Jump to content
Sign in to follow this  
ovidiuc

Bancuri

Recommended Posts

Bai, io zic ca Dinamo n-are cum sa rateze Cupa Campionilor!

 

Pai de cind se tot pregatesc... iti dai seama ce pregatiti o sa fie!

Share this post


Link to post

Advertaizzin' > :)

post-163-1143563314_thumb.jpgpost-163-1143563326_thumb.jpgpost-163-1143563333_thumb.jpgpost-163-1143563342_thumb.jpgpost-163-1143563350_thumb.jpgpost-163-1143563363_thumb.jpg

post-163-1143563358_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ia de vedeti aici. Watch your back! :banana:

Share this post


Link to post

Intrebare: Cine bate la meciu` Steaua - Rapid???

Raspuns Corect: Jandarmii > :)

Share this post


Link to post

Cica gaseste tiganul lampa lui Alladdin si o freaca si iasa duhul din ea. Si zice duhul ca-i indeplineste orice dorinta. La care tiganul zice: Manchat-as duhule, fa-l pe puradelu meu cel mai deshtept din lume. Duhul zice: Cum draq sa-l fac cel mai destept din lume? Tu nu te uiti la el? E cel mai analfabet, prost, paduchios, borat copil pe care l-am vazut. Nu pot sa fac asta. Dar iti indeplinesc o alta dorinta in loc. Tiganul: OK! Daca nu poti sa-l faci pe puradelul meu cel mai destept, atunci duhule fa ca Rapidu sa bata in meciul cu Steaua. La care duhul zice: Ia stai sa ma mai uit odata la asta micu'....

 

Avea odata un taran o ferma de gaini. Si gainile se imbolnavesc de o maladie necunoscuta... Disperat, taranul cheama un veterinar sa le vindece. Vine veterinarul, taie cateva gaini, le studiaza si se da batut... Mai cheama taranul un chimist sa-l scoata din incurcatura... Se chinuie chimistul, pune baze, pune acizi pe gaini.. nu descopera un leac. Se da si el batut... Ajuns la limita disperarii, taranul mai cheama si un inginer sa-l ajute... Vine inginerul, se uita la gaini, scoate un caiet si se apuca sa faca calcule. Calculeaza 3 zile, dupa care ii spune taranului: "Am gasit solutia la problema ta! Dar din pacate nu se poate aplica decat la gaini perfect sferice, aflate in vid!"

 

Bad Karma

bad_karma.jpg

Share this post


Link to post
Vine inginerul ...la gaini perfect sferice, aflate in vid!"

Mirceo, sa nu uiti ca niste ingineri si-au facut bine treaba, din moment ce ai putut posta pe forum, retele, calculatoare... etc, au functionat asa cum au fost ele proiectate ;) de hulita categorie profesionala din care cu onor fac si eu parte.

 

Cu ocazia asta mi-am amintit si eu un banc: care e asemanarea/deosebirea dintre un caine si un inginer? ambii au priviri inteligente, dar nici unul nu stie sa se exprime.

Edited by zet

Share this post


Link to post
Mirceo, sa nu uiti ca niste ingineri si-au facut bine treaba, din moment ce ai putut posta pe forum, retele, calculatoare... etc, au functionat asa cum au fost ele proiectate ;) de hulita categorie profesionala din care cu onor fac si eu parte.

era un banc @zetule! Ce-ai sarit asa?!

Share this post


Link to post

Saptamana unui taliban in transilvania

 

Luni:Ma bligdizezg. Marti: A venid baiadu vecinului la mine în gurde, mi-a vurad o vaga ji mi-a omorâd gadzelu Miercuri:Am omorâd eu baiadu. Joi:A venid dadal baiadului la mine gu doada vamilia ji gu doade rudele za ma omoare Vineri: I-am omorâd eu be dodzi Sâmbata:S-a adunad dod zadul în vadza gazei mele za ma izgoneazga din zad. Duminica:Am omorâd eu dod zadul. Luni:Iar ma bligdizezg :) )

Share this post


Link to post

La reanimare. Pacientii stateau cuplati la aparatele de mentinere a vietii. Deodata se deschide usa la perete si intra electricianul spitalului:

- Gataaaaa! Toti baietii sa ia o gura mare de aer ca am de schimbat o siguranta.

Share this post


Link to post

Un om se plimba prin Central Park, in New York.

Deodata vede o fetita atacata de un pitbull. Alearga spre fetita si incepe sa se lupte cu cainele. Reuseste

in cele din urma sa omoare cainele, salvand astfel viata fetitei. Un politist care privise scena vine la el si ii spune:

- Esti un erou, maine vei putea citi in toate ziarele:

"Un brav New York-ez a salvat viata unei fetite."

- Dar eu nu sunt New York-ez!

- Oh, in acest caz se va scrie in ziarele de maine dimineata:

"Un brav american a salvat viata unei fetite."

- Dar nu sunt american. Sunt afghan!

A doua zi in ziare se scria:

"Un extremist islamist a ucis un caine american."

Share this post


Link to post

Hai sa va spun un banc cu economisti, ca sa nu se mai supere inginerii...Doi economisti mergeau pe strada, deodata unul vede un kkt pe jos si-i zice celuilalt: "Daca mananci asta, eu iti dau 100 eur, ce zici, te bagi??!", "Ok", zice celalalt...merg ei ce mai merg si iar vad un kkt pe jos, cel care mancase unul deja zice: "Daca il mananci, iti dau banii inapoi, ce zici?!"...sta omul, se gandeste...si-l mananca pana la urma, macar sa-si recupereze banii...iarasi merg ei ce mai merg si, la un moment dat, unul dintre ei se opreste si intreaba: "Mai, da' noi suntem prosti??!...amandoi am mancat cate un kkt si nu am castigat nimic!"...la care, celalalt ii zice: "Da, fraiere, de acord, dar am rulat capitalul!".... =))

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nope...asta e contabili; eu asa il stiam :P

 

 

Doi proaspat arestati discuta in celula:

- De ce ai fost arestat?

- Pentru concurenta.

- ...?

- Fabricam aceleasi bancnote ca si statul.

Edited by iulia

Share this post


Link to post

contabili cu A.S.E.-ul facut... :dizzy:

Share this post


Link to post

Pai da, dar specia economistilor cuprinde multe subspecii ;)

 

Asa cum e cu inginerii si programatorii (desi uniii programatori nu sunt ingineri, dar ma refer la majoritate)

Share this post


Link to post

Mie-mi plac contabilele. :D

Edited by Tommy

Share this post


Link to post
Mie-mi plac contabilele. :D

Mie economistele :D

Share this post


Link to post

Cine este barbat si nu se identifica in cel putin 50% din ce urmeaza inseamna ca nu este BARBAT cu adevarat!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

Viata langa un barbat...

(Nu e vina lor, asa sunt construiti barbatii!)

 

1.TOATE VERDETURILE sunt la fel pentru el. Ori te duci cu el la piata, ori te multumesti cu leusteanul pe care ti l-a adus, in loc de patrunjel.

 

2.TESTUL ETICHETELOR e de netrecut!. Nu te baza pe faptul ca scrie "shampoo" pe flaconul de sampon de pe marginea cazii. Barbatii nu prea obisnuiescsa citeasca etichetele. Asa ca ascunde-ti crema depilatoare, laptele demachiant scump si alte produse de uz strict feminin la care tii.

 

3.NIMIC NU SE ARUNCA! Daca pachetul lui de tigari este acasa pe birou, in timp ce el e plecat, nu inseamna ca si l-a uitat, ci ca acel pachet e gol si zace acolo de trei zile. Dupa ce ii arunci, verifica-i si deodorantul de pe etajera din baie. Barbatii nu arunca ambalajele goale, si asta pentru ca nu observa nici cand s-au terminat si nici cand au aparut altele noi.

 

4.AVEM COS DE RUFE? Cand pui rufe la spalat, intreaba-l clar de pe unde sa-i aduni lucrurile murdare. Cea mai buna solutie ar fi sa deschizi sifonierul si sa intrebi pe rand: "Asta cum e? Curata, sau murdara? Dar asta?" Apoi gandeste-te pe unde si-ar fi putut ascunde sosetele facute ghemotoc. Sub pat si in incaltarile de rezerva sunt locuri aproape sigure.

 

5.ABSOLUT DE NEINTELES: daca folosesti numai interiorul farfuriei cand mananci, de ce trebuie s-o speli si pe exterior? E unul dintre misterele cu care barbatii nu-si bat mintea prea mult, pur si simplu, isi fac dreptate si spala numai ce-au murdarit.

P.S. Paharele nu se spala, se clatesc, ca doar n-a baut ulei cu ele.

 

6.TOTUL SAU NIMIC! Si nu e vorba de vreun proiect ambitios, ci de numarul record de vase pe care le poate murdari intr-o jumatate de ora. Daca vii de la serviciu si gasesti bucataria plina de vase murdare, sa stii ca si-a facut un ceai.

 

7.CHIUVETA SI CADA sunt niste recipiente care se folosesc, dar nu se spala decat inainte de a le folosi data viitoare. Oricum se depune praful intre timp.

 

8.PRABUSIRE SPECTACULOASA! Daca atunci cand deschizi sifonierul, toate hainele cad pe tine, nu te speria. Nu s-a intamplat nimic neobisnuit, si-a facut el ordine in lucruri.

 

 

 

Tocmai am primit-o pe mail de la o colega, recunosc cinstit ca ma incadrez la punctele 1,2,5,6,8 cu mentiunea ca la punctul 1 ma descurc cerand direct de la vanzatoare patrunjel chiar daca habar n-am ce verdeturi are ea pe tejghea iar la pct. 5 verific vizual si exteriorul farfuriei inainte de a o pune la scurs (asta in cazul raar in care e nevasta-mea in delegatie si trebuie sa spal eu vasele) ...

:drinkers:

Share this post


Link to post
Mie economistele :D

"Tieti place inginerele " =))

Share this post


Link to post
recunosc cinstit ca ma incadrez la punctele 1,2,5,6,8

 

 

io ma-nscriu la absolut toate... =))

Share this post


Link to post
io ma-nscriu la absolut toate... =))

bifez toate punctele + bonus: nu imi amintesc in nici un an sa spun 'la multi ani' atunci cand trebuie.

Share this post


Link to post
Mie economistele :D

Mie medicinistele :X . M-am lecuit de economiste. :-W Nu-s pe gustul meu.

 

Raspuns la test:

1. la toate verzariile alea oricum seamana intre ele si oricum nu iese cine stie ce bors din ele.

3. nu stii niciodata cand ajungi intr-un bar si constati ca n-ai unde sa arunci scrumul, asa ca folosesti un pachet gol. Spray-ul gol poti sa-l pui pe gratarul de duminica. :dizzy:

4. si intr-un apartament de 40 m2 unde dreaku sa mai tii si cos de rufe? :spumelagura:

5. cand stateam la camin oricum era murdara masa, asa ca...

7. totusi, ca si la punctul 5, prefer sa le curat imediat dupa folosire, punandu-le sub jetul de apa calda si gata. Doar in cazul in care se interferau si anumite uleiuri trebuia mai multa munca, dar oricum mai putina decat apelul la solutii de detartraj.

8. sa zica mersi ca nu-i si o minge de rugby pe acolo.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Bowling se numeste.

Share this post


Link to post

Rumenien uestarn iunianpost-163-1143641484_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...