Jump to content
Sign in to follow this  
augustinionut

Mâtzu' si Motanu'

Recommended Posts

Sa nu patiti ca mine.Apas tumburuc fata la pasager, coboara celelalte, trantesc usa, cu gand c-o sa sara tumburucu inapoi , ca inainte.Surpriza:mi-am incuiat cheile in masina :D .Culmea, pe stanga nu se intampla asa.In fine.Sa-mi fie invatatura sa cobor cu cheile in mana.

Share this post


Link to post

Exact asa am facut am facut si eu =)) Inchiderea centralizata si alarma functionau dupa cum voiau ele. Si pe vremea aia nici nu stiam cum sa descui masina cu numarul... Scoti numarul dai chederul la o parte si iti incerci norocul =))

Share this post


Link to post
.. Scoti numarul dai chederul la o parte si iti incerci norocul

Sau folosesti rigla..

e mai comod asa.. :P

Edited by RD-Woo

Share this post


Link to post

Da, se mai practica si asta cu riga... stiu pe cineva care tinea o rigla lipita sub bara pe undeva :) Chestia cu numarul se aplica cand esti departe de casa si chiar nu ai cu ce altceva sa deschizi masina...Sau cu stergatorul vazusem pe cineva... :)

Share this post


Link to post

:D Tot tre sa dau fata de usa jos, pe dreapta.Incui de la sofer si tumburucu din dreapta sare inapoi, bineinteles si celelalte.Grrr.Maine.Azi io obosit.

Share this post


Link to post
:D Tot tre sa dau fata de usa jos, pe dreapta.Incui de la sofer si tumburucu din dreapta sare inapoi, bineinteles si celelalte.Grrr.Maine.Azi io obosit.

A dracu, azi merge.O mai las o saptamana . :-W

Tre ca tija noua atinge pe undeva in usa,canturi, etc.

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Eu n-am mai gasit inchidere centralizata la Kaufland, am gasit doar o prapadita de alarma Pilot la 110 RON ... Cred ca o sa-mi iau ceva set de alarma+inchidere din Metro ...

Edited by Carabusu junior

Share this post


Link to post

Prapadita aia de alarma PILOT este foarte buna sa stii, o am de foarte mult timp si nu mi-a facut probleme.

Share this post


Link to post

Daca sare inapoi si sar si la celelalte usi, inseamna ca ia actuator cu 5 fire si in dreapta fata nu? Cum ai zis si tu, sigur ti se blocheaza sarma aia pe undeva, asa mi se intampla si mie la matiz: se slabea un surubel care tinea 2 sarme (una de la actuator si alta de la usa) si sarma de la usa se bloca de o bucata de tabla=>usa respectiva nu se inchidea.

Share this post


Link to post
Daca sare inapoi si sar si la celelalte usi, inseamna ca ia actuator cu 5 fire si in dreapta fata nu? Cum ai zis si tu, sigur ti se blocheaza sarma aia pe undeva, asa mi se intampla si mie la matiz: se slabea un surubel care tinea 2 sarme (una de la actuator si alta de la usa) si sarma de la usa se bloca de o bucata de tabla=>usa respectiva nu se inchidea.

ASta banuiesc si eu, cand face, cand nu face...ba o incui pe dreapta , ba pe stanga.Luni o servesc :D

Share this post


Link to post
ASta banuiesc si eu, cand face, cand nu face...ba o incui pe dreapta , ba pe stanga.Luni o servesc :D

A trecut si marti, si culmea, functioneaza dracu. :->

Share this post


Link to post
A trecut si marti, si culmea, functioneaza dracu. :->

A trecut si joi... :-?

Share this post


Link to post

E deja duminica, si n-a mai facut figuri.In fine.Mâtzu a vazut azi "plaja" de la Baicu (Izvoru Alb , pe malul lacului Izvoru Muntelui) .Cinci in masina , pe drum aproape forestier.Cu sistemul audio upgradat (boxe de camera) , gratarel,undita, patura.Zona curatica, dotata(yess!!) cu niste cutii de placaj pentru gunoi.Drumul de la baraj la plaja se parcurge in max juma de ora, cu a doua.Praf pe drum cat cuprinde(regret ca l-am spalat ieri) , criminal daca nimeresti in spatele altei masini.Doritori pentru saptamana viitoare? :D

Share this post


Link to post

Eu abia mi-am spalat-o pe a mea, vreau sa o protejez de praf cat de cat, ca nu se stie cand vine urmatoarea ploaie asa ca nu pot onora invitatia :P

Share this post


Link to post

misto lai dus pe matz pe plaja sa se joace cu nisipu :) ,bine mai mult sa jucat in praf :P

Share this post


Link to post

Chiar...nu ai niste poze cu zona respectiva? Planuiesc un concediu peste vreo luna asa si m-am saturat de busteni/sinaia/bv... :) Si vin ori la voi, ori pe la sibiu...

Share this post


Link to post

banzay daca vrei ceva aproape ,fuji la cheia :) si te bagi si pe drumu de munte la manastirea suzana daca vrei off road pe drum de piatra si namol cu raul la 10 cm de tine in rapa > :)

Share this post


Link to post

Azi mâtzu a mancat jar. A fo la Iasi si inapoi.Ce-mi place dealul ala de se urca cu 120km/h :)

Share this post


Link to post

Incuietoarea dreapta merge greu, d-aia sare tumburucu inapoi(actuatorul) .Si doar am dat cu sprayu... merge ca dracu.

Share this post


Link to post
Incuietoarea dreapta merge greu, d-aia sare tumburucu inapoi(actuatorul) .Si doar am dat cu sprayu... merge ca dracu.

Merge binisor :D Am bagat sprayu prin gaura cheii :)

Plus o magarie pt aer rece(adica tot cald, tevile , rezonatoru si cutia filtrului se incalzesc ca dracu) .

post-13903-1248026774_thumb.jpg

post-13903-1248026801_thumb.jpg

post-13903-1248026815_thumb.jpg

post-13903-1248026842_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Plasticul ala nu rezista, se topeste. Pune un racord flexibil din Al de 60 mm.

Share this post


Link to post

Yes sir ! :) Cand se indoaie il atac.Cre ca sar si peste rezonator...dupa revizie .

Share this post


Link to post

Inainte ce are, crezi ca intereseaza pe cineva ? Tubul de 60 intra bine peste mufa de intrare de la filtru. Mai pui un colier, dar nu strangi tare, crapa tubul de ABS (plastic).

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...