Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Masini Daewoo: SECOND HAND

Recommended Posts

Asa este, de acolo am luat-o, SH si in LEASING!!! Si cu CASCO!!!

 

Mai mult, site-ul e facut chiar de mine... Gata, gata, terminati cu aplauzele!!! :coool:

Share this post


Link to post

si tu crezi ca sunt mai seriosi decat tzeparii de la AutoVit?

 

 

la sectiunea de masini noi e super-vid

 

[color="orange">Edit1 (Shenck): vb de http://www.librom.ro/ [/color]

Share this post


Link to post

Cind ma interesam de cit sa cer CASCO TICO am sunat pe citva d'acolo si pareau oameni seriosi. Mi-au dat toate datele care le-am cert, etc.

Nu stiu cum erau masinile ca nu am fost sa le vad, dar anunturile erau serioase.

 

[color="orange">Edit1: Vobesc de http://www.librom.ro/

in urma concatenarii s-a cam ametit subiectul[/color]

Share this post


Link to post
si tu crezi ca sunt mai seriosi decat tzeparii de la AutoVit?

 

 

Aaaaa, e vorba de prima sau a 2-a adresa? Ca la Autosig nu sunt masini noi si, in plus, in oferta (care e si pe net) masinile sunt descrise la sange...

Share this post


Link to post

Viper, vorbeam de librom. sa ma explic:

 

librom.ro - m-am uitat pe sit si ofertele sh sunt destul de subtiri iar la sectiunea de masini noi nu se afla nimic...

 

autosig - am trecut si eu pe la ei dar nu aveau decat niste pocitanii de masini, lovite in ultimul hal...acum probabil ca s-au mai ridicat

 

Daca tu ai facut sit-ul de la autosig felicitarile mele dar e cam subtirel saracu'.

Share this post


Link to post

Din cele 67 de Daewoo puse la vânzare NUMAI 5 sunt Matizuri! Concluzia: românul se desparte cam greu de buburuza lui!

Share this post


Link to post

Pai si daca te uiti prin ziare sau pe autovit ai sa vezi ca cele mai putine masini la vinzare sunt Maty... 8)

Share this post


Link to post
Asa este, de acolo am luat-o, SH si in LEASING!!! Si cu CASCO!!!

 

Mai mult, site-ul e facut chiar de mine... Gata, gata, terminati cu aplauzele!!!  :coool:

Viper am observat o leganza la 4800 de euro cu vreo 140.000 km.E pe bune?E muci sau ce?Merita sa-ti iei masina de acolo?De ce sunt mai ieftine?Starea tehnica in general cum e?Sunt seriosi?

Share this post


Link to post

O sa intreb ce e cu ea. Pretul e pe bune. Kilometrajul cred ca la fel (are destui...). Da, merita, sunt o echipa faina de profesionisti. Sunt mai ieftine pentru ca in general sunt luate din leasing de la cei care nu au mai platit... Sau au fost masini de serviciu la firma mama si acum le schimba. Asa a fost a mea. Starea tehnica e trecuta pe larg in fisier, dar mai bine mergi si intrebi, sau te duc si pe tine acolo si te arunc in gura lupului, ca nu ai fi primul :satraiti:

 

Hai ca sun si iti zic ce e cu ea...

Share this post


Link to post

Am vorbit. Masina e OK, cutie automata, blabla, modelul tractiune fata motor in spate... Adica are blocul spart si inca niste chestii, si mai bagi vreo 2k-2.5k in ea sa o faci boboc. In rest merita. Poti sa te duci sa o vezi daca vrei.

Share this post


Link to post

Da, normal! k = 1000... Cel mai bine mergi si vorbeste direct acolo.

Share this post


Link to post

viper nu mai da sfaturi omului... un bloc de leganza s-ar putea sa fie si mai mult de 2k. de ex, un bloc de pajero 2.5td din 97 a fost 3800 euro. si asta fara "alte chestii". Exista probabilitatea ca reparatia sa coste si 10k. Oricum nu cred ca se apuca nimeni de ea fara cel putin 1k euro numai manopera...

 

Iar masinile de acolo sunt masini care au fost de firma, e posibil ca pretul sa fie corect dar ele sunt hartanite serios. Adica uzura e cel putin dubla la km pe care ii au fata de uzura in cazul masinii personale.

 

Poate viper a fost norocos dar eu nu as da 4-5000 pe o masina care din plecare mi se spune ca a fost de firma. Si mai e si bulita... rau...

Share this post


Link to post

Mai ce draq voi avezti timp de pierdut !!?!?..CUM DRAQ SA CUMPARI O MASINA SCUMPA CU BLOC MOTOR SPART !?!?..VOI AVETZI IDEE ASA CAM CE INSEMANA SA SKIMBI BLOCUL MOTOR!?!?!

Share this post


Link to post

Cel care'a vindut-o a aflat ce inseamna ... :nonono:

Share this post


Link to post

Domle' eu n-am zis ca o s-o cumpar!Pur si simplu am vazut anuntul, l-am intrebat pe Viper(pt. ca am inteles ca e in tema) ce-i cu anuntul respectiv,pt. ca nu strica in general.Poate cine stie...chiar si o masina de firma daca era si in rest era in regula poate ma mai gandeam.Pt. ca daca aveam 6500 cat face una buna imi trageam o vectra b 2000 16v, in nici un caz nu o leganza(cu toate ca-mi place- dar ....).Asa am vazut-o pe asta si 1000 eram dispus sa mai bag,altfel...I don't have the money.si ganditi-va ca pe langa blocul motor se necesita si curele si role si ulei si antigel si placute,poate ceva amortizoare,poate cauciucuri.Asa ca ..let it be

P.S.: Multam Viper de informatie.

Share this post


Link to post

da-ti dai seama nu ca necesita si scos segmenti pistoane biela cuzineti arbore alea alea!!!!

Share this post


Link to post

...du-te la o unitate militara de graniceri sau a politiei de frontiera, ia-te la texte cu cei de pe acolo si asa poti sa te procopsesti cu o masina mai ieftina, confiscata...multumit de pont?.......dar iti trebuie relatii strong pt asa ceva...

Share this post


Link to post

andreicri, ai 2 variante: maşini ale căror contracte de leasing nu au fost plătite şi au fost recuperate (stocurile însă sunt date cu 2 ani înainte, cu liste de rezervări ;) ), şi cele pe filiera poliţiei, care însă nu sunt accesibile publicului. Cu alte cuvinte, dacă până acum nu ai avut cunoştinţe pe post de "pilă" la aşa ceva, nici nu prea cred că vei prinde.

Share this post


Link to post

andreicri are megane 2, nu shtiu la ce mai are nevoie de o mashina dubioasa.. :roll:

Share this post


Link to post

Mda, îmi aduc aminte de un episod din Flintstones în care-şi cumpără Fred o maşină confiscată de poliţie - mare, neagră şi cu urme de gloanţe în portiere :rotfl: după care numa' probleme are cu ea, îl urmăresc gangsterii, etc

Share this post


Link to post

Readuc la viata topicul, cu o intrebare: in ce mod pot aduce o masina de 10-11 ani (Nexia hatchback), cu scopul de a o face piese de schimb? De inmatriculat nu se discuta, in afara de partea din spate (de la usa soferului spre coada), cred ca restul e compatibil (bord, motor, elemente de caroserie). M-ar interesa sa o pot aduce "pe roti", legal, nu pe platforma. Trebuie platite taxe vamale avand in vedere ca nu o mai inmatriculez?

Share this post


Link to post

Daca o introduci in tara pe roti ..platesti vama...nu conteaza ca e pentru piese..

Daca vrei sa o introduci pt piese...trebe s-o demontezi...si o introduci sub forma de piese de schimb > :)

Complicat ...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...