Jump to content
Sign in to follow this  
maximus

Sugestii

Recommended Posts

Cam greu :)

Share this post


Link to post

Vaxxi crezi ca este posibil sa faci o versiune vga pentru site ? Uite de exemplu cum au aici... VGA si QVGA . Cred ca ar foarte misto si ti-ar multumi mai multi :D

Share this post


Link to post

Daca gasesc vreun skin pentru ele gata facut, se face imediat; daca nu, cand am timp liber incerc niste modificari in CSS-ul skinului LoFi.

Share this post


Link to post

Vaxxi crezi ca este posibil sa faci o versiune vga pentru site ? Uite de exemplu cum au aici... VGA si QVGA . Cred ca ar foarte misto si ti-ar multumi mai multi 40000000.gif

 

77000000.gif +1

Varianta curenta in multe cazuri "crapa" cel putin la PM-uri parca... si se incarca greu...daca poti WVGA si/sau VGA ar fi super...

Share this post


Link to post

Lascarica, ce "crapa" ca nu crapa nimic, varianta VGA/QVGA este doar o modificare a skinului lo-fi pentru dispozitive cu ecran mic (fonturi mai mici, spatiere redusa). In lo-fiul curent nu ai optiune de PMuri, deci presupun ca vorbesti de skinurile celalalte care merg foarte bine ...

Share this post


Link to post

Se poate sa fie de la noile versiuni de Opera daca zici ca merg bine...

Share this post


Link to post

N-am mai folosit Opera de mult, dar pe Safari/Firefox/Chrome merge ok, si esti primul care se plange. Goleste si tu cache-ul, instaleaza-l pe curat, n-are voie sa crape browserul indiferent de ce accesezi (mai ales Opera care era destul de solid tin minte).

Share this post


Link to post

Hehe multumesc, eu sunt sigur ca o sa gasesti. Toata lumea are incredere in tine :D

Share this post


Link to post

Scuze pt ca n am fost mai explicit. Am crezut ca se subintelege daca discutam de rezolutii QVGA/VGA.

Este Opera pt WM mai nou variantele de pe WM 6.5.1...banui ca are ceva bug-uri deoarece au scot mai multe de versiuni in ultimul timp...

Au ajuns la Opera 10 beta mai nou...

Am incercat initial pe rez normala, s-a blocat, am trecut pe Lo-Fi acelasi lucru...am lasat-o pt mai tirziu cind ajungeam la Desktop...

Se bloca la reply nu PM sorry...

Am incercat acum si cu IE s-a blocat cind am incercat sa trec pe Lo-Fi.

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

S-ar putea sa nu-i convina javascripturile din skin, au devenit destul de incarligate in versiunea asta.

Share this post


Link to post

Este o explicatie posibila. Am probleme de cind s-a schimbat versiunea.

Astept Opera 10 poate merge.

Share this post


Link to post

Bun gasit!

 

Sunt nou pe acest forum ... vechi pe altele, moderator pe unele ... ce am remarcat insa aici este raceala cu care sunt intampinati noi useri, plus lipsa totala de altruism din partea moderatorilor, care pe langa faptul ca iti inchid un topic deschis aiurea (recunosc) in loc sa il mute acolo unde cred ei ca e mai bine ... sau cel putin sa iti ofere un link direct unde spun ei ca ar fi mai bine ...

 

Sunt putin buimacit ... user nou fiind ... nu cunosc nici sectiunile si oricum ... eu nu vroiam sa cumpar o masina de aici, ceream doar niste sfaturi si pareri din partea celor care au o asemenea masina. Topicul despre care vorbim este acesta:

 

 

 

 

http://www.gmclub.ro/forum/index.php?showtopic=31130

 

 

 

 

Doresc pe acesta cale sa ii multumesc domnului Mircea, pentru zelul de care a dat dovada si in acelasi timp sa il rog, daca se poate pe viitor sa incerce sa fie putin mai intelegator cu noii useri si eventual sa isi faca putin timp sa ii indrume si ajute, daca tot sunt la inceput. Greselile ulterioare, mi'se pare normal a fi sanctionate, conform regulamentului, insa cred ca putina clementa pentru noi useri ar trebui sa fie luata in seama.

 

Va multumesc si va doresc toate cele bune, nu am sa mai postez acel topic in alta parte, pentru ca in primul rand, habar nu am unde s'ar potrivi si in al doilea rand, asa cum am spus, eu doream doar niste pareri in ceea ce privesc piesele de schimb, daca se gasesc si unde, dar probabil ca nici macar nu a fost citit acel topic, inainte de a fi inchis, titlul fiind considerat suficient pentru a il inchide.

 

 

Share this post


Link to post

Mie mi se pare ca Mircea a actionat cum trebuie. In nici un caz nu era o problema tehnica drept urmare inchis si te-a indrumat in sectiunea cea mai potrivita.

 

In al doilea rand, care era scopul urmarit prin acel topic? Rezultatul e previzibil si nu reflecta realitatea.

Ideea daca merita sau nu merita ti-o faci singur urmarind topicurile din probleme tehnice, piese de schimb, sondaje, chiar si topicuri cu tico de la "masina mea".

 

Forumurile nu sunt numai pentru a posta ci si pentru a citi, sunt de acord, este mult informatie nu intotdeauna la indemana, trebuie "sapat" putin insa stiu, e mai comod sa deschid topic nou fara sa ma mai obosesc nu?

Tocmai din cauza asta a si ajuns forumul atat de greoi.

 

Toate cele bune.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Ticohd, ai bifat ca esti de acord cu Regulamentul la inscriere? Daca nu bifai, nu erai user, asa ca ar fi bine sa si citesti Regulamentul. Acesta specifica foarte clar ca deschiderea unui topic nou se face dupa folosirea in prealabil a functiei . Exista aceasta sectiune (pe care vad ca ai gasit-o repede cand a fost vorba sa te plangi) unde gasesti tutorialul de folosire a functiei .

In ceea ce priveste mutarea topicului tau, aceasta nu-si avea rostul. Discutia despre achizitia automobilelor daewoo sh exista si - conform aceluiasi - nu se deschid topicuri noi pentru discutii pe aceiasi tema. Deci cel mult topicul tau ar fi trebuit lipit celui existent. Daca o faceam, fiind user nou, nu ti-ai fi dat seama si ai fi postat din nou, asa ti-am indicat unde trebuie sa postezi si am inchis topicul creat aiurea.

Lamurit?

Share this post


Link to post

Ticohd ,fara suparare daca citeai forumul gaseai destula informatie ca sa-ti raspunzi singur ! Acum o sa-ti raspund eu : piese de Tico se gasesc din abundenta ,unele repere se potrvesc cu cele de Matiz (foarte multe ) insa sfatul meu este ca daca vrei sa iei masina sotiei i-ai un Matiz mai bine, se gasesc acum la preturi foarte bune !!!

Edited by ToPser

Share this post


Link to post

[...] ce am remarcat insa aici este raceala cu care sunt intampinati noi useri

 

plus lipsa totala de altruism din partea moderatorilor, care pe langa faptul ca iti inchid un topic deschis aiurea (recunosc) in loc sa il mute acolo unde cred ei ca e mai bine ... sau cel putin sa iti ofere un link direct unde spun ei ca ar fi mai bine ...

nu cunosc nici sectiunile [...]

 

 

Bine ai venit pe forum! Nu te supăra, probabil răceala constatată îşi are originile şi în temperaturile scăzute din această perioadă a anului. (reversul medaliei, ce-i drept, a fost "constatat" de alt coleg forumist care s-a plâns de aceeaşi răceală în întâmpinarea pe forum, undeva în vară - dar, atunci vina mi-a aparţinut în totalitate - spun asta întrucât temperaturile exterioare erau extrem de ridicate, iar restul moderatorilor erau plecaţi în concediu   :mrgreen :)

 

Nu ţi-ai terminat ideea.. "pe lângă faptul că...". În rest, ai dreptate. De ce să ne "chinuim" noi să căutăm, să citim, când există alţii, al căror timp nu e important, ce pot muta/căuta pentru noi.

 

 

Cum ai găsit secţiunea asta, "derulând" forumul de sus în jos ai trecut şi pe lângă cea indicată de Mircea. Bine, ca să poţi găsi indicaţia trebuia să citeşti ce ţi-a răspuns (asta deja e partea 2a).

Share this post


Link to post
... in loc sa il mute acolo unde cred ei ca e mai bine ...

A s a, mama lor da slugi cu diploma ... daca le'a placut cartea. Altfel, sustin ca postatul d'ampulea este cea mai buna metoda de iesire din buimaceala de dupa prima logare, oricum, traim intr'o lume woo (write once only).

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Nelamurire :

 

Cum se poate ca unii moderatori/supermoderatori ( generalizarea este intentionata) sa nu dea pe forum de saptamani / luni de zile, fara sa mai pomenesc de actiunile firesti de "moderare" care sunt inexistente? Nu exista o "norma" de bun simt pe care trebuie sa o indeplineasca?

 

Mi se pare nefiresc, ilogic, etc. Un om intr-o asemenea postura banuiesc eu ca ar trebui sa fie un pasionat, nu sa reprezinte doar o titulatura scrisa cu verde sau albastru.

Daca o ora pe zi pe forum este deja prea mult, SUGErez ca respectivii ( macar 2 la numar) sa-si caute un alt forum de interes, mi se pare o mica mare sfidare adresata muncii si pasiunii altor moderatori / supermoderatori / admini sufletisti care bantuie zilnic pe aici si se PREAocupa de bunul mers al forumului.

 

Dar, aveti dreptate, nu e treaba mea.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Nici unul din moderatorii forumului nu lucreaza "la pontaj".

Share this post


Link to post

Pentru ? daca ai vreo problema, spune-o pe sleau.

Share this post


Link to post

Mi se pare doar nedrept si destul de urat fata de cei pe care ii vad zilnic pe aici si care se agita, altruist vorbind, sa aranjeze / mute/ modifice posturi/ impace spirite / creeze antipatii, etc. Ca e o munca pana la urma si deloc usoara.

Share this post


Link to post

Sa i se retina 20 la suta din salariu pentru fiecare zi in care lipseste!

Share this post


Link to post

Nuuu, sa reduca 20% din warn-ul dat in ultima luna userilor mai vechi :D .

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Care warn in ultima luna daca nu au intrat pe forum de luni intregi ? :scarpin:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...