Jump to content
Sign in to follow this  
adostar

Deflectoare De Aer

Recommended Posts

Deflectoare de aer modelul care se lipesc ( fata + spate ) in jur de 600 mii la radacini giurgiului :)

Share this post


Link to post

Mi-am cumparat si eu deflectoare de aer din targ din Vitan. Acum vreo juma de ora am ajuns acasa si incerc sa aflu EXACT CUM se monteaza pt ca mi-a spus ala de acolo ca dupa ce dezlipesc autocolantul, acea substanta adeziva dupa ele va merge o singura data ... daca nu reusesc din prima sa le montez ... nu se mai lipesc. Au costat 850 000 ... sunt de firma 3M ... exista un magazin cu piese, accesorii daewoo in cladirea noua din targ unde este si standul Peugeot. Ideea este ca cred ca se monteaza in culisa geamului ... mi-a zis ceva de chedar ... dar chiar nu am idee unde sa le montez ... poate are cineva vreo idee. V-ar ajuta sa le fac o poza? Multumesc anticipat pt raspunsuri.

Edited by Frankie_Carbone

Share this post


Link to post

Vino la intalnire azi sa studiem problema :)

 

 

Auuuu, ma dureau urechile!

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

. Nu se monteaza greu.Ai nevoie de inca o persoana care sa le tina fixate.Te indepartezi de autoturism,urmaresti ca prietenul sa le tina fix pe pozitie,daca ti se par in regula, faci cate un semn cu carioca la capete si deasupra ,le mai pui o data,urmaresti din nou de la departare sa fie pe pozitie,dupa care dezlipesti autocolantul si le montezi in dreptul semnelor :uff: .Iti trebuie putina rabdare si atentie.Berea obligatoriu dupa montare nu inainte. ;)

Share this post


Link to post

Multumesc, dar problema este ca nu stiu de ce sa le lipesc ... de tabla sau de chedar?

La intalnire nu am cum sa ajung ca plec la mare la 18:00 .,.... si vin maine ... am fost pana acuma la una singura, o sa ma vin

Edited by Frankie_Carbone

Share this post


Link to post

:o fftopic: au mama!!! acum m-am prins esti tipa din reclama cu pepsi light :) )

Share this post


Link to post

She asked for a Pepsi Light and you give'er somethin' else ... You dissrespect her, you dissrespect me. Mai degraba cu tipul ala.

 

Nu m-am prins ... sorry, ca sa nu mai fim offtopic ... da-mi pe PM.

Edited by Frankie_Carbone

Share this post


Link to post

Se lipeste de tabla,nu de cheder.Ce ai cu chederul?Toata operatiunea mi-a luat 30 min.Atentie mare sa nu le pui stramb,in rest e floare la ureche.Se lipesc perfect dupa presarea cu degetul pe marginea lor.Dupa fixare,nu presezi marginile,te indepartezi si te mai uiti inca o data sa fie drepte.Te poti orienta dupa marginea de sus a portierei,sa fie paralelism perfect.In caz de necesitate,le poti dezlipi,dar asta inainte de presare.

Share this post


Link to post

Multumesc mult, acuma am venit de jos. Le-am montat, nu mi-a luat mai mult de 30 de min exact cum zicea si URX. Sunt super ok si ... acuma pot sa stau cu geamul deschis cand ploua ... mai exact sa fumez. Multumesc de ajutor, o zi buna la toata lumea.

Share this post


Link to post

Mai stie cineva pe unde se gasesc deflectoare de aer pt Tico, din acelea cu banda adeziva, prin Bucuresti?

La autodaewoo nu mai are, plus ca comanda minima e de 100 ron, iar acestea sunt 50 ron.

 

Banuiesc ca sunt bune si impotriva dechiderii fortate a geamului, de catre hoti, lucru pe care l-am patit in dimineata asta, din fericire fara pagube!

Share this post


Link to post
Ziua buna all! I am new here! Imi dau si eu cu parerea! Eu am montate paravanturi (deflectoare de aer) cu adeziv pe Matiz! [...]

De unde le-ai cumparat?

Share this post


Link to post
Vezi aici: http://www.autodaewoo.ro/deflectoare_aer.php

 

Deflectoare pentru Matiz (fata), din sticla acrilica, care se monteaza in culisa geamului, produse in Polonia. Pret 51ron.

 

 

Deflectoare de aer modelul care se lipesc ( fata + spate ) in jur de 600 mii la radacini giurgiului :)

Greu sa citim un topic pana la capat.... :-W

Share this post


Link to post

A mai luat cineva deflectoare ? Daca da unde se gasesc sau daca stiti undeva in Bucuresti.

Multumesc.

Share this post


Link to post

Am inteles ca au in vitan..pretul nu il stiu

Share this post


Link to post

Eu am pus deflectoare din sticla acrilica (szatuna - unguresti) care intra in culisa geamului, pret 125 roni doar pt. portierele din fata.

Edited by adostar

Share this post


Link to post

Totusi adostar, e cam multicel :wallbanger: .Si eu caut ca nebunul in Cluj deflectoare de astea dar nici sa dau 125 ron pe 2 plastice nu mi la indemana

Share this post


Link to post

Cauta la rxm sau autodaewoo . Cred ca gasesti acolo , mult mai ieftin .

Share this post


Link to post

@aiptek - Atunci pune deflectoare care se lipesc cu banda adeziva, costa 60 roni setul - 4buc - la GL, partea proasta e ca vantul tot in o sa-ti sulfe prin ureche :) pt. ca astea lipite nu acopera tot geamul din aceasta cauza am optat pt. culisa geamului, sunt din sticla acrilica, nu din plastic.

Edited by adostar

Share this post


Link to post
Cauta la rxm sau autodaewoo . Cred ca gasesti acolo , mult mai ieftin .

Am gasit acolo mai ieftin, dar , exista un dar, comanda de pe autodaewoo e minim 100 ron, numai daca gasesc pe cineva care ii trebuie si lui paravanturi si sa facem fifty fifty

Share this post


Link to post

La Autodaewoo nu mai au de sticla acrilica, am vrut sa iau eu si au numai de plastic.

Share this post


Link to post

Salut.

De curand mi-am luat si eu deflectoare pentru Matizache. Sunt cu prindere pe cheder si sunt importate din Polonia (sau cel putin asa scrie pe ambalaj).

Faza faina e ca le-am achizitionat din BAZARUL din Iasi :lavolan: si am dat pe set (4 buc.) 70 lei (700.000 lei).

Acu sunt in de bandouri laterale.

Ma ajuta si pe mine cu sugestii, de unde le-as putea lua.

Salutare la toti.

Share this post


Link to post

Ma ajuta si pe mine cineva cu niste deflectoare de TICO? As dori cu prinderea in cheder si nu cu benzi adezive. Multumesc

Share this post


Link to post

Red Beetle a capatat deflectoare coreene 4 buc - 50 ron de la rokor, Craiova.

Se monteaza cu banda dublu adeziva. Nu stiu cum se comporta la mersul cu geamul deschis si nu ma intereseaza, ca nu merg cu geamul deschis. Dar la stationarea in ploaie, e schimbare totala. Poti sa mai respiri o gura de aer proaspat fara sa faci dus. Pohta ce-am pohtit. Mai ales ca, la pescuit, mi s-a intamplat sa stationez in ploaie si 24 h.

Share this post


Link to post

Am citi mai toate topic-urile legate de paravanturi, deflectoare si astfel de siteme. S-a vorbit si lamurit problema instalarii, dar nu s-a raspuns si nici lamurit problema desprinderii lor (manuale) de pe usa. Acum 2 saptamani mi-am luat o pereche de pe site-ul autodaewoo, din plastic, cu dublu adeziv. Problema mea face parte din ciclul "nu mai lasa pe altii sa se atinga de masina ta". Am lasat 2 prieteni sa le monteze, eu fiind plecat. Iar ei le-au instalat foarte sus, aliniate cu margina de sus a usii, nu imediat deasupra geamului. Pentru ei a primat principiul esteticului (dadeau mai bine asa) decat cel practic. Acum am niste paravanturi estetice si mai putin practice, fiind cam sus, pot sa dau geamul destul de putin jos. As vrea sa le dezlipesc si sa le lipes ceva mai jos, la locul lor, cu un alt dublu adeziv bun. Care ar fi procedeul, daca incerc sa le dezlipesc, plec cumva cu vopseaua, rup plasticul? A mai scos cineva paravanturile?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...