in spatele blocului care sta sa se exfolieze.

4 la mana: chiar, ai pregatit cumva plasticul inainte sa il vopsesti?

5 la mana: nu trebuie sa fii muzician ca sa iti placa sau nu o melodie dar trebuie sa fii manelist ca sa iti placa Adrian Copilul Minune.

 

Acum ma opresc aici ca raman fara maini. Mai ai nedumeriri?

Share this post


Link to post

ioi da' e horibiloasa masina din punctul meu personal de vedere.

nu vad nici macar 1 (un) element de tuning decent, toate "e" kitsch! incepand cu capacele de 100k 4 bucati si terminand cu priza de aer de pe plafon...

da' io oricum nu agreez tuningurile de casa, facute in garaj... asa ca nu ma luati in seama!

Share this post


Link to post

zmeul: 5 la mana: nu trebuie sa fii muzician ca sa iti placa sau nu o melodie dar trebuie sa fii manelist ca sa iti placa Adrian Copilul Minune.

 

ai punctat bine! :thumbl:

 

in teoria cunoasterii se spune asa: ca incepi sa cunosti abia atunci cand incepi sa-ti dai seama cat de putin cunosti.

 

asadar.. daca tu "mai frate" nu iti dai seama de opera ta de arta, inseamna ca inca nu realizezi ce este "frumosul.."

 

dar.. in viitor s-ar putea sa ai numai succese =D>

 

bafta!

Share this post


Link to post

si nu vazusem bine "ochelarii" de pe semnalele fata. uraaaaaaat

Share this post


Link to post

ct86kel, mai bine dai undo. parerea mea, iubesc tuningul, dar nu si sorcovele, la masina ta mai lipseste o chestie pe portbagaj: "M3" sau 5. Trebuia sa-ti cenzurezi numerele, cineva sa o faca, eu nu pot :P .

Edited by test_driver

Share this post


Link to post

eu am vazut matiz cu "coada de rechin" deci cred ca se poate si mai rau :)

Edited by King Mercury

Share this post


Link to post

Am impresia ca domnul se pregateste pt un post demn de ce scrie pe numarul lui de inmatriculare...

Share this post


Link to post

fratelo estia e invidioshi nu stie sa aprecieze c-ei frumos. eu zic k sa le dai cu flit shi sa te duci pe daciaclub ca acolo e baietzi de comitet.

 

shi de mine sau luat k m-iam pus aripioare si capace la kawa mea ruseasca, so fi-i vazut era BELEA!!!

Edited by ticolino

Share this post


Link to post

Roof scopeul se poate folosi vara pentru racirea habitaclului?

 

Daca da imi pun si eu!

Edited by AAdorjan

Share this post


Link to post

Este o masina de mare arta. Felicitari, alta ca ea n-am vazut. Imi place cum ai pastrat stilul astiatic si ai folosit materiale de provenienta aplicate pe aripi si pe plafon. De notat mi se par si ochelarii de semnal care fac masina sa fie foarte cool precum si pleoapele perfect integrate in designul de ansamblu al masinii. Tin de asemenea sa remarc calitatea vopsirii spoilerelor, mai ales din punct de vedere estetic. Cei invidiosi de deasupra nu apreciaza adevaratul stil.

De maxim efect mi se par stickerele, atat cele de pe capota cat si cel de pe portiera. Ai, intr-adevar, o masina racing pur-sange care inspira teama in multe altele de pe sosea. Ar mai fi multe de notat la masina ta, o bijuterie a tuningului romanesc. Iti urez mult succes in personalizarea ei in continuare, te rog sa ne pui poze pe masura ce avansezi. Te rog nu te lasa intimidat de comentariile acide ale colegilor forumisti, eu zic sa perseverezi.

 

Sper sa poti sa o duci la o forma cat mai finala pana la sfarsitul anului acesta pentru a veni sa ne sorcovesti de revelion 2006-2007 !

Share this post


Link to post
....este Rosu imperial deci este cea mai scumpa ...

 

 

Ain't that cute...BUT IS WROOOOOONG! "rosu imperial" = rosu de Solenza.

 

Cati cai ai castigat cu modificarile facute? > :)

Edited by tatabobu

Share this post


Link to post

ct86kel: Daca ai facut ceva frumos in interior vor aparea si parerile bune :)

 

Eu nu am dreptul sa comentez ca si eu am patit la fel cu comentariile... Mai bine nu mai spui nimic, si pui pozele cu interiorul. Roaga-te sa fie si pe gustul lor, altfel comentariile nedorite vor continua. :rambo:

Share this post


Link to post
eu am avzut matiz cu "coada de rechin" deci cred ca se poate si mai rau :)

:o fftopic:

@King Mercury: avzut-ul ala parca aduce mai mult a avut decat a vazut :tongue:

Share this post


Link to post

:P

heh, typo :)

 

imho, masina omului ar fi iesit mai misto cu niste jante de aliaj si eventual cu folie pe geamurile din spate+luneta(din poze parca ar avea desi nu-mi pot da seama). Mult mai simplu si de bun gust. just my 2 cents :)

Edited by King Mercury

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...