Jump to content
Sign in to follow this  
augustinionut

Mâtzu' si Motanu'

Recommended Posts

Am schimbat difuzoarele vechi cu astea de 6".Rezultat satisfacator :thumbl: pentru chinezarii de 55 ron.

post-13903-125580087287_thumb.jpg

Edited by augustinionut
  • Like 1

Share this post


Link to post

Cineva m-a speriat si mi-a zis ca trepidatiile de la 50km/h in treapta trei (3200rot/min?!?) pot fi de la pompa de benzina.Sper sa nu...

Am montat pe fata cauciucurile de iarna .Echilibrat toate rotile.La 50km/h nu mai vibreaza :)

  • Like 1

Share this post


Link to post

Azi ajung bucuros la munca, deschid capota, ma apuc de demontat gura de admisie si restrictoru...ma duc in portbagaj si surpriza...uitasem teava diametru 60 acasa.Asa ca azi am mers cu admisia custom :) Groh...grohhh...

  • Like 1

Share this post


Link to post

Mâtzu are cauciucuri de iarna 4x4 ...

4x4 = 16 !?!

Share this post


Link to post

Am improvizat ceva moale si pufos in dreptul cotului de-l tin pe marginea geamului cand conduc :D Polietilena expandata, de la izolatie tevi apa calda, lipita cu banda dublu adeziva. Acceptabil.

Share this post


Link to post

:worthless:

Share this post


Link to post

cam... urat.

 

o fi practic dar arata a improvizatie de dacie...

Share this post


Link to post

=)) Ma gandeam eu. Uite ca in DACIA asta nu ma doare cotu'. De la "improvizatie".Cat a costa o fata de usa toata din polietilena expandata ? :D

Share this post


Link to post

Macar daca era de culoare mai inchisa...

Eu nu pot sa conduc cu mainile spanzurate prin masina. Am incercat, dar nu pot. M-am invatat sa tin mainile pe volan, degetele mari deasupra spitelor din partea de sus. Asa imi e cel mai confortabil. Nu iau mana de pe volan decat cand fumez (tin tigara cu stanga) sau cand apas pe butonul castii BT. In rest, tin covrigul cu ambele manute, asa m-a invatat instructorul.

Fara niciun fel de misto, mai vad unii cu masini (smechere sau nu) conducand cu cotul sprijinit de manerul usii sau de marginea captuselii si capul sprijinit in palma; capul este aproape lipit de geam. In caz de impact lateral- cam ce sanse de supravietuire are? Ma rog, aia e alta poveste.

 

Ionut, daca tie iti place, e ok, insa esti primul la care vad asa ceva. Numai bine!

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

Nu toate tre sa fie la fel.

L.E. Pt. Lucian: nu pot conduce cu dreapta.

post-13903-126538500246_thumb.gif

post-13903-126538501552_thumb.jpg

post-13903-126538503081_thumb.jpg

post-13903-126538503651_thumb.jpg

post-13903-126538503801_thumb.jpg

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Torpedou :

 

Cum ai facut spatiul de depozitare? Am vrut si eu sa imi pun torpedou la al meu dar cand am vazut ce e in spate m-am lasat pagubas.Daca nu e inchis cu nimic nu iti trancane cand mergi pe drumuri denivelate?

Share this post


Link to post

Ok tolo, ma dau batut, ia zi, la ce folosesti panoul ala de sigurante aditional?A da, si am vazut acum si filmuletzul cu shiftlight-ul, e de senzatie, chiar zici ca se aprinde ledul ala :tongue:

Edited by raven84

Share this post


Link to post

Ala aditionalul e pe centralizata si lumina portbagaj.Va fi pe incalzire oglinzi, rezistenta electrica in teava aerotermei... mai vad eu.rolleyes.gif

  • Like 1

Share this post


Link to post

Nu esti tare daca nu ii pui si sigla de Bemveu'. Ca veni vorba, ai un maldar de sloturi neutilizate pe panoul de sigurante de la motor, deci care-i treaba, ti-o fo lene sa le folosesti?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...