Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Despre telefoane mobile

Recommended Posts

Sincer, nu l-am luat pentru GPS, nu l-am butonat destul de mult, nu stiu ce harti are.

Share this post


Link to post

Intr-un access de nebunie temporara cauzata probabil de faptul ca telefonul meu vechi de 2 ani a cedat, luind cu el in acelasi timp agenda mea de contacts :flaming: (nokia nu mai e ce a fost!), mi-am luat the dog's bollocks.

 

Impresii: nu cred ca pot sa zic mai mult de ce este in link. Am reusit sa instalez si 'Igo 2006 plus' pe el desi are ceva probleme cu rezolutia ciudata a telefonului.

Share this post


Link to post

Samsung rulez.

Nope, it doesn't, o sa regreti. :) Dar poate te invata el sa faci backup :)

Share this post


Link to post

Are cineva idee cum se desface capacelul de la mufa usb din fundul telefonului Nokia 6300 ?

Am apasat, am incercat sa bag unghia, am incercat tot, nu merge nimic :P

Share this post


Link to post

Cu greu. Desfa capacul bateriei intai si o sa iti dai seama.

Share this post


Link to post
Nope, it doesn't, o sa regreti.

Pai daca Honda nu face telefoane ce sa fac si io! :D

Edited by hitman

Share this post


Link to post
Pai daca Honda nu face telefoane ce sa fac si io! :D

 

Simplu. Nokia all the way :D

Share this post


Link to post
Are cineva idee cum se desface capacelul de la mufa usb din fundul telefonului Nokia 6300 ?

Am apasat, am incercat sa bag unghia, am incercat tot, nu merge nimic :P

 

Intai scoti capacul spate, dupa incerci sa bagi unghia intre acel plastic ( care are semnul usb pe el ) si carcasa. Ai grija sa nu'ti rupi unghia :D ( prima data o sa iese foarte greu ... )

 

Am schimbat zeci de telefoane ... nici'unul nu se compara cu un telefon Nokia.

Share this post


Link to post

Şi eu votez cu Nokia.

De mulţi ani, după câteva experimente ratate, pur şi simplu nu mă mai interesează altceva decât Nokia.

Share this post


Link to post
Şi eu votez cu Nokia.

Nu stiu cum e la voi dar la mine in familie 4 telefoane diferite Nokia au avut probleme:

1. nu se mai auzea convorbirea

2. nu se mai vedea ecranul

3. s-a stricat mufa de incarcare baterie

4. a murit telefonul de tot

 

Toate astea la telefoane inca in garantie!!!!! Telefoane luate de la Nokia, nu de la germanos sau altele ca sa fie minarite!

Share this post


Link to post

Primele 3 telefoane ale mele au fost Sagem, 3 modele diferite de care pot spune ca am fost multumit, au urmat un Siemens si un Bosch care au mers bine iar dupa ele toate telefoanele care le-am avut au fost numai Nokia. Am avut 5210, 3310, 3410, 6210, 6310, 1200, 1600 si acum am un 6280 si un 1001 telefon de servici care dupa 4 ani inca ma tine bateria 4 zile desi vorbesc foarte mult la el. Pot spune ca pe fiecare le-am exploatat la maxim si nu am avut probleme niciodata nici cu bateria nici nu semnalul si nici nu soft-urile. Sunt telefoane foarte bune si nu am de gand sa schimb marca, in viziunea mea au fost si sunt cele mai bune telefoane. Urmatorul telefon al meu va fi un Nokia N95 8GB dar cand imi voi reveni cu finantele.

Share this post


Link to post

3310, 3410, etc. alea au fost telefoane rezistente si bune. Am avut si eu si au trecut inclusiv prin masina de spalat si tot a mers dupa aia. Nu se compara cu Nokia de acum.

Share this post


Link to post
...mi-am luat the dog's bollocks.

 

De pe situl din link:

 

Main disadvantages:

* No stylus slot - adica cum? Are stylus si n-are slot? Il tii in buzunar? Sau n-are stylus deloc?

* Poor sunlight legibility - de vazut ce mai vezi cand il pui in parbriz cu GPS-ul.

* Memory card not hot-swappable - nu-i mare problema, zic eu.

* Non-standard display resolution - asta ar putea fi o problema

* No dedicated 3D accelerator ?!? cat de mare problema poate fi asta? Ca doar nu joc Counterstrike pe el.

* Non-standard USB port - NASPA!

* Web browser lacks real Flash support - asta ma bucura! :) ) Oricum de preferat sa bagi alt browser, unul care sa stie si de tab-uri. ;)

Share this post


Link to post

1. Stylus se baga intr-un buzunar la tocul din piele al telefonului. Oricum stylusul se foloseste numai la treburi de finete, in rest pntru utilizarea de zi cu zi (telefon, agenda contacte, navigare, etc.) nu ai nevoie, telefonul se opereaza ca si iPhone direct de pe ecran cu degetul.

 

2. Asta cu soarele este valabil numai daca bate soarele direct pe ecran, in rest nu ai treaba.

 

3. Memory card not hot-swappable: feature useless, citi din voi ati folosit aceasta facilitate?

 

4. 3D accelerator: nu stiu ce au vrut sa zica, vorba ta nu jucam FPS-uri aici.

 

5. Asta cu USB-ul intradevar, e buba numai daca se uita cablul de telefon acasa! Cu putina atentie se rezolva.

 

6. Asta cu Flashul e ca la iPhone. Nici iPhone nu suporta. Sa speram ca se rezolva cu un software upgrade.

 

7. Problema cu rezolutia ecranului: in timp poate se rezolva, asta depinde de producatorii de software. Deocamdata nu am avut problema decit la rularea Igo, care s-a rezolvat folosind o anumita operare a softwarelui. Adica la vizualizarea traseului de urmat cu GPS-ul nu mai trebuie sa se intre in setari sau alt meniu.

Edited by hitman

Share this post


Link to post

ca tot zicea, mai sus, cineva ca vrea un N95 8GB..al meu s-a stricat dupa numai 2 saptamani :(

over all e un telefon ok, insa nu e potrivit pentru Internet, pentru navigare e mai potrivit un model cu touch screen, din punctul asta de vedere nokia a cam ramas in urma

Share this post


Link to post

Eu ziceam de Nokia N 95 8GB, oricum cumpararea lui este in curs de desfasurare, costa multi bani si acum nu ii am, poate ai avut tu ghinion eu am auzit numai de bine de la cei care poseda un asemenea model.

Share this post


Link to post

Mie chiar imi place navigarea pe N95 8GB. Mi-ar placea sa fie mai la indemana taburile si sa faca scroll in fereastra, in rest e ok. Am postat de multe ori de pe el.

Share this post


Link to post

Ce stiti de Nokia E71 ?

Ma bate gandul...

Share this post


Link to post

Este noul model de e61 de care eu am fost super multumit. L-am testat si am constatat ca tastatura nu mai e asa facil de folosit ca la e61, e mult mai mic, are gipies. Deocamdata e mult prea scump, d-abia a aparut. Mai incolo o sa aiba preturi mai decente decat cei 350e de acum.

Share this post


Link to post

Il ia firma...asa ca nu ma supara prea tare cei 350E... :)

Ma tenteaza mai mult ca E61 pentru ca e mai mic. Mu-mi plac paletele de tenis...sa le tin in buzunar... :P

Share this post


Link to post

ce ziceti de HTC MTeoR?

Share this post


Link to post

WinMo 5.0 pe un hardware vechi de 2 ani ? no way. Asteapta luna noiembrie, se pare ca vor fi niste miscari interesante pe piata, si ori vei da mai multi bani pe un telefon mai performant, ori vei lua un Touch Diamond/Touch Pro la pretul de mai sus.

Share this post


Link to post

ce sa astept? Il am deja cumparat :(

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...