Jump to content
Sign in to follow this  
maximus

Despre Seriale...

Recommended Posts

Avem un topic despre filme, insa se pare ca nu avem si despre seriale. In principal am deschis topicul pentru ca am devenit in ultima vreme fan AXN sau Hallmark. In principal AXN pentru ca au stiut sa aleaga unele dintre cele mai interesante serii care au aparut in ultima vreme pe piata:

 

 

Andromeda, un serial SF, care a mai fost difuzat si pe alte posturi, care insa imi place , din cauza a 2 personaje: Dylan Hunt (interpretat de Kevin Sorbo) si Tyr Anasazi (interpretat de Keith Hamilton Cobb). Mai ales Tyr, care in opinia mea e perfect in rolul Nietzschean-ului, care isi urmareste propriile interese, crud, calm si gata de orice. Am cam pierdut insa sirul din pacate, mai ales ca pe axn, cam le dau in salturi , nu in ordine cronologica :mda:

 

 

Michael Hayes, un serial politist, clasic insa destul de bine inchegat si mai ales bine interpretat. Mai ales de catre David Caruso in rolul unui procuror. Ce imi place la el e felul in care arata ca se intepatrund institutiile statului american si felul cum se fac targuri etc etc..

 

 

 

 

Starsky and Hutch, un serial clasic politist cu 2 politisti total diferiti la plina vedere , dar care se stiu completa reciproc. Super serialul pentru atmosfera anilor 70 pe care o degaja.

 

 

Lege si ordine iarasi un serial clasic politist.

 

 

Mai adaug la lista si babylon 5, un clasic, la care am vazut cateva episoade acum multi multi ani. Se pare ca am nimerit eu niste episoade mai nasoale, caci nu mi-a trezit interesul, desi serialul in sine este f f bun..

Share this post


Link to post

Lost

Stargate

Share this post


Link to post

dupa cum bine spune nick-ul... M.A.S.H

colectia de DVD-uri este completa pana la sezonul 8 (24 dvd-uri * 8 episoade/dvd).

sezonul noua apare in noiembrie 2005 (cel putin teoretic).

Share this post


Link to post

LOST ! = Cel mai reusit serial care l-am vazut vreodata! Abia astept seria urmatoare [-O<

 

Altele care mi-au placut la nebunie au fost : Seinfeld , MASH si The Shield.

Share this post


Link to post

pe ce post se poate vedea lost? Si care e in mare subiectul sau?

Share this post


Link to post

Tot pe AXN.

Share this post


Link to post

constructii din fiare vechi(discovery) si orange county choppers(tot discovery)

Share this post


Link to post
pe ce post se poate vedea lost? Si care e in mare subiectul sau?

 

Uite aici linkul de la imdb.

Si mie mi se pare super miso serialul, primele 10 episoade le-am vazut intr-o singura zi.

Pentru cei interesati, am primele 25 de episoade, format DivX.

Share this post


Link to post

Well, da, si astea pot fi numite seriale. Asa ca, in ordine aleatoare:

 

OCC, Andromeda, Farscape, Stargate, Star Trek (ala cu Data si Picard), CSI: New York (incepe sa-mi placa, am si niste jocuri pe PC), E.R. (destul de realist), Dallas (asta e, pe vremea aia nu aveai altceva), Omul Din Atlantis (tot Patrick Duffy), The Outer Limits si Twilight Zone, Twin Peaks... Mai scriu cand imi mai amintesc.

Share this post


Link to post

Nu mai avem sitcomuri noi, desi se produc, insa la noi nu se cumpara de televiziuni. "Married with children" a fost reluat de 3-4 ori, Seinfeld la fel ... pacat. Erau relaxante seara.

 

Altele la care stateam, le urmaream: Sopranos, Oz, ER, Twin Peaks, MASH. In prezent, nici unul :mda:

Share this post


Link to post

am si eu o dilema (sa vedem poate nu sunt singurul care a patit asa ceva). Aveam cam 10 ani cand am vazut twin peaks(pe tvr1) si atunci mi s-a parut unul dintre cele mai infricosatoare si misterioase filme pe care l-am vazut. Poate si melodia de la inceput a avut un oaresce rol si atmosfera f f incarcata pe care lynch a conturat-o.L-am mai vazut si acu 2-3 ani (in reluare parca pe antena 1) si nu mi s-a mai parut cine stie ce.. sa fie un serial one time seen only? Ca la "La Piovra" nu mi s-a intamplat asa, m-am uitat cu placere de fiecare data cand mai prindeam vre-un episod in reluare..

Share this post


Link to post

Oricit de copila as parea, Married with children (Bundy) mi-a placut cel mai tare din toate cite au fost pina acum, mai putin ultima treime, care au fost cam de umplutura, se vedea ca le cam fugisera ideile si fortzau si ei pe ultima suta de metri.

 

Altul care imi place mult este Stargate SG1 (incerc sa-l urmaresc in fiecare marti noaptea pe tvr2 -sau miercuri la prinz in reluare- e seria cea noua)

Share this post


Link to post

Bundy si Seinfeld, doua seriale pe care le-as revedea oricand cu cea mai mare placere...

Share this post


Link to post

Familia Bundy, mi-a placut cel mai mult, l-as mai vedea inca odata.

M.A.S.H., da mai putin

Fort boyard, da nu e film, era un joc si din pacate nu-l mai prind pe la frantuji.

Imi treceau fiori de la melodia de inceput, si acum imi place.

Share this post


Link to post

Andromeda, Stargate, Startrek, Farscape

Visul meu e sa-mi iau concediu si sa stau sa le vad cap-coada.Acum sint in proces de

achizitionare.Mai am un pic si le termin :"> Dupa aia urmeaza vizionarea.

Share this post


Link to post

Da, exact Laurentiu... Fort Boyard , tare mistocut era. De asemenea Mobile Army Special Hospital :P mi-am mers l-a suflet, iar Alan Alda un actor deosebit; Seifeld; Bundy

Share this post


Link to post

Highlander, Bundy, M.A.S.H., Stargate

Share this post


Link to post

Si eu votez cu Bundy si Seinfeld + Star Trek (seria cu Picard). Mai urmaream E.R. si Chicago Hope. In prezent singurul serial pe care-l mai urmaresc e "Orange county choppers". Tot pe Discovery mi-au placut seria in care se restaura un Jaguar E Type si cea in care au montat un kit ,replica a celebrului model Cobra. Ambele seriale le-am vizionat de cateva ori (de cate ori le-au difuzat).

Share this post


Link to post
De asemenea Mobile Army Special Hospital

 

Surgical nu Special ... ;)

Share this post


Link to post

Da, da... :"> My fault

Nu eram eu asa sigur ca au trecut multi ani de cand nu se mai difuzeaza serialul acesta.

Cine stie, cunoaste =D> (a se citi ca domnul doctor Arp stie acest aspect)

Oricum ramane un serial deosebit, adica nu lasa impresia de comercial.

Share this post


Link to post

Seinfeld rules !! (serialul nu persoana )

Share this post


Link to post

Eu urmaream M.A.S.H. si Star Trek !

Share this post


Link to post

Seinfeld - all the way - cel mai tare serial facut vreodata (dupa gusturile mele) - pot sa-l revad de 1000 ori si tot nu ma plictisesc de el :)

 

Dupa el ar fi Friends ...

 

Ar mai fi un serial-show "Saturday Night Live" care din pacate nu se prinde la noi :( facut de NBC)

Edited by dinoc

Share this post


Link to post

Star Trek-SF

Andromeda-SF

Babylon 5-SF

KITT-ala de pe tele7 cu masina :D

Familia Bundy

Deep Space 9-SF

Star Trek Voyager-SF

Battlestar Galactica-SF

Echipa de Soc-tot de pe tele7

Dosarele X

Sea Quest-antena 1 ala cu submarinu' si acu sunt mort dupa serial

JAG-TVR1

Speranta-aventuri

Viper =)) -prima tv

M.A.S.H

Stargate SG1

Edited by Alezz

Share this post


Link to post

ai stat cam mult la tv!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...