Jump to content
Sign in to follow this  
ct86kel

Matiz Frate :))

Recommended Posts

Bai bogdane, tu ai inteles ce am spus?

Share this post


Link to post
si aripa lui luci era sa o arda la moeciu...

...si de spoilerul meu la intalnirea Porcului ai uitat.

Share this post


Link to post
Bai bogdane, tu ai inteles ce am spus?

Da am inteles ...ai fost destul de clar :) )

Auzi la el Western =))

Share this post


Link to post

Pai nu se potriveste ? ;)

 

ps: Normal ca am fost clar.. ca intotdeuna :) )

Ca si tu ai fost clar si stiu unde bati :)

Hai bafta :)

 

ps2: Matiiiizzzz Frateeeeeeeeee!!!!!!!!!

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Pana una alta matizul lui kel a ajuns, de departe, cea mai mediatizata masina de pe forum.

Din pacate nu datorita calitatilor ... :o

Share this post


Link to post
Pana una alta matizul lui kel a ajuns, de departe, cea mai mediatizata masina de pe forum.

 

Si caterinca tot continua... Nu credeam ca se va trece de pagina 5... dar se pare ca m-am inselat.

Share this post


Link to post

Da, numa' caterinca, nimic constructiv.

Urla invidia in ei, aia e !

Au invatat limba romana, stiu sa scrie, sa se exprime, unii au albit pe la tample facand ore suplimentare, si tot nu au bani de genti bengoase, de accesorii ... unii nici de masini...

 

Lume rea nene, lume rea... :uff:

Share this post


Link to post

Ce a fost offtopic s-a sters. Ce urmeaza offtopic se arde :-W

Share this post


Link to post

ma bucur ca am conversat atat ... putem sa vb chiar si 1000 de pagini eu mi-am schimbat cauciucurile acum mi-am luat cu buza joasa si o sa va pun si poze arata super ... lasa flacarile a fost doar o intrebare dar acum vb serios cine are sa imi dea un spoiler de spate ? :)

 

Si vreau sa ne intalnim la o cafea acolo unde zicetzi voi da D'art dar nu sambata ca sunt de munca duminica ar fii mai bine ! :) ce ziceti ?

 

Pe fatza am pus Bridgestone 195/40/13 si pe spate 175/45/13 Fulda , bineanteles am pus mai mari pe fata ca se vede mai frumos o sa vedetzi si in primul rand toti mi-au zis ca e mai bine asa ca fatza trage nu spatele in fine ... M-am mirat ca nu imi ating nicaieri cauciucurile decat daca incarc masina cu 5 negri :) cele de pe spate ating putin ar fii normal pt ca sunt imense si frumoase ! Abia astept sa va pun poze ciao

Share this post


Link to post

ct86kel: Pe fatza am pus Bridgestone 195/40/13 si pe spate 175/45/13 Fulda..

cele de pe spate ating putin ar fii normal pt ca sunt imense si frumoase !

 

Super tare, hai repede cu pozele :thumbl:

Share this post


Link to post

Te-am vazut azi pe Lapusneanu prin dreptul celebrului mall si ti-am dat un flash scurt, nu stiu daca m-ai vazut :)

Share this post


Link to post

imi pare rau nu te-am vazut va pun poze imediat sa vedetzi ce misto arata si stabilitate 100%

Share this post


Link to post

Sa vii sa ne arati si noua masina la intalnire, sa facem o tura cu ea... :D

Share this post


Link to post

Salut ... am citit si eu toate posturile privitoare la acest subiect ... si nu pot sa spun ca nu am ramas uimit de cum au putut sa se comporte niste oameni cu pretentii. Normal ca baiatu ala s-a suparat cand voi ati inceput sa il luati din prima la misto. Decat sa ii zici ca are huse de manelist (as fi curios ce defineste o husa de manelist si unde scrie), care e misto direct, mai bine ii zici pur si simplu ca nu sunt huse cu pretentii, sau se pot folosi alte metode de adresare ... nu am vazut decat rautati cu mici exceptii ... Pe mine intra-adevar chiar m-au deranjat chestiile alea dupa aipi si anvelopele vopsite cu alb ... dar vedeti si voi cum se atrage atentia ... nu cu chestii gen sorcova ... ai depasit limita bunului simt ... sau kitsch ... fiti voi mai destepti ... aaa ... si am verificat ... nu el a inceput sa vorbeasca primul cu frate ... deci nu el a inceput sa foloseasca apelativa de cartier ... Intra-devar .. inca odata mi se demonstreaza un adevar (nu mai tin minte cine a zis) ... cine nu e in stare sa faca un lucru se apuca sa il critice ... nu contest faptul ca unii dintre voi aveti masini mai ca lumea decat el ... dar puneti o poza sa vedem ... mi se pare corect sa vad si io cine critica ... adica cei care critica atat de hotarat ... hai mai sa vedem de ce sunteti voi in stare ... Mentinez ca eu am masini personale un Matiz si o Leganza si singurul tuning pe care l-am facut la ambele este ... instalatia de GPL. Cu Matizul am 150k km in ultimul an si cu Leganza 10k km deci este un tuning reusit de care sunt mandru ... in rest eu nu as baga atatia bani intr-un Matiz decat pentru intretinere. Mentionez ca sunt din Craiova si habar nu am cine e baiatu asta ...

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Eu sunt primul care i s-a adresat cu frate dar ...

 

trage aer in piept, aseaza-te jos si uita-te la titlul topicului initiat de kel. Acum spune-mi si mie ce scrie. ;)

 

belea frate

Share this post


Link to post

Smail...ai pierdut timp pretios cu cititul, noi am vrut sa-l ajutam, pe la intalnirile de la Cta nu s-a aratat inca, cu toate ca l-am asteptat !!! :) >-

Share this post


Link to post

In legatura cu apelativul frate din titlul topicului chiar sunt sigur ca nu era la misto ca nu prea avea de ce, pe cand cel folosit imediat dupa ... nu stiu daca mai era chiar ata de nevinovat ...

 

Timp pretios n-am pierdut ca am citit noaptea intre 23 si 01 in timp ce urmaream si CM de snooker pe Eurosport si imi face oricum placere sa citesc aproape orice topic dupa acest site.

 

Decat asa ajutor cum a primit el .. mai bine lipsa ... pe cuvant

 

Cum naibii sa se mai arate pe la intalniri daca l-ati facut praf si pulbere ?! Eu unul, cred ca nici eu nu prea as fi avut curajul sa mai vin ...

 

Aaa ... si afara de chestiile pe care le-am zis (aeratoarele de la aripi si vopseau dupa anvelope) chiar mi se pare acceptabil Matizu ... repet .. io nu m-as apuca sa fac asa ceva ca habar nu am ... si nu prea merita masina ... e masina construita special sa iti faci treaba prin oras repede si cu bani putini .. nu prea cred ca a fost gandita sa te lauzi cu ea ...

 

Singura chestie draguta pe care am vazut-o la un Matiz

- http://matiz.uragan.cz/night_interior.php

 

Parerea mea despre o masina ... in primul rand trebuie sa mearga struna (inclusiv confort interior), al doilea sa fie curata luna si sa miroase frumos, al treilea deja poti sa ii pui niste jante si anvelope ca lumea, al patrulea sistemul de sunet mi se pare foarte important, al cincilea sa faci tot posibilul sa poti merge cat mai mult cu ea ...

 

Mersi ... si ... nu stiu ... fiti si voi un pic mai calmi ... se poate intelege critica si fara exagerari ... sa nu zic iar mistouri ...

 

La revedere !

Share this post


Link to post
...

Timp pretios n-am pierdut ca am citit noaptea intre 23 si 01 in timp ce urmaream si CM de snooker pe Eurosport si imi face oricum placere sa citesc aproape orice topic dupa acest site.

...

 

:o fftopic: Cred ca te-ai uitat la un meci al lui P. Ebdon, altfel nu stiu cum ai avut rabdare sa citesti tot.

 

Pe baiatul cu pricina l-am invitat de mai multe ori la intalirile locale, dar asa cum a zis si Topser, nu a dat curs invitatiilor. Intamplator l-am vazut cu matizul in targ, cerea 4600 E pe el si l-am recunoscut dupa tuning, mai mult nu vreau sa zic ...

Noi il asteptam in continuare la intalniri si nu pot decat sa-l asigur ca aici sunt oameni seriosi care in nici un caz nu o sa rada de el.

Share this post


Link to post

Cred ca totul a inceput de la modul de exprimare din titlu. Despre felul in care arata masina, ma abtin de la comentarii.

Share this post


Link to post

matizaurule, pai asta e scopul topicului: sa ai pareri despre masina omului, ca de-asta l-a facut, si nu despre flame-ul care din pacate a escaladat.

smailmiami> sa-i aprecieze cineva husele ca fiind de manelist, este un fel de elogiu adus masinii si proprietarului, in contextul topicului =))

Asa ca smail ăghein miami ;)

Share this post


Link to post

Pai... ce sa zic,mie nu-mi place nimic de acolo, cu exceptia jantelor. Eu, daca as avea bani de joaca, as investi intr-un sistem audio performant si ceva util pe la motor, mecanica. Dar daca lui ii place, e ok, el trebuie sa se simta bine in masina.

Share this post


Link to post

Cred ca era un meci intre O'Sullivan si Williams totusi ...

 

Tot ceea ce vreau sa spun este faptul ca am o parere buna despre acest site si membrii lui si unele exprimari nu sunt caracteristice unor pareri serioase ...

 

Mersi ... si cu asta basta !

Share this post


Link to post

Eu tot nu vad de ce esti asa de suparat ?Omul a vrut o parere si a avut 100 ,faptul ca majoritatea nu a apreciat 100% masinuta este din mai multe cauze si anume :

1. am vazut matiji mai frumosi

2. materialele folosite au fost din cele mai ieftine

3. citeodata tuningul optic se transforma in KITCH

 

PS> tuningul optic este 0(zero) daca nu este ajutat si de un engine tuning ,degeaba ai 3 dungi albe si 2 becuri albastre daca nu ai ceva sub capota .

Share this post


Link to post
ct86kel ca nou membru din constanta, eu nu pot sa-ti spun decat bine ai venit printre noi, injectiile de rigoare ti le-ai luat cu varf si indesat, dar numai datorita atitudinii tale.

Ii rog pe baieti sa-i acorde circumstante atenuante: e tanar, nou pe forum si probabil a trecut de la dacie la matiz numai ca si-a pastrat vechile obiceiuri.

Ia aminte la ce ti s-a spus pe aici si vino sambata la intalnire unde o sa ai ce invata (asculta-l pe Topser).

scuze de offtopic: adica cum "probabil a trecut de la dacie la matiz numai ca si-a pastrat vechile obiceiuri" ca nu inteleg... [-X

ontopic: si parerea mea este aceeasi cu a majoritatii, e un kitch.

Share this post


Link to post
PS> tuningul optic este 0(zero) daca nu este ajutat si de un engine tuning ,degeaba ai 3 dungi albe si 2 becuri albastre daca nu ai ceva sub capota .

 

Si vreo 14 neoane =))

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...