Jump to content
Sign in to follow this  
ovidiuc

Bancuri

Recommended Posts

...ascult radio 21...

 

********************

 

O studenta blonda sustine examenul la Economie.

Subiectul: teoria economica a lui Adam Smith.

Profesorul, in varsta, observa ca studenta blonda nu are idee :scarpin: despre

teoria economica si dorind, totusi, s-o promoveze o intreba:

- Dar care este prenumele lui Smith?

Fata se uita in sala poate vreun coleg ii va sopti, dar in zadar.

- Hai amintiti-va, este atat de simplu!

Fara rezultat. Profului i se face mila de studenta si parinteste o intreaba:

- Atunci, spune-mi: cum il chema pe primul barbat?

Blonda rosind si evident rusinata :redface: raspunde:

- Petrica .

Share this post


Link to post
Cine nu are bani de piese de schimb sa procedeze ca "desteptul" din imagine  :banana:

 

Identificat desteptul azi pe 13 Septembrie la 100 m. de Drumul Sarii HA.

Share this post


Link to post

Proprietarul unei benzinarii avea o pisica ce-si facuse obiceiul sa-si bea laptele chiar linga pompa. Intr-o buna zi, pe cind servea un client, o picatura de benzina a cazut in castronul cu lapte al pisicii. Clientul a vazut faza, dar n-a zis nimic. A venit pisica, a baut tot laptele din castron, dupa care a luat-o la fuga ca nebuna.

A facut cam 1000 de ture in jurul pompei, dupa care a cazut lata.

 

- Ma scuzati, zice clientul, dar cred ca v-a murit pisica.

- A murit pe dreaku, raspunde proprietarul pompei, a ramas fara benzina.

Share this post


Link to post

REGULI DE ZBOR PENTRU PILOTI INCEPATORI

 

1. Decolarea e optionala. Aterizarea insa e obligatorie

2. Daca impingi mansa, casele devin mai mari. Daca tragi de mansa, casele se fac mai mici, asta daca nu tragi in continuare pana cand ele devin mari din nou

3. Zborul nu e periculos. Periculos e sa te prabusesti.

4. E mereu mai bine sa fii aici jos si sa vrei sa fii acolo sus, decat sa fii acolo sus si sa iti doresti sa fi fost acolo jos

5.Singurul caz in care ai prea mult combustibil e atunci cand esti in flacari

6. Elicea e doar un ventilator mare, montat in fata avionului ca sa il racoreasca pe pilot. Cand se opreste, se poate vedea cum pilotul incepe sa transpire

7. Cand esti in incurcatura ( nu stii ce sa faci ) mentine altitudinea. Nimeni nu s-a ciocnit de cer

8. O aterizare buna e aceea dupa care poti pleca pe picioarele tale. O aterizare excelenta e aceea dupa care se mai poate utiliza si avionul

9. Invata din greselile altora. Nu o sa traiesti atat de mult incat sa le faci tu pe toate!

10. Poti sa aflii daca ai aterizat cu rotile in sus, daca trebuie sa turezi motorul la maxim ca sa ajungi la locul de parcare

11. Probabilitatea supravietuirii este invers proportionala cu unghiul de sosire. Cu cat unghiul e mai mare, cu atat probabilitatea supravietuirii e mai mic si invers

12. Niciodata sa nu lasi un avion sa te duca undeva unde mintea ta nu a fost cu cinci minute inainte

13. Stati afara din nori. Linia argintie de care se tot vorbeste poate fi un alt avion care vine din sens opus. Surse demne de incredere relateaza ca muntii obisnuiesc sa se ascunda si ei in nori

14. Incearca mereu sa mentii semnul egal intre numarul de decolari si numarul de aterizari

15. Ca incepator, incepi cu un sac mare plin de noroc si un sac mare gol de experienta. Smecheria este sa umplii sacul de experenta inainte sa ti se goleasca sacul cu noroc

16. Elicopterele nu pot sa zboare, dar sunt asa de urate incat pamantul le respinge

17. Daca tot ce poti vedea prin cupola (fereastra) este pamantul care se invarte si tot ce poti auzi sunt strigatele de disperare ale pasagerilor, inseamna ca lucrurile nu sunt tocmai cum ar trebui sa fie.

18. In lupta continua dintre obiectele facute din aluminiu ce se avanta cu sute de Km pe ora si pamantul ce se avanta cu zero Km pe ora, pamantul inca mai trebuie invins.

19. Gandirea corecta vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita

20. Aminteste-ti ca forta gravitationala nu e doar o idee buna. E o lege. Si nu se refera doar la mere

Share this post


Link to post

Marketing joke

 

A hamster and a rat were sitting on the side of a swimming pool.

They were enjoying the sun.

Suddenly the rat turned to the hamster and asked him:

Dude, How come people consider me a noisance, and you a pet?

How come people pay money to have you, while they are trying to kill me?

How come you are considered a cute little animal, while I am considered creepy and disgusting?

How come you live in a warm home, and I have to stay in the sewer?

 

So the hamster answered: "It's branding, dude."

Share this post


Link to post

rasism:... one is white...

Share this post


Link to post

kacsa.jpg

Trebuia un anunt de genul: "nici un boboc nu a fost ranit in the making of this film"

Share this post


Link to post

:) )))))))

post-74-1113373107_thumb.jpg

post-74-1113373120_thumb.jpg

Share this post


Link to post

pai pt doritori avm afisul...

magggimuie.pdf

Share this post


Link to post

Un barbat afla ca in urmatoarea saptamana va fi foarte ocupat datorita problemelor de serviciu. Asa cum era normal, isi anunta sotia:

- Draga mea, voi primi vizita unor parteneri de afaceri si trebuie sa ii conduc prin tara. O sa lipsesc o saptamana!

- Atunci, daca tot lipsesti... am auzit despre o excursie foarte interesanta in Grecia, as vrea sa merg si eu...

Ca orice barbat intelegator, sotul aproba excursia.

Seara merge... unde credeti? Sa-si anunte si amanta...

- Imi pare rau, dar trebuie sa plec o saptamana prin tara!

- Iubitule, daca tot pleci, nu-mi platesti o excursie in Grecia?

Fiind, asa cum am spus, un barbat intelegator, a aprobat si cea de a doua excursie...

Dupa o saptamana, sotul revine si observa ca sotia este foarte incantata de excursie.

- Ei, cum a fost?

- Extraordinar, am vizitar foarte multe locuri interesante, am aici ceva fotografii...

Barbatul o observa cu surprindere in poze pe amanta.

- Ce s-a intamplat, o cunosti?

- Nu... Doar mi s-a parut cunoscuta... dar nu!

- Ah, sa stii ca femeia asta s-a culcat cu toti barbatii din excursie, si nu au fost putini...

Omul nostru inghite in sec si seara merge la amanta.

- Ei, cum a fost?

- Extraordinar, multumesc! Hai sa iti arat fotografiile! In unele dintre ele, binenteles, barbatul isi recunoaste sotia.

- O cunosti?

Barbatul neaga, bineinteles.

- Ei, sa stii ca asta a fost ceea mai tampita din toate femeile de acolo! A fost singura care a venit cu sotul!

Share this post


Link to post

pai da shefu da' eu eram banat atunci... si d-aia nu am vazut-o...

Share this post


Link to post
copyright daciaclub...

:mda: ba sa ma scuzi 

La NOI:

Scris la: Apr 1 2005, 03:48 PM

Pe DACIA:Scris la: 13 Apr 2005, 11:26

Ba eu sunt mai tare!!!!! :banana:

post-74-1113390095_thumb.jpg

post-74-1113390104_thumb.jpg

post-74-1113390116_thumb.jpg

Share this post


Link to post

PSD dezminte orice legaturi cu Omar Hayssam si doreste sa reaminteasca alegatorilor, precum si celor interesati, NOUA PLATFORMA PROGRAM 2005, modificata.

PLATFORMA_PROGRAM_2005.doc

Share this post


Link to post

S.U.A. Statul Montana. Iarna. Undeva in munti, pe o sosea ruleaza un camion urmat la mica distanta de o masina de lux. La un moment dat aceasta din urma intra in depasire si cand ajunge in dreptul cabinei camionului coboara geamul si striga soferului din camion:

- Hei, sunt blonda Julie, vezi ca-ti cade marfa din camion in spate.

Soferul nimic. Se repeta faza de cateva ori, cu acelasi rezultat. La un moment dat, camionul trage pe dreapta la un fast food. Blonda Julie, vizibil iritata ca bunele ei intentii au ramas inzadar, merge direct la tip:

- Auzi, sunt blonda Julie si de o ora tot iti spun ca pierzi marfa din camion. Esti surd sau faci pe smecherul ?

- Sunt John, sunt brunet, nu sunt surd, nu sunt smecher, imprastii sare pe drum :) )

Share this post


Link to post

ULTIMUL TIP DE TELECOMENZI!!!

 

aici

Share this post


Link to post

Super tare florine mi-au dat lacrimile de ras!

Share this post


Link to post

Accident de munca

 

Draga Domnule,

 

Va scriu in raspuns la cererea dvs. de a va da amanunte suplimentare in Sectiunea 3 a Raportului de Accident de Munca unde am completat ca drept cauza “slaba planificare” ca fiind cauza accidentului meu. Ati cerut in mod expres explicatii amnuntite cu privire la accident si sper ca detaliile care urmeaza vor fi suficient de clarificatoare.

 

Eu sunt zidar de meserie. In ziua accidentului lucram singur pe acoperisul unei cladiri inalte de 6 etaje.

 

Dupa ce mi-am terminat treaba, am realizat ca mi-au ramas caramizi nefolosite, care, cintarite mai tirziu, au fost gasite a cintari aproximativ 270kg.

 

Decit sa car caramizile jos in brate, in mai multe etape, am considerat ca e mai bine sa le cobor toate odata intr-un butoi, folosind scripetele instalat in acest scop in spatele cladirii.

 

Am asigurat fringhia la nivelul solului, am urcat pe acoperis, am impins butoiul in afara cladirii si am incarcat caramizile. Dupa aceea am coborit de pe acoperis sa dezleg fringhia, tinind-o foarte strins ca sa asigur o coborire lenta a caramizilor. Veti observa in Sectiunea 11 a Raportului de Accident de Munca intocmit ca eu am o greutate de 72 kg.

 

Datorita surprizei pe care am avut-o cind am fost literalmente SMULS de la sol intr-un mod complet neasteptat, mi-am pierdut prezenta de spirit si am uitat sa dau drumul la fringhie. Cred ca nu este nevoie sa va mai spun, am inceput o ascensiune rapida catre acoperis. In apropierea etajului 3, m-am intilnit cu butoiul incarcat cu caramizi care acum se indrepta vertiginos catre sol, intilnire in urma careia m-am ales cu capul spart, zgirieturi minore si o clavicula fracurata.

 

Datorita impactului, ascensiunea mea a incetinit pentru o secunda dupa care a continuat rapid catre nivelul acoperisului, neoprindu-ma decit atunci cind degetele minii drepte au intepenit in scripete pina la nivelul celei de-a 3a falange.

 

Din fericire, intre timp mi-am recapatat prezenta de spirit si am fost in stare sa ma tin strins de fringhie in ciuda faptului ca incepusem sa am dureri. Aproape simultan, oricum, butoiul cu caramizi a lovit solul si ca urmare a impactului, fundul butoiului a cedat. Acum, saracit de greutatea caramizilor, butoiul cinarea doar 27 kg. Ma refer din nou la greutatea mea; cum probabil v-ati imaginat deja, am inceput o coborire rapida.

 

In vecinatatea etajului 3, am intilnit butoiul care acum urca; ca urmare a intilnirii m-am ales cu fracturi la glezne si cu mai multe taieturi si zgirieturi la picioare si in general.

 

Aici, norocul meu a inceput sa se schimbe usor. Intilnind butoiul, a fost bine ca mi-a incetinit usor caderea doar in masura sa-mi limiteze ranile, cind, am cazut pe gramada de caramizi si din fericire, am scapat doar cu 3 vertebre fisurate.

 

Imi pare rau sa va spun, asa cum stateam intins pe gramada de caramizi, cu dureri atroce, incapabil sa ma misc, din nou mi-am pierdut prezenta de spirit si am scapat fringhia din miini. Asa cum stateam intins, pe spate, am putut sa vad cum butoiul gol si-a inceput calatoria in jos, catre mine, care explica explica cele 2 fracturi la picioare.

 

Sper din tot sufletul ca acest raport raspunde la toate intrebarile dvs.

Share this post


Link to post

Patriarhul Teoctist se intalneste pe strada cu Adrian Nastatse -

 

A.N.: Bunaziua Popo !

 

P.T.: Bunaziua popo ... !

 

 

 

 

Popa si fata la spovedit

 

-Parinte,mi-e rusine,am pacatuit...

-Spune,fata mea,Dumnezeu iarta.

-A venit aseara Ion la mine,mama era plecata...

-Spune,spune,taica.

-Si Ion m-a luat in brate...

-Si,si?

-Si mi-a spus sa ma

dezbrac..

-Si?

-Si m-a trintit pe pat...

-Spune,si?

-Si mi-a dat chilotii jos..

-Si,si,mai departe?

-Si-a venit mama..

-Fi-ti-ar ma-ta a dracului!

Share this post


Link to post

Cele 7 minuni din Romania in perioada ceausista: 1. Toata lumea avea de lucru; 2. Desi toata lumea avea de lucru, nimeni nu muncea. 3. Desi nimeni nu muncea, planul se facea 1oo %. 4. Desi planul se facea peste 1oo %, nu puteai cumpara nimic. 5. Desi nu gaseai nimic de cumparat, toata lumea avea de toate. 6. Desi toata lumea avea de toate, toti furau. 7. Desi toti furau, niciodata nu lipsea nimic

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...