Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

Se Cauta Diverse Chestii

Recommended Posts

Caut driver pentru adaptorul IRDA din imagine. Nu scrie nimic pe el, dar se pare a fi fabricat de Sigma Tel. CD-ul original cu drivere nu il mai gasesc.

 

Vezi daca e aici: http://fbx.ro/bx1zk2zhlvkm02ak

 

Daca nu e. inseamna ca am lasat CDul la ai mei si va mai dura cateva saptamani pana mai dau pe acasa. :D

Share this post


Link to post

Se pare ca nu este!

post-8639-127495300737_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Astea sunt driverele originale de pe cd? De ce intreb, pentru ca pozele de la interfata de instalare sunt cu totul diferite fata de ce am eu.

Merci! O sa probez diseara cand ajung acasa.

Share this post


Link to post

Nu stiu, am sigur dongleul tau si stiu ca avea un CD format mic cu drivere. Intre CDurile pe care le-am luat de acasa am gasit un singur CD de felul asta, si cum nu are nicio chestie scrisa pe el...

Share this post


Link to post

Am inteles. Tipic chinezesc, au facut economie si la inscrisurile de pe CD 24000000.gif .

Multumesc inca odata.

 

PS. Probabil asa l-am ratacit si eu (mic + blank = disparut)

Share this post


Link to post

De unde cumpar si eu niste acumulatori AAA care chiar sa suporte heavy duty consumption?

Share this post


Link to post

Ce inseamna exact heavy duty?

 

Eu sunt extrem de multumit de Maha Imedion - am pe aparatul foto, AA-uri - de doi ani de zile. Am varianta care nu isi pierde incarcarea in timp (sau si-o pierde mult mai putin ca altii). Exista si varianta de putere mai mare - tot maha - parca powerex se cheama.

 

Vezi la f64.ro - ei aduceau d-astia.

Edited by madkat

Share this post


Link to post

Inseamna o camera GoPro. Cu baterii, rezista 5-7 min. Consuma de rupe.

Ama vut GP de 1.5v si le-a terminat psihic.

Share this post


Link to post

Incearca d-astia - is cei mai potenti accu cu care am avut de-a face...

Mai sunt buni si eneloop - insa nu atat de rezistenti la descarcare sustinuta.

 

GP sunt bullshituri - ca si uniross, sau alte nenorociri.

Edited by madkat

Share this post


Link to post

Caut subtitrare in limba romana pentru filmul "Costa Rican Summer". Am cautat pe cateva zeci de site-uri dar nu am gasit. Poate cineva de aici ma poate ajuta   :)

Share this post


Link to post

Caut...un loc de parcare in zona aeroportului Baneasa pentru aproximativ o saptamana, incepand de duminica, pentru Megane. M-am invartit eu azi in cartierul de vis-a-vis de aeroport, dar nu imi dau seama daca sunt locurile platite sau nu, si nici n-am chef sa ma trezesc cu masina ridicata.

Aveam inainte optiunea de a lasa masina in parcarea aeroportului, dar se pare ca s-a scumpit in ultima vreme, iar eu nu sunt dispus sa dau mai mult de 150, hai 200 de lei pentr asta.

Nici sa fie la mama naibii, intrucat ajung inapoi pe la 12 noaptea si nu vreau sa ma duc cu taxiul pana la ea.

Share this post


Link to post

Incearca in fata Scolii Superioare de Aviatie, pe strada Gratioasa, langa Vama. E o parcare in spic, langa locul unde intorc tramvaiele.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Si sigur n-o gasesc in flacari, fara antena, fara oglinzi, fara cine stie ce?

Pe mine nu ma deranja sa o parchez oriunde in perimetrul Aerogarii-Ficusului-Elena Vacarescu, e o zona din care ajungi usor pe jos pana la aeroport. Numai ca e un perimetru de blocuri de locuinte, mi-e sa nu ocup locul nescris al vreunuia.

Share this post


Link to post

Nu sunt apartamente langa, doar vama si scoala de piloti.

Share this post


Link to post

Baga un telefon aici:0722.400.500 ,0745.500.900.

Sunt nr de tel. de la un service vis a vis de aeroport(Ami).

Au o parcare ok(ingradita-pazita)si la ultima revizie , mi-a atras atentia un anunt pt parcare contra cost la preturi bune.

Share this post


Link to post

Inca o varianta care se incadreaza in targetul tau de banuti (7 zile la 175 lei). Detalii aici http://parknfly.ro/

Share this post


Link to post

Caut si eu un fel de priza programabila, dar nu cu ore ON/OFF ci care sa deschida un circuit vreme de 5 min de ex si sa il inchida vreme de 20 min. Tot timpul. Am o pompa de recirculare apa calda acasa si m-ar ajuta mai mult asa ceva decat priza programabila pe care o folosesc acum.

Share this post


Link to post

Caut si eu un stylus pentru un GPS Wayteq.

Share this post


Link to post

Cauta relee de timp la firmele care se ocupa cu asa ceva si iti faci singur o mica automatizare. Du-te pe Maica Domnului. Daca vrei, iti si recomand un magazin, dar pe privat. :)

Share this post


Link to post

As avea nevoie de un meserias in ale A/Cului de apartament. Am un dublu-split, batrin insa bun. Momentan nu prea as renunta la el dat fiind faptul ca am ingropat toate traseele in perete si n-am chef de o renovare serioasa in momentul acesta. O singura problema am cu A/Cul, problema cauzata de montajul initial incorect. Periodic pierdea agent refrigerant la unul din circuite ajungind, anul trecut, sa tina mai putin de 4-5 luni. Astazi am desfacut complet unitatea si am descoperit ceva horror :

 

IMG_0006-1.jpg

 

Toata procaria se datoreaza traseului de evacuare fara cadere, practic se vede cu ochiu liber ca furtunul destinat evacuarii apei are un usor urcus. Din acest motiv, apa intimpina probleme la evacuare, de multe ori curgind in casa prin aparat. Imi este clar ca, in zona corodata, teava de cupru are unul sau mai multi pori, de unde si ... disparitia agentului refrigerant.

 

Miine o sa incerc sa inlocuiesc cele 2 tevi de cupru. Daca stiti cumva un om priceput care sa nu se rezume la a-i critica pe cei dinaintea lui (de ani de zile ma gindesc la ei, nu e nevoie sa mai faca si altii acelasi lucru) ci sa ofere niste idei si solutii in domeniu, va rog sa imi dati si mie niste date de contact.

 

Multumesc.

Edited by Salex

Share this post


Link to post

Caut si eu un fel de priza programabila, dar nu cu ore ON/OFF ci care sa deschida un circuit vreme de 5 min de ex si sa il inchida vreme de 20 min. Tot timpul. Am o pompa de recirculare apa calda acasa si m-ar ajuta mai mult asa ceva decat priza programabila pe care o folosesc acum.

 

Gasesti pe Lizeanu-Maica Domnului.

Share this post


Link to post

Vaselina siliconica unde gasesc(imi tb pentru timonerie)?

Exista prin benzinarii sau metro/Selgros, etc?

 

Merci.

Share this post


Link to post

Vaselina siliconica ...

 

Sa o alegi pe cea mai viscoasa.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...