Jump to content
Sign in to follow this  
augustinionut

Mâtzu' si Motanu'

Recommended Posts

Cred ca e ... pe invers :-? comanda, in mod normal cand invarti in sensul orar ar trebui sa cresti cadenta stergatoarelor.

Share this post


Link to post

=)) da bre, dar e putzometru cu intreruptor.Daca vreau timp mic tre sa-l rotesc mereu pana la capat ? Neh.

Edited by augustinionut
  • Like 2

Share this post


Link to post

E temporizator de Dacie.Asa sunt astea,pe invers :) )

Share this post


Link to post

Cozonacul Boromir :D

L.E. O sa sune la accelerari : BRRRoromir!!! =))

post-13903-127516025724_thumb.jpg

post-13903-12751603207_thumb.jpg

post-13903-127516035242_thumb.jpg

Edited by augustinionut
  • Like 2

Share this post


Link to post

Tiuning iextriem :D Solutia optima din punctul meu de vedere in ceea ce priveste aportul de aer rece in motoras.Iarna se va destupa gaura dinspre galeria de evacuare. Si, ca precizare, la relanti carcasa filtrului e tot RECE.

post-13903-127591284209_thumb.jpg

post-13903-127591306384_thumb.jpg

post-13903-127591327277_thumb.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post

De-a naibii.

Lasand la o parte remarca inutila, aranjamentul tau arata mai mult decat ok dar am o intrebare (deh...carcotas) de ce nu ai ales sa duci cablul de alimentare printr-unul din stalpii parbrizului si sa scoti detectorul pe la retrovizoarea centrala. Tind sa cred ca aveai si raza de detectie putin mai mare. In rest tine-o tot asa, nu de alta dar pentru cei interesati de imbunatatiri esti un adevarat pionier in domeniu :drinkers: . In alta ordine de idei ar fi interesant sa afli ca un bord SH e vreo 160 de lei :) )

  • Like 2

Share this post


Link to post

Nu-mi plac obiectele in parbriz, la inaltimea actuala e super ok.Si, e cobra de 200 ron, nu are imp unde sta , tot nu sesizeaza "hienele" astea noi.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Cred ca puteai totusi in locul detectorului sa achizitionezi o statie CB cu antena. In aproximativ aceeasi bani aveai un mijloc mult mai eficient de preventie a radarelor, echipajelor la linie continua, accedentelor, biciclisti beti pe drum si un mijloc de comunicare/informare!

Bafta

LE Un intek M100 este tot cam 200 de ron. Mai puneai ceva si luai o antena si erai boier

Edited by iuliutz
  • Like 1

Share this post


Link to post

Tot de-a naibii: ascult muzica in loc de soferi care intreaba de consum :D

Detectorul a fo moca (cadou).

Edited by augustinionut
  • Like 1

Share this post


Link to post

intotdeauna se poate imbina utilul cu placutul

  • Like 2

Share this post


Link to post

A aparut un termometru cu citire in /out, la 23 ron.Il voi monta in masina dupa ce-mi fac damblaua si "inventez" un swamp cooler in taraboanta.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Si ce speri sa obtii "inventand" dracia aia?headscratch.gif

Share this post


Link to post

Pai...cred ca vrea sa isi traga un aer conditionat atipic :D

 

Pentru mai multe informatii cine stie engleza poate citi aici http://www.rawtimes.com/swamp.html

 

Asa cum i-am mai zis si lui asta merge numai intr-un mediu calduros si uscat, dar in fine...io nu's inginer. :D

  • Like 2

Share this post


Link to post

Bujii NGK .Motorul merge la fel ca inainte. VRUMMM :D

  • Like 1

Share this post


Link to post

Decat sa vrrruuummm-ui pe aici Matzu mai bine zii cu ventilatorul de mlastina. Daca reusesti sa elimini umezeala in exces ce favorizeaza mucegaiul ideea ar putea chiar sa mearga bine.

Share this post


Link to post

Pai n-o sa favorizeze mucegaiu ca o sa mearga ventilatia nonstop, cu sau fara apa.

Share this post


Link to post

Stiam ce face, ca am dat pe google dar am zis totusi sa intreb...dar la o instalatie sh de A/C te-ai gandit fiind totusi cea mai logica metoda si la indemana?!headscratch.gif

 

 

Share this post


Link to post

Te complici zic eu. Mai bine o instalatie de la dezmembrari - pe langa ca va fi mai eficienta, se va si potrivi plug and play

Share this post


Link to post

Mai bine astepti sa depasesti "criza" decat sa pierzi mai multi bani pentru un lucru care probabil ca nu va functiona, mai bine zis nu va fi fiabil si in nici un caz eficient!

 

 

Share this post


Link to post

DA, oricum in swamp nu bag bani decat apa, si materiale de prin garaj.

Update :P ILOT, 99,99 ron set alarma plus inchidere, inchiderea o dau, ca am deja pe masina :D

L.E. PLUS Piatra Neamt, langa liceu chimie.

post-13903-127893784053_thumb.jpg

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...