Jump to content
Sign in to follow this  
Shenck

Kitsch-URI

Recommended Posts

cred ca trebuie sa tragem o linie, nu tot ce nu ne place noua sau nu am face noi este kitsch, iar priza aia de aer e facuta cu tot tacamul, chit, vopsea si nici nu pare "unicat de targ", deci e posibil sa aiba ceva sub ea... jantele de aro 10 ce au? 3 prezoane si 14 tzoli care de obicei adapostesc nishte cauciucuri mai mari, care e problema? eu am jante de matiz... nu o fi un tuning pretentios, dar e o diferenta fata de meganul ala cu ditamai eleronul care era sigur kitsch...

Share this post


Link to post
Pleoapele la faruri sunt de tot rasul, doamne fereste sa am de facut un drum de noapte de vreo 400 de km cu masina aia si nici adeptul spoilerelor prelungite nu sunt. Dacia nu are suspensii pentru asa ceva, la un viraj mai in forta incep sa harcaie in asfalt, crede-ma ca am vazut pe viu asa ceva la un concurs iar la proba urmatoare proprietarul i-a demontat spoilerul.

Asta ca sa nu zic nimic de priza de aer de pe capota, bag mana-n foc ca e doar de design.

 

Eu am vazut pe viu asa in oras, la o Nova de taxi! :) ... Avea niste prelungiri pe spoilerul fata si am vazut cu ochii mei cand a trecut peste o denivelare, a facut praf prelungirea! :)

Share this post


Link to post

Prin Sinaia. Am si vorbit cu proprietarul. Bani bagati destul de multi vopseaua de calitate dar...decideti voi daca a meritat!

 

P.S. Pe usa unde nu se vede prea bine in poza si la parasolar scria "SUPER DACIA"! ;)

post-109-1141152185_thumb.jpg

post-109-1141152226_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Pacat de culoare ... Rosul acela arata foarte bine! Ce as da jos? Capace ... eleron spate, bullbar-ul si prelungirile de spoiler fata!

 

Am si eu de postat una bucata Dacie de "firma". Nu stiu daca este tocmai potrivita cu restul topicului insa nu aveam unde in alta parte sa o postez! Cititi cu atentie (poza e facuta cu telefonul) ce a fost scris pe portierele ei de niste pustani probabil ... Si pe langa Dacie, una bucata van! :D

post-2824-1141154146_thumb.jpg

post-2824-1141155865_thumb.jpg

Edited by lordcalibras

Share this post


Link to post

Nu cumva dacia aia e vopsita in rosu imperial despre care am auzit aici pe forum ca e cea mai scumpa? =))

Ca vad ca seamana la tiuningg cu un anume matiz...

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Sper ca nu a mai fost postata poza cu "tuningul" acesta... :->

post-1228-1141376671_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Da bre, omul cara porci si gaini si alea trebuie sa respire =))

Share this post


Link to post

:) ) Sau vrea sa mearga cu muzica tare pe strada si la cat de bine e antifonata Dacia, nu se auzea afara asa ca si-a montat omu' o trapa (bass-reflex). =))

Edited by MariusZMC

Share this post


Link to post

De trei ori =D> !

 

Pe principiul alora care-si lasa torpedoul deschis sa se vada ca nu-i nimic in el... tipul asta a scapat si de hoti!

Share this post


Link to post

Nu stiti nimic. Omul a vrut sa aproximeze un Porsche la care se ridica radiatorul la viteze mari pentru a oferi un plus de stabilitate si racire motorului.

Share this post


Link to post

Ce se ridica mah?? Radiatoru? Te pun la gazetetkia...

Se ridica eleronul dupa 120km/h...

Share this post


Link to post

Eleron e doar la Boxster. La Carrera se ridica un intreg ansablu. Hai ca m-am documentat cu atentie. Se ridica spoilerul spate cu tot cu gurile de aerisire de deasupra motorului. Sub acel spoiler se afla un fel de burduf care conduce aerul colectat catre motor.

La Boxster si la Carrera GT se ridica un spoiler simplu cu rol doar aerodinamic. La Carrera coupe si cabrio se ridica un spoiler care contine si gaurile de aerisire ale motorului.

Edited by remix

Share this post


Link to post

Nu are cumva inca 2 trape pe pavilion, una la motor, si inca 4 pe fiecare portiere pentru situatiile cand mananca pasagerii prea multa fasole?

Share this post


Link to post

Deci... remixu'... accept scuzele tale publice in care spui ca am avut dreptate si radiatorul NU SE RIDICA odata cu eleronul...

Share this post


Link to post

Porsche nu cumva e racit cu doar aer?

Share this post


Link to post

De vreo 10 ani, de cand a aparut Boxter s-a trecut la racirea cu apa.

Share this post


Link to post
super kitch!!! Nici macar n-ai zice ca e damas...

Share this post


Link to post

Pai chiar ca nu e Damas! Damas-ul nu are parbrizul asa inclinat, ci mai drept.

Share this post


Link to post

Da, cred ca este o Toyota Hyace...dar e destul de greu sa-ti dai seama dupa cate are pe ea.

Share this post


Link to post

Cateva poze...mai mult sau mai putin kicioase:

 

post-100-1142512995_thumb.jpg post-100-1142512988_thumb.jpg post-100-1142513030_thumb.jpg post-100-1142513040_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Care dintre ele e mai putin kicioasa, ca nu m-am prins? :-?

Share this post


Link to post

Propun sa facem un tutorial despre cum sa NU modifici un daewoo :P

post-64-1142517567_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...